Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #23

Uncanny X-Men #23

Uncanny X-Men #23

"To save a city!"

Postacie
Cytat

Marvel Girl: "It is not something I can hide for long much as I might wish to! Tomorrow I must leave the X-Men... Forever!"

Streszczenie

Stolica Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy są świadkami osobliwego zdarzenia. Powietrze stopniowo zaczyna się krystalizować, by po kilku minutach utworzyć nad ich głowami kopułę całkowicie odcinającą miasto. Biały Dom potwierdza, iż nie są to ćwiczenia wojskowe. Próby zniszczenia bariery przez mieszkańców kończą się niepowodzeniem. Należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na żądania terrorysty.

 

X-Men pojawiają się w centrum sztabu kryzysowego z instrukcjami dotyczącymi okupu. W ciągu najbliższych kilku godzin jedno z nich odbierze walizkę z papierami wartościowymi. W innym przypadku zostanie uruchomiona specjalna aparatura i całe powietrze znajdujące się w kapsule zostanie wyssane. Na zakończenie przemówienia piątka nastolatków rozpływa się w powietrzu.

 

W tym czasie prawdziwi X-Men starają się uwolnić z lochu. Marvel Girl nie radzi sobie ze skomplikowanym zamkiem. Cyclops prosi ją, by telekinetycznie postarała się uruchomić jego wizjer. Po chwili promienie optyczne topią stal i uwalniają pozostałą czwórkę. Uporawszy się z kajdanami, zespól otrzymuje rozkazy od Profesora, który jako specjalista pomaga wojsku uporać się z zagrożeniem.

 

Pomieszczenie z urządzeniem kontrolującym maszynę. Hrabia Nefaria otrzymuje informacje, iż rząd Stanów Zjednoczonych akceptuje jego żądania i postanawia wypłacić okup. Nagle za jego plecami pojawia się piątka mutantów gotowych spełnić swe zadanie. Znudziła im się walka w obronie ludzkości i postanowili zabezpieczyć finansowo swą przyszłość. Hrabia docenia ich pragmatyzm, informując jednocześnie, iż tylko on jest w stanie obsługiwać maszynę kontrolującą życie milionów istnień ludzkich.

 

Niepozorna ciężarówka przewożąca mleko opuszcza fortecę. X-Men jako jedyni zostaną wpuszczeni do środka, by odebrać okup. W tym samym czasie z innego miejsca wyjeżdża inny samochód. Unicorn wraz z towarzyszami mają dopilnować wszystkiego na miejscu i w razie konieczności pomóc mutantom. Niestety kryminalistom udało się pokonać wzajemną niechęć, dzięki czemu postanawiają zdobyć pieniądze tylko dla siebie.

 

Profesor bezskutecznie usiłuje przekonać dowodzących siłami wojskowymi Frdericksa oraz Hendershoota, iż mutanci nie są sprawcami całego zamieszania. Nie chcąc tracić więcej czasu na bezowocne dyskusje, postanawia działać. Jego ciało astralne udaje się do kryjówki przeciwnika, gdzie spokojnie przygląda się obsłudze maszyny, gdy Nefaria stara się stworzyć lukę w zwartej powierzchni, by wpuścić do środka swych ludzi.

 

Angel odbiera okup od jednego z kongresmenów. Niestety w drodze powrotnej mutanci zostają zaatakowani przez rozwścieczony tłum. Niespodziewanie z pomocą przychodzą im dawni wrogowie, którzy brutalnie rozprawiają się z mieszkańcami miasta. Jednocześnie starają się przechwycić walizkę z okupem, która wędruje z rąk do rak. Ostatecznie Marvel Girl łapie ją telekinetycznie i wsiada do samochodu, by osobiście dostarczyć pieniądze. W tym samym czasie Plantman wykorzystuje swe zdolności, by umożliwić ucieczkę swym towarzyszom. Jedynie Unicorn postanawia osobiście upomnieć się o swoją dolę z łupu.

 

Forteca. Zakapturzona postać podchodzi do strażników i krępuje ich telepatycznie. Następnie niezauważona przez nikogo udaje się do głównej komnaty, gdzie postanawia poczekać na dalszy rozwój wypadków.

 

Marvel Girl dociera do kryminalisty, który domaga się natychmiastowego zwrotu łupu. Dziewczyna powstrzymuje go telekinetycznie, żądając uwolnienia miasta. Mężczyzna, będąc człowiekiem honoru zgadza się na jej warunki. Niespodziewanie za ich plecami pojawia się zakapturzony świadek całego zdarzenia. Podchodzi on do maszyny i bez większych problemów radzi sobie z jej obsługą. Miasto zostaje ocalone. Hrabia wykorzystuje ten moment, by zbiec z łupem. ?Nieszczęśliwie dla niego, Unicorn podąża jego tropem. Pomiędzy mężczyznami dochodzi do bitwy o walizkę, która po chwili znika z zasięgu ich wzroku.

 

Profesor Xavier ściąga przebranie i informuje swych uczniów, iż przetestował właśnie nowe urządzenie, które umożliwia mu chodzenie. Jednocześnie każe Hankowi zabezpieczyć prawdziwy okup, który cały czas spokojnie leżał sobie za ich plecami. Maszyna generująca iluzję spisała się doskonale. Gratulując swym podopiecznym sukcesu, wręcza Marvel Girl list polecony. Dziewczyna przebiega po nim wzrokiem i ze łzami w oczach oświadcza, iż musi natychmiast opuścić szkolę.

Autor: White King

Galeria numeru

Uncanny X-Men #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.