Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #29

Amazing Spider-Girl #29

Amazing Spider-Girl #29

"The End of Mays"

Postacie
Zapowiedź

Aby ocalić swoją matkę i brata z rąk Green Goblina, Spider-Girl musi stoczyć walkę ze Spider-Girl, podczas gdy tajemnica Całkowicie Nowej May zostaje wreszcie wyjaśniona.

Cytat

Goblin Lord (strzelając do Mary Jane): “Poor old Peter will never forgive himself if you and your squealing die by his hand.”

Spider-Girl: “No way you’re hanging that kind of guilt on my dad. He feels bad enough when he takes the last Eggo.”

Streszczenie

Dwie Spider-Girl toczą zażarty bój w domu Parkerów, przy współudziale Goblin Lorda, który próbuje zabić Mary Jane i małego Bena. May ma duży problem z jednoczesnym ochranianiem ich i obrywaniem od swojego duplikatu i w końcu przekonuje mamę, żeby przestała próbować wyrwać swojego męża spod kontroli Normana i uciekała.

Black Tarantula budzi nieprzytomną Arañę i stwierdza, że powinien skręcić jej kark za numer z podszyciem się pod Spider-Girl, ale ta odpowiada, że mają teraz większy problem niż ich niesnaski - gdy ściągnęła maskę sobowtóra Spider-Girl, odkryła, że ta nie jest człowiekiem.

Mary Jane ucieka do stacji metra, ale wpada tam za nią Goblin Lord. Spider-Girl próbuje go powstrzymać, ale Norman rzuca na tory jakiegoś przypadkowego człowieka i podczas ratowania go May wystawia się na kolejny atak swojej kopii. Goblin Lord porywa Mary Jane i unosi ją wysoko. Pani Parker próbuje przemówić do swojego uwiezionego gdzieś we własnym ciele męża i przez chwilę odnosi skutek, ale Norman szybko odzyskuje kontrolę. Pajęczy zmysł ostrzega go przed kolejnym atakiem Spider-Girl, ale ponieważ jest do niego nieprzyzwyczajony, dziewczynie udaje się uwolnić matkę, która informuje ją, że dalej jest szansa na uratowanie Petera. Gdy znów ucieka, May zostaje sama z dwójką przeciwników, ale z pomocą przychodzą jej Araña i Black Tarantula. Fabian strąca lotnię Osborna, ale nie ma większych szans z nim samym, a tymczasem Araña wyjawia Spider-Girl co odkryła. Gdy zrywa drugiej May maskę, ta w nielogicznej obawie o odkrycie swojej sekretnej tożsamości przybiera prawdziwą postać - hybrydy człowieka i symbionta. Atakuje Arañę, ale przed śmiertelnym ciosem własnym ciałem zasłania ją Black Tarantula. Osborn bierze oboje na muszkę i stwierdza, że jego „córeczka” świetnie się spisała. Jak wyjawia, sam nie ma pojęcia, która z nich jest prawdziwą córką Spider-Mana - po sklonowaniu jej wziął na chybił-trafił jedno z dzieci i połączy z DNA symbionta Venoma. Potem zapisał swoją psyche na specjalnej maszynie, aby móc odrodzić się w ewentualnym następcy, ale zginął szybciej, niż planował - w walce ze Spider-Manem. Gdy ojciec Fury odnalazł dziecko, wysłał córkę, aby zdobyła nowsze próbki DNA Spider-Girl i Venoma, załadował je do drugiej May i podpuścił Normiego Osborna, aby odnalazł laboratorium. Druga May zaczyna owijać się wokół niego jak kokon, podpowiadając Spider-Girl, w jaki sposób uwolnić jej ojca - musi osobiście wygonić Normana z jego umysłu. Wskakuje do kokonu i cała trójka łączy się, przybierając postać potwornego Goblin God.

May budzi się w towarzystwie Blond May w podświadomości jej ojca, spaczonej przez obecność Normana. Obie atakują potwory stworzone z wyrzutów sumienia i wspomnień dawnych wrogów Spider-Mana, ale udaje im się dotrzeć do fortecy zbudowanej ze wszystkich jego dobrych wspomnień, która przypomina mu dlaczego świat potrzebuje kogoś takiego jak on. Osborn jednak wdarł się do tej twierdzy i obie dziewczyny zastają go tam stojącego triumfalnie nad pokonanym Peterem.

Goblin God wzlatuje nad miastem, gdzie zauważa go Normie z ekipą i stwierdza, że jeśli to jest to, co myśli, to jego dziadek w końcu zdołał pokonać swego odwiecznego wroga. Potwór odnajduje Mary Jane i choć ta broni się dzielnie, powala ją na ziemię i śmieje się, że dziś to on napisze zakończenie - wszyscy zginą.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #29 Amazing Spider-Girl #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.