Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #506

Uncanny X-Men #506

Uncanny X-Men #506

"Lovelorn" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Zły sen Emmy trwa i chłopie, kiedy White Queen ma niespokojną noc, mamy ją wszyscy. Peter znajduje coś strasznego w Porcie Oakland, a zebrana grupa naukowców kontynuuje swoją pracę i odkrywa coś wielkiego, co prawdopodobnie zaprowadzi ich szybciej do śmierci, niż odkrycia, jak wyleczyć mutantów. Do tego koalicja przeciw mutantom rośnie w siłę.

Cytat

Angel: "Did you tell Takiguchi we were coming?"
Beast: "Technically, Warren, no, because he's rather alleged to be dead. My intelligence suggested otherwise."
Doctor Nemesis: "Ha. 'Intelligence'. Write down the date and time you claimed to have intelligence. I expect it'll be the entry in your diary right before the one where you're eaten by giant crabs."

Streszczenie

San Francisco, noc. Emma Frost zagląda do umysłu Cyclopsa, gdzie znajduje jego uporządkowane myśli, z których jedna jest przedstawiona jako czarny panel na ścianie (pozostałe natomiast są białe). Kobieta pochodzi do niego, dotyka go, ale zauważa, że czarna maź zostaje jej na rękach, a chwilę później zaczyna się powiększać i pochłaniać ją. Emma budzi się z krzykiem. Cyclops przez sen pyta się, czy wszystko w porządku, na co ona odpowiada, że tak.

Port w Oakland. Rosyjscy gangsterzy i ich nowy człowiek, Colossus, przyjmują dostawę przemyconego ładunku. Peter ma zamiar wezwać policję, kiedy tylko się dowie, co to jest, aby przestępcy zostali złapani na gorącym uczynku. Jednak kiedy skrzynia otwiera się i okazuje się, że w środku jest grupa młodych kobiet, jest bardzo zdumiony. Inni gangsterzy mówią mu, żeby się nie przejmował, ponieważ to tylko eks-mutantki. Colossus wścieka się, pokrywa metalem i szybko rozprawia z przestępcami. Następnie wita kobiety w Ameryce i mówi im, że są wolne.

Siedziba Graymalkin Industries w Marin Headlands. Cyclops i Emma oznajmiają zebranym X-Men, że to prawda, iż Simon Trask zdobył i upublicznił nagrania z masakry w Cooperstown i używa go jako argumentu do przepchnięcia ustaw anty-mutanckich w kilku stanach, ale burmistrz San Francisco zapewniła ich, że nie zmieniła zdania i mutanci wciąż są mile widziani w jej mieście. Scott prosi jednak, aby być ostrożnym i nie sprawiać niepotrzebnych kłopotów. Do pokoju wbiega Pixie, która mówi o ludziach zebranych przed bramą. X-Men udają się tam i znajdują tam kilkoro byłych mutantów i ich rodziny, które są prześladowane przez sąsiadów i nie mogą żyć w spokoju. Cyclops zaprasza ich do środka, a kiedy Wolverine zauważa, że nie są przygotowani do przyjmowania uchodźców, Scott mówi, że będą sobie musieli z tym poradzić. Przez cały dzień pojawiają się kolejni ludzie pragnący opieki X-Men. Przed posiadłością reporterzy zdają relację z wydarzeń. W końcu przybywa Colossus z uratowanymi przez siebie kobietami i mówi im, że są w domu. Cyclops i inni witają ich, a Peter wyjaśnia, kim są jego towarzyszki i jaki czekałby je los, gdyby ich nie uratował.

Kunaszyr. Beast, Angel, Doctor Nemesis i Madison Jeffries przybywają na poszukiwanie doktora Yuriko Takiguchiego, który mieszka tu prawie od trzydziestu lat. Jeffries znajduje czujnik, który przesyła sygnały, ale nie do bunkra widocznego w oddali, jak się można by spodziewać, lecz do systemów obronnych, które właśnie wysyłają przeciwko przybyszom gromadę krabopodobnych stworów. Angel pyta się Beasta, czy nie powiedział Takiguchiemu, że go odwiedzą, ale Hank mówi, że nie, ponieważ jest on uznawany za zmarłego i nie można się z nim skontaktować. Czwórka bohaterów początkowo radzi sobie nieźle, ale kiedy przeciwników przybywa, a Nemesis zostaje ranny, decydują się dostać do bunkra. Tam znajdują doktora Takiguchiego, który mówi do nich po rosyjsku, że nie zdradzi swojego kraju i nie odda im wyników swoich badań. Beast i Angel uspokajają go, że nie są Rosjanami i przybyli prosić go o współpracę. Yuriko mówi, że najpierw będą się musieli wydostać z wyspy, ponieważ sądząc, że naprawdę ma do czynienia z rosyjskim atakiem, kiedy pierwsza linia obrony zawiodła, uruchomił procedurę samozniszczenia, ale nie taką, jakiej się można spodziewać. Takiguchi każe wyjrzeć przybyszom za okno, gdzie ci widzą wynurzającą się z wody Godzillę. Doktor mówi, że to on pomógł stworzyć stwora, więc uznał, że jeżeli ma zginąć, to z jego ręki.

Graymalkin Industries. Cyclops pyta się Colossusa, gdzie znalazł przyprowadzone kobiety. Peter mówi, że to Rosjanki, które uratował z rąk handlarzy ludźmi. Dodaje, że ma zamiar rozprawić się z przestępcami. Scott cieszy się, że Rasputin znów jest sobą, i mówi, żeby wziął kogoś do pomocy w razie potrzeby. Emma mówi mu, że chętnie z nim pójdzie, ponieważ rozbicie paru głów z pewnością poprawi jej humor.

Dzielnica Richmond. Człowiek z tatuażami przygotowuje się na nieuchronne przybycie Colossusa i każe swoim ludziom uzbroić się w pociski przeciwpancerne. Nagle przez ścianę przebija się samochód, a przez utworzoną wyrwę do środka wchodzą Peter i Emma.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #506 Uncanny X-Men #506

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.