Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop » X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #1

X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #1

Postacie
Zapowiedź

Znacie historię życia Lucasa Bishopa i wiecie o jego chęci zabicia "mesjasza mutantów". W tym numerze poznacie powody, dla których Bish chce to zrobić. Pięćdziesiąt lat w przyszłości jego rodzice ledwo ocaleją od nuklearnej zagłady i trafią do najgorszego obozu dla mutantów. Tam młody Bishop po raz pierwszy usłyszy historie o zielonookim potworze, który doprowadzi do zagłady mutantów i tam poprzysięgnie zemstę.

Streszczenie

Region Alice Springs, Australia, 50 lat w przyszłości. Mutant Burnum budzi swoją żonę i ucieka razem z nią z mieszkania. Mówi jej, że za chwile obóz zostanie zaatakowany bronią atomową. W samolocie obserwują wraz z pozostałymi uchodźcami wybuch, który niszczy ich miasteczko.

 

Centrum dla uchodźców w Nowym Jorku. Burnum i Kadee zostają zatrzymani przez Sentinele i zesłani do obozu dla mutantów. Tam siedem miesięcy później rodzi się ich syn, Lucas. Trzy lata później rodzina Bishopów powiększa się o jeszcze jedno dziecko, córkę Shard. Małym Lucasem zajmują się głównie ojciec i babcia, która opowiada mu historie o X-Men. Nim Bishop osiągnął wiek pięciu lat, na zamkniętych w obozie mutantach zaczęto przeprowadzać eksperymenty z tatuażami. Naznaczono go literą M nad prawym okiem, aby wszyscy ludzie wiedzieli, że jest mutantem. W obozie słyszał opowieści o rudym potworze, przez którego teraz cierpią przedstawiciele jego rasy. Zaciekawiony tymi opowieściami mały Lucas spytał swoją babcię o tego potwora. Ona opowiedziała mu, jak dawno temu Scarlet Witch rzuciła zaklęcie, które spowodowało zniknięcie mocy u wielu mutantów, a także uniemożliwiło narodziny nowych. Jednak po pewnym czasie urodziła się dziewczynka, która była mutantem. By ją chronić, X-Men musieli walczyć z wieloma przeciwnikami, którzy chcieli skrzywdzić małą. Babcia stwierdza, że nie była ona potworem, lecz ich nadzieją.

 

Kilka miesięcy później. Wybucha Summers Rebellion. Obóz zostaje zaatakowany przez wojsko. Bishop, który ma wtedy siedem lat, widzi śmierć swoich rodziców. W trakcie walk udaje mu się uciec z obozu do miasta. Nie mając innego wyjścia, kradnie jedzenie. W czasie ucieczki przed policją spotyka osobę, która twierdzi, że jest ostatnim z X-Men i jest jedyną osobą, której zależy na mutantach takich jak Lucas.

Autor: Selwa

Galeria numeru

X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #1 X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.