Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #208

The Spectacular Spider-Man #208

The Spectacular Spider-Man #208

"Fear eats the soul"

Postacie
Streszczenie

Shroud i Spidey zostają zaatakowani przez ludzi Gregsona noszących magiczne maski. Dają one mężczyznom nadludzką siłę i odporność. Shroud znajduje sposób na ich pokonanie. Jednemu z mężczyzn zdziera maskę, a pozostałą dwójkę wchłania w swój mrok. Wydaje się, że bitwa się skończyła, jednak po chwili mężczyźni wyrywają się z mroku - to maski, wykorzystując energię ludzi, uwolniły się z ciemnomocy. Żywiciele umierają, a maski próbują przenieść się na bohaterów. Max wysyła w mrok tę, która atakuje jego, Spidey daje się jednak uwięzić.

Redakcja Daily Bugle. Jameson kończy rozmowę z żoną. Marla czuje się samotna, jednak JJJ nie ma zamiaru wracać do domu. Przypomina Robertsonowi, jak ma wyglądać nowa polityka gazety - Bugle ma być porządnym pismem, dlatego też takie tematy jak te o Spider-Manie nie będą publikowane.

Opętany Pająk atakuje Shrouda, ten więzi go w swoim mroku. Tam demon z maski próbuje posiąść Petera, ale Parker ma w sobie dużo nadziei i mało strachu. Coledrige próbuje obezwładnić Spidera, ten jednak nokautuje go ciosem i... zdejmuje maskę. Peter pokonał demona, jednak obezwładniając Maxa, wypuścił dwójkę pozostałych demonów z mroku. Trzymając tego, którego zdjął z twarzy, oddala się od domu Strange'a. Dwie pozostałe maski podążają za nim. Peter kieruje się na budowę, a tam celnym rzutem trafia wszystkie demony jednocześnie i chwilowo obezwładnione zalewa świeżym cementem. Maski szarpią się, jednak nagle pojawia się mrok Shrouda i utrzymuje je w miejscu, aż cement zaschnie. Spidey zastanawia się, dlaczego Max - kryminalista - mu pomógł. Nie znajdując odpowiedzi, łapie zacementowane maski i wraca do domu.

Queens. Dwójka rabusiów natyka się na zmasakrowane zwłoki wielu osób. Mężczyźni, widząc je, uciekają z krzykiem.


Scenariusz: Steven Grant
Rysunki: Malcolm Jones III

"Moving Day"

Postacie:
  * Peter Parker, Mary Jane Watson-Parker, Richard Parker, May Parker

Peter i MJ wprowadzają się do nowego mieszkania. W przeprowadzce pomagają im rodzice Petera i ciocia May. Pete najbardziej cieszy sie z faktu, iż mieszkanie ma świetlik i wielkie poddasze, które może zamienić na ciemnię.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #208

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.