Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #586

Amazing Spider-Man #586

Amazing Spider-Man #586

"Character Assassination" - Interlude

Postacie
Zapowiedź

Koniec z sekretami, koniec z kłamstwami. Jak osoba kryjąca się pod maską Menace'a stała się tym, kim jest? Odpowiedź znajdziecie w tym numerze.

Cytat

Harry: "You're sick..."
Lily: "Were you sick? Was your father?"

Streszczenie

Dziesięć lat wcześniej, dom Hollisterów. Przy kolacji Bill jest niezadowolony z postępów w nauce Lily i czyni jej z tego powodu wyrzuty. Dziewczyna jest wyraźnie przygnębiona tym, że nie spełnia oczekiwań ojca.

Teraz. Kiedy Lily pod postacią Menace'a pokonuje Spider-Mana i oddaje go w ręce policji, wreszcie czuje, że naprawdę pomaga swojemu ojcu. Schwytanie oskarżonego o morderstwa bohatera powinno przysporzyć wielu głosów ubiegającemu się o fotel burmistrza Billowi Hollisterowi, aktualnie piastującemu funkcję prokuratora. Menace wlatuje do pokoju w budynku sztabu wyborczego, po czym zmienia się w Lily. Chwilę potem do pomieszczenia wchodzi Harry Osborn, który zastaje dziewczynę ubraną w strój Menace'a. Mężczyzna jest zszokowany, a gdy niedoszła narzeczona chce z nim porozmawiać, bije ją po twarzy. Lily oddaje mu uderzenie z nawiązką, po czym zaczyna opowiadać, w jaki sposób stała się Menace'em.

Pewnego dnia odnalazła dziennik Harry'ego, z którego dowiedziała się o tym, że był Green Goblinem. Później udało jej się odkryć sekretne laboratorium Normana Osborna, które otwierała książka "The Rise of the Norman Empire". Gdy jakiś czas później Peter Parker chciał sięgnąć po tę książkę, dla odwrócenia jego uwagi pocałowała go [historia "New Ways to Die" - Jaro]. Wcześniej, tuż po odkryciu sekretnego pomieszczenia, dziewczyna niechcący zbiła próbówki z eksperymentalnym serum goblina, które zaabsorbowała przez skórę, po czym zyskała zdolność do zmiany w Menace'a.

Teraz zmienia swą postać na oczach przerażonego Harry'ego, po czym wraca do normalnej formy. Chwilę potem oznajmia Osbornowi, że przyjmuje jego oświadczyny, po czym wychodzi, zostawiając zdezorientowanego mężczyznę samego.

Dzień wyborów. Harry wchodzi do laboratorium ojca i zabiera stamtąd jedną fiolkę z jakąś substancją. Następnie zakłada rękawice od kostiumu Green Goblina, bierze do ręki pistolet i wchodzi na swoją starą lotnię.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #586 Amazing Spider-Man #586

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.