Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #221

X-Men: Legacy #221

X-Men: Legacy #221

"Salvage" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Opuszczone miasteczko, które było kiedyś kwaterą X-Men, odrodziło się jako miasto potępionych z populacją w osobie Rogue. Jak przekonają się jednak Professor X i Gambit czasem jeden, to wielka liczba.

Cytat

Scalphunter: "It's over. 'less you want to beg, or somethin'."
Rogue: "No."
Scalphunter: "Too bad. I always enjoy the beggin' part."

Streszczenie

Maynards Plains w zachodniej Australii. Profesor Xavier i Gambit wspinają się po zboczu, aby dostać się do osady. Charles nie może wyczuć obecności Rogue i to go dziwi, ale nie wie jeszcze, czy to oznacza kłopoty. Kiedy obaj docierają wreszcie na szczyt, przed ich oczami pojawia się krajobraz złożony z wielu miejsc, takich jak San Francisco, Hammer Bay, Savage Land czy Nowy Jork. Zmierzając do miasta, Xavier mówi Gambitowi, że wyczuwa Rogue i cztery inne osoby, prawdopodobnie kosmitów, ale nikogo więcej, ponieważ pozostali ludzie, których widzą, nie posiadają myśli. Remy rozpoznaje okolicę jako Valle Soledada, gdzie kiedyś mieszkał razem z Rogue [podczas X-Treme X-Men]. Nagle mieszkańcy zaczynają panikować. Chłopiec ostrzega przybyszów, że "on" nadchodzi i po chwili pojawia się Nimrod, który zabija małego mutanta. Gambit atakuje robota, ale nie może sobie z nim poradzić. W tym momencie pojawia się Rogue, posiadająca zdolności Nightcrawlera i Colossusa, która wyrywa Nimrodowi rękę. Robot ma problem z wyborem strategii dla przeciwnika posiadającego różne rodzaje mocy, ale w końcu udaje mu się i trafia Rogue pięścią. Gambit chce jej pomóc, ale Charles go zatrzymuje, mówiąc, że żadne z nich nie jest prawdziwe – to tylko nagranie zdarzenia, które miało miejsce dawno temu [w Uncanny X-Men #194]. Wydaje mu się, że zaczyna rozumieć, co się tu dzieje, ale jeżeli ma rację, to muszą szybko odnaleźć Rogue.

Gdzie indziej, w scenerii wyspy Muir, Rogue ucieka przed ścigającymi ją przyjaciółmi. Kiedy ukrywa się na drzewie, osobowość Mystique prosi ją, aby pozwoliła przejąć jej kontrolę, ponieważ ze swoim doświadczeniem jest w stanie pokonać przeciwników. Rogue odpowiada, że to nic nie da, ponieważ ma do czynienia z iluzjami i musi znaleźć Danger. Nagle Multiple Man zauważa ją, a Anna wskakuje do studzienki kanalizacyjnej, która znajduje się w środku lasu. Rogue zauważa, że wpadła z deszczu pod rynnę, ponieważ przed nią stoją Marauderzy, którzy właśnie polują na Morlocków [niczym w Uncanny X-Men #211].

Niedaleko. Xavier i Gambit wkraczają do stolicy Genoshy, Hammer Bay, z czasów, kiedy wyspą wciąż rządzili ludzie używający mutantów jako niewolniczej siły roboczej. Charles jest już pewny, że w całą sprawę jest zamieszana Danger. Wyczuwa obecność czwórki kosmitów w więzieniu, w którym Rogue była przetrzymywana i bita przez strażników podczas jej niewoli na Genoshy [w Uncanny X-Men #236]. Gambit prowadzi go przez szyb wentylacyjny do środka, nokautuje strażnika i manipuluje przy kamerach, przez co przesyłają one fałszywy obraz. Przechodząc obok cel, znajdują tą, w której leży Rogue, ale profesor przypomina Remy’emu, że to tylko iluzja. W końcu znajdują złomiarzy z imperium Shi’ar. Kapitan Sovel wita wesoło ludzi, ale Gambit nie podziela jego entuzjazmu.

Tymczasem ścigający Rogue Marauderzy docierają do komory, gdzie Sabretooth, czując zapach Anny, każe pozostałym rozdzielić się i obstawić wszystkie wyjścia. Rogue atakuje jedną z grup i rzuca Scramblera w Blockbustera. Ten, tracąc moc, staje się jedynie facetem o wielkiej masie, którą Anna wykorzystuje, przewracając na Prisma i miażdżąc go. Pozostali Marauderzy idą z pomocą partnerom i dzięki wspólnym działaniom Vertigo i Sabretootha Rogue zostaje unieszkodliwiona. Scalphunter pyta się jej, czy chce błagać o litość, a Mystique ponownie prosi, aby pozwoliła przejąć jej kontrolę. Anna obojgu odpowiada "nie", po czym Marauder strzela.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Legacy #221 X-Men: Legacy #221

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.