Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers » Dark Avengers #2

Dark Avengers #2

Postacie
Zapowiedź

Dark Avengers szybko wzbudzają rozgłos i przyciągają uwagę Morgany le Fey.

Cytat

Doctor Doom: "GYYAARRGGHH!"
Morgana: "You would not believe how long I have waited to hear you say that."

Streszczenie

Latveria, 37 lat temu. Morgana le Fay znajduje małego Victora von Dooma i zamierza go zabić za to, że w przyszłości wykorzysta ją do poznania tajników czarnej magii i zdradzi ją. Kiedy zamierza zdać mu cios nożem, powstrzymuje się i stwierdza, że w ten sposób Doom nie będzie wiedział, za co ginie, po czym wraca do swoich czasów.

Baza H.A.M.M.E.R., dzisiaj. Norman Osborn przemawia do agentów właśnie otwieranej organizacji i mówi im, że ich zadaniem jest bronić Ziemi przed tymi, którzy jej zagrażają i mają to robić jak najlepiej potrafią.

Latveria. Morgana atakuje Doctora Dooma, który właśnie został przywieziony do swojego państwa, z zamiarem ukarania go za zdradę. Victor każe jej się zatrzymać, rozejrzeć się i zrozumieć, że jego królestwo zostało zniszczone, ale czarodziejka nie zważa na to. Oboje zaczynają walczyć używając magii, podczas gdy agenci H.A.M.M.E.R., którzy eskortowali Dooma, wzywają wsparcie. Morgana okazuje się silniejsza, trafia Victora i powala go na ziemię. Ten próbuje wstać, ale jeden ze stworów czarodziejki ciosem pięści nokautuje go.

Wieża Avengers. Osborn mówi zebranym Avengers, że konferencja prasowa była jedynym tego typu wydarzeniem i od tej pory żadne z nich nie może rozmawiać z przedstawicielami mediów, a jeżeli nie będą go słuchać, od razu trafią do Góry Thunderboltów. Każe również im się dobrze poznać, aby lepiej funkcjonowali jako drużyna. Spider-Man pyta się, co mają właściwie robić, na co Norman mówi, że wkrótce otrzymają listę celów, którymi mają się zająć. Następnie przedstawia grupie Victorię Hand jako swoją zastępczynię i każe im jej słuchać, jakby była nim samym. Ms. Marvel nie podoba się, że to nie ona jest prawą ręką Osborna, ale on uspokaja ją mówiąc, że na polu walki to Karla jest jego zastępczynią. Kapitan Marvel proponuje, aby poszukać Skrullów, którzy na pewno ukrywają się jeszcze na Ziemi, ale Norman mówi, że tym zajmie się ktoś inny. Hawkeye proponuje rozpocząć pościg za Tonym Starkiem, co spotyka się z niezadowoleniem Sentry'ego i Aresa. Norman uważa, że w ten sposób nie zdobędą poparcia obywateli, a to dla niego i drużyny ma być ważną kwestią. Ms. Marvel pyta się, kim jest ich Wolverine, ponieważ nie zna go, ale Osborn nie zamierza wyjawiać jego tożsamości. Hand przekazuje Normanowi informację o kłopotach w Latverii. Ten nie jest szczęśliwy, że pierwszą misją nowych Avengers będzie ruszenie na pomoc Doctorowi Doomowi, ale każe drużynie przygotować się do wylotu.

Latveria. Morgana zamierza wbić nóż w pokonanego Victora, kiedy nadlatują Avengers. Ares rozpoznaje ją i mówi Iron Patriotowi, z kim mają do czynienia. Nagle smok chwyta w paszczę pojazd, w którym znajduje się część drużyny, i rzuca go na ziemię. Osborn każe Morganie zaprzestać walki i wrócić do swoich czasów. Czarodziejka mówi, że już kiedyś walczyła z Avengers, ale Norman mówi, że na pewno nie z takimi, jak jego zespół. Mówi Sentry'emu, żeby ruszył do akcji i nie powstrzymywał się. Bob błyskawicznie dopada Morganę i bez trudu urywa jej głowę. Wszystkie stwory sprowadzone przez nią znikają. Pozostali Avengers są pod wielkim wrażeniem, a Sentry zachowuje się, jakby nie był pewny, co się stało i pyta się Iron Patriota, czy dobrze zrobił. Avengers zajmują się Doomem, który jest poważnie ranny. Osborn wzywa oddział H.A.M.M.E.R. do posprzątania bałaganu, kiedy nagle Sentry zaczyna się dziwnie czuć, a chwilę później eksploduje. Morgana ponownie pojawia się ze swoimi stworami i mówi, że zabicie w tym czasie nic nie da, ponieważ zawsze będzie mogła powrócić z przeszłości. Ares każe jej wracać do swoich czasów, a czarodziejka dopiero teraz poznaje, że ma do czynienia z synem Zeusa. Morgana rzuca zaklęcie, która zmienia Spider-Mana w jego bardziej monstrualną postać. Pod wpływem czarów Gargan chwyta Aresa w paszczę, a potwory czarodziejki zaczynają atakować Avengers.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Dark Avengers #2 Dark Avengers #2 Dark Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.