Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #22

Uncanny X-Men #22

Uncanny X-Men #22

"To save a city!"

Postacie
Cytat

Nefaria: "In a matter of minutes, I shall do what no man before me has ever done. I shall steal an entire city. The capital of the United States."
Cyclops: "What? You are mad."

Streszczenie

Sala Ćwiczeń. Zespół przygotowuje się do kolejnego egzaminu. Tym razem ich przeciwnikiem jest nowoczesny robot stworzony przez Profesora. Jest on tak zaprogramowany, by niwelować ich moce. Posiada jednak słabość, którą mutanci muszą odnaleźć i wykorzystać. Jako pierwszy atakuje Angel. Maszyna reaguje niewiarygodnie szybko i zestrzeliwuje go. Iceman próbuje sztuczki z lodowiskiem, niestety wbudowane reaktory cieplne niweczą jego plany. Również fizyczna siła Beasta wydaje się nie przechylać szali zwycięstwa. Natomiast ich oponent przechodzi do szybkiej ofensywy, krępując Marvel Girl. Cyclops, uważnie studiując każdy jego ruch, nakazuje dziewczynie telekinetycznie narzucić na główny czujnik wroga pled z wózka inwalidzkiego Profesora. Hank dodatkowo wiąże go na końcach, natomiast Bobby tworzy na nim lodową barierę. To skutecznie obniża skuteczność maszyny. Połączone siły zespołu szybko eliminują go z dalszego testu. Widząc postępy swych uczniów, Xavier nagradza ich kilkoma dniami wolnymi.

 

Setki kilometrów dalej Luchino Nefaria planuje swój wielki powrót. Przegrana z Iron-Manem nauczyła go cierpliwości. W tym czasie udało mu się pozyskać kilku wypełniających każde jego żądanie superprzestępców. Teraz jedynie pozostaje mu zwerbowanie X-Men.

 

Bobby i Hank postanawiają wykorzystać wolny czas na spotkanie z ich sympatiami. Pomimo iż drugi z nich myli przedmiot swego uwielbienia z przypadkowym mężczyzną, randka rozwija się doskonale.

 

W tym samym czasie Jean, Warren i Scott kończą kolację w drogiej restauracji. Dziewczyna stara się prowokować lidera, ale nie wywołuje to żadnych następstw. Chłopak żegna się i wychodzi. W drodze powrotnej przez park zauważa Marvel Girl lewitującą w zaroślach. To zbyt dziwna sytuacja, by mogła pozostać niezbadana.

 

W tym czasie prawdziwa Jean słyszy komunikat radiowy o tajemniczym osobniku latającym nad miastem. Również postanawia sprawdzić tą informację. Na miejscu zostaje jednak splątana gałęziami drzew i uśpiona gazem. Plantman spełnił swoją część zadania.

 

Wracając do domu, Warren wsłuchuje się w radiowe wiadomości. Spiker informuje go o dziwnej aktywności mutantów w Central Parku. Chłopak decyduje się sprawdzić prawdziwość tych doniesień. Przelatując ponad drzewami, zostaje zaatakowany i obezwładniony przez Scarecrowa.

 

Hank i Bobby po obejrzeniu wiadomości muszą przerwać randkę i na chwilę opuścić zaskoczone dziewczyny. W drodze do parku Beast natyka się na dziwnie wyglądającego osobnika. Porcupine wykorzystuje element zaskoczenia i usypia go za pomocą gazu. Hrabia pragnie mieć ich wszystkich żywych.

 

W tym samym czasie Bobby zauważa swego sobowtóra między drzewami. Śledząc go, dochodzi do rzeki, gdzie czeka już na niego Eel. Lodowa wiązka nie może przebić pola elektrycznego, na szczęście Cyclops powala przeciwnika strzałem w plecy. Mutanci nie wiedzą, co się dzieje i kim są ich przeciwnicy. Z zarośli wyłania się Unicorn. Promienie optyczne nie mogą przebić się przez jego pole obronne, na szczęście Iceman zamraża jego hełm. To nieco równoważy siły, dopóki potężny ładunek Eela nie pozbawia go przytomności. Osamotniony Cyclops szybko ulega mocy drugiego z oprawców.

 

Kilka minut później nie oznakowana ciężarówka przewozi piątkę mutantów do pobliskiego doku, gdzie następnie zostają załadowani na pokład statku, który po całonocnym rejsie dobija do maleńkiej i zapomnianej wyspy.

 

Nefaria prosi swych ludzi o relację z pola bitwy. Cieszy go fakt, iż operacja zakończyła się sukcesem, a piątka nastolatków nie przepłaciła tego poważnymi obrażeniami. Udając się do więźniów, opuszcza swych towarzyszy. Na razie może ich kontrolować, gdyż ich wzajemna niechęć uniemożliwia jakiekolwiek sojusze. Natomiast kiedy przestaną być potrzebni, znikną w tajemniczych okolicznościach, tak jak wszyscy ludzie, którzy odważą się wejść mu w drogę.

 

Sala więzienna. Piątka mutantów powoli dochodzi do siebie. Hrabia Nefaria przeprasza ich za niedogodne warunki i proponuje długotrwałą współpracę w jego organizacji. Zespół jednomyślnie odmawia. Ich oprawca jest przygotowany na taką ewentualność. Za kilka dni stolica Stanów Zjednoczonych przestanie istnieć, o ile rząd amerykański nie wypłaci mu astronomicznego okupu. A X-Men zostali wybrani, by osobiście go odebrać.

Autor: White King

Galeria numeru

Uncanny X-Men #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.