Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #36

Ms. Marvel vol. 2 #36

Ms. Marvel vol. 2 #36

"The Death Of Ms. Marvel" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Carol musi odzyskać genetyczną broń, którą Norman Osborn powierzył szaleńcowi. Ale sama Ms. Marvel również ma coś na sumieniu i ukrywa pewien sekret.

Cytat

Carol: "For the first time since Rogue took everything away from me, I felt an emotion about my past. I couldn't cry when my father died, but when I looked Ghazi Rashid in the eye, I felt something... It was anger. And I liked the way it felt."

Streszczenie

Kiedyś Carol kochała Michaela Rossi, ale po spotkaniu z Rogue pozostały jej tylko pozbawione emocji wspomnienia tej pierwszej prawdziwej miłości. Pamięta, jak podczas weekendu w Paryżu powiedziała mu, co czuje, ale nie może sobie przypomnieć, jak wyglądało to uczucie. Ten brak emocji męczył ją przez większość dorosłego życia, dlatego gdy Skrullowie zaatakowali Ziemię i prawdopodobnie zabili jej obecnego chłopaka, prawie cieszyła się z wypełniającej ją wściekłości, bo przynajmniej coś czuła. Dlatego walczyła z nimi tak zaciekle i tylu ich zabiła. Okazało się jednak, że to palące uczucie w środku nie było buzującą emocją, a czymś bardzo prawdziwym. Dokładnie tym, przed czym ostrzegała ją Cru - darem, który zmienił się w klątwę. Ból powalił ją na kolana, a nagromadzona energia dosłownie płonęła w niej, aż opuściła ciało. Carol nie pamięta, jak długo to trwało, bo zdawało się, że trwa wieczność. Gdy odzyskała przytomność, ból nie zniknął, ale mimo tego pomogła w poszukiwaniu rannych i wzięła udział w wielkiej bitwie z najeźdźcami. A gdy w końcu mogła sobie na to pozwolić, schowała się w hotelowym pokoiku, by cierpieć w samotności. Wtedy postanowiła przestać używać swoich zdolności. Wtedy też otrzymała niespodziewaną wiadomość, która na powrót doprowadziła ją do Michaela.

W zupełnie innym miejscu, mniej więcej w tym samym czasie, doszło do innego spotkania. Ghazi Rashid od razu rozpoznał Normana Osborna, gdy ten wszedł do pokoju przesłuchań, jednak on z miejsca oświadczył, że przysłał w zastępstwie LMD, bo sprawa nie jest dość ważna. Za ważniejszą uznał natomiast jego nienawiść do Carol Danvers i to, co zgodzi się zrobić w zamian za możliwość zemsty oraz fiolkę preparatu Ascention.

Teraz, w samolocie lecącym do Hong Kongu Carol, Michael i Rick omawiają opcje, jakie im pozostały. Ona twierdzi, że tylko odnajdując Rashida upewnią się, czy naprawdę wszedł posiadanie Ascention, jednak Rossi nie zamierza się spieszyć. Jego zdaniem akta, według których Rashid zabił siedmiu przywódców sprzymierzonych syndykatów kryminalnych ze Środkowego Wschodu, mówią wystarczająco dużo o jego planach i sposobie działania. Dlatego właśnie uznał, że powinni udać się do Hong Kongu, gdzie syndykaty prały swoje pieniądze i zaczekać tam, aż Ghazi się ujawni, by położyć na nich łapę. Pozostaje tylko pytanie, co zrobić, jeśli użył na sobie Ascention.

Wcześniej. Osborn chowa do kieszeni fiolkę z preparatem oświadczając, że nie ma nic za darmo. Ghazi nie rozumie, czego może od niego żądać, skoro stracił wszystko, ale Norman szczegółowo przypomina, co zrobiła mu Danvers i oświadcza, że chce jego żądzy zemsty.

Hong Kong. Wiceprezes jednego z największych banków zostaje namierzony na targu, kiedy spotyka się z podejrzanie wyglądającym Arabem. Gdy wiadomość zostaje przekazana i rozstają się, prezes Chao zostaje po cichu zgarnięty z ulicy przez Ricka Masona. Po kilku godzinach przetrzymywania w ciemnym pokoju hotelowym z kapturem na głowie, Rossi przychodzi do niego z propozycją. Obiecuje mu wolność w zamian za namiary na Rashida.

Wcześniej. Osborn oświadcza, że również ma powody, by nienawidzić Carol Danvers i chcieć jej śmierci, dlatego przyszedł do niego. Uprzedza, by nie pochlebiał sobie, bo jest drugą osobą, do której się zgłasza, ale zamiast powiedzieć, kto był pierwszy, ponownie kusi go strzykawką pełną preparatu. Ghazi dosyć ma tej zabawy i krzyczy, żeby zrobił to w końcu.

Hong Kong. Dzięki pomocy bankiera, Michael z łatwością znalazł Rashida, ukrywającego się pod pseudonimem Jonathan Brandon. Teraz on i Rick obserwują go przez lunety karabinów snajperskich z dachów sąsiadujących budynków, podczas gdy Carol lawiruje między gośćmi uroczystego bankietu, by zbliżyć się do celu. Ignorując wcześniejsze ustalenia, odnajduje najpierw jego ochroniarza, z którym flirtuje i zwabia w ustronne miejsce, gdzie obezwładnia go i zamyka w odosobnieniu. Następnie zbliża się do Brandona, przedstawiając się jako Catherine Donovan i niemal natychmiast zaczyna drażnić się z nim mówiąc, że wie kim jest naprawdę. Mason odgaduje jej zamiary i opuszcza swoje stanowisko, zbiegając na dół, by ją powstrzymać, a jednocześnie uprzedza Michaela, że Carol zamierza zabić Rashida. Nie myli się - podczas rozmowy odżywają jej wspomnienia i powracają głęboko ukryte emocje. Nie zważając na gapiów i ból, chwyta go za gardło i szykuje się do uderzenia energią. Teraz on również rozpoznaje ją i z satysfakcją pierwszy uderza promieniem optycznym. Carol atakuje wszystkim, co ma, ale on nic sobie z tego nie robi, a jej wysiłki zostają skwitowane jako żałosne. Rashid wykorzystuje jej cierpienie, powala ją kilkoma ciosami i pyta, czy ich wspólny przyjaciel jest w pobliżu, by odebrać swoją nagrodę. Ona myśli, że chodzi o Osborna, ale Ghazi wyprowadza ją z błędu: Norman zaangażował w to również agenta, działającego kiedyś pod pseudonimem Vitamin - Michaela Rossi.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #36 Ms. Marvel vol. 2 #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.