Avalon » Serie komiksowe » X-Men Noir » X-Men Noir #3

X-Men Noir #3

Postacie
Zapowiedź

"Atmosfera w podłym barze w Chinatown zgęstniała, gdy Cyclops i mężczyzna znany jako Logan spojrzeli na siebie. Promień światła rozświetlił przygotowane do walki szpony Logana i butelkę X-Mana."
- Tam skąd pochodzę, te słowa oznaczają walkę. Warknął Logan
W tym momencie świetlik nad nimi roztrzaskał się, a do baru wkroczyła postać ubrana w czerwony płaszcz."

Cytat

Iceman: "Elevator power. Ice it. Or get iced."

Streszczenie

Chinatown. Cyclops trafia kulą Logana w ramię, a ten w odpowiedzi rani go pazurami. Walkę przerywa Angel, który wpada przez szklany dach i powala Jima na podłogę, mówiąc, że X-Men mieli zostać w ukryciu. Summers mówi, że nie ma problemy z wykonywaniem rozkazów, i chce zastrzelić Logana, ale Halloway nokautuje go. Logan wstaje, dziękuje za pomoc i ma nadzieję, że Angel również nie będzie go oskarżał o zabójstwo Jean. Tom mówi, że jako przemytnik wiedziałby, gdzie zostawić ciało, aby szybko nie wypłynęło, i pyta się, czy wie, kto mógłby chcieć go wrobić. Jim nie ma pojęcia i mówi odchodzącemu Angelowi, że jest jego dłużnikiem.

Klub Remy’ego Le Beau. Peter przychodzi do właściciela, który mówi mu, że nie chciał pobić Wandy, ale nie miał wyjścia, ponieważ inaczej by jej nie przekonał do spłaty długu. Ma nadzieję, że Eric zrozumie, ponieważ wszyscy i tak odpowiadają przez Unusem. Peter w odpowiedzi strzela Remy’emu w głowę, po czym zostaje obezwładniony przez jego ochroniarzy.

Areszt. Magnus idzie do celi, w której siedzi jego syn, uderza go i krzyczy, że nie powinien był zabijać Le Beau przy tylu świadkach, bo nawet on nie będzie w stanie mu się z tego wyplątać. Peter odpowiada, że z pewnością to nie było głupsze, niż porzucenie własnych marzeń, aby stać się takim, jak jego ojciec, który okazał się kryminalistą i wielkim rozczarowaniem. Eric mówi, że inaczej nigdy nie doszedłby do obecnej pozycji. Opowiada, jak dostał upragniony awans po dziesięciu latach służby, co stało się podczas jednego z nalotów na więzienie na wyspie Welfare. Jego naczelnik, Halloway, pozwalał rządzić placówką Seanowi Cassidy’emu, który kontrolował wszystko dzięki wpływom z handlu heroiny w więzieniu. Ponieważ miał również informatorów w kierownictwie policji, był ostrzegany przed nalotami dzięki gołębiom pocztowym, które trzymał na dachu zakładu. W końcu jednak jeden z nalotów zaskoczył Cassidy’ego. Magnus ścigał go, ale ten, zamiast uciekać, pobiegł zobaczyć, co się stało z jego gołębiami, że nie został ostrzeżony. Tam znalazł ptaki otrute przez małego Tommy’ego i zdziwił się, ponieważ przed chwilę widział chłopca na dole. Magnus zastrzelił Seana, a potem dowiedział się, że Halloway popełnił samobójstwo. Jako że naczelnik osierocił dwóch synów, Eric obiecał sobie, że zrobi wszystko, aby jego dzieci to nigdy nie spotkało, i nie da się oszukać przez system: to on będzie w nim rządził i go naginał do własnych potrzeb. Peter jednak wcale nie jest wdzięczny za to i wciąż gardzi ojcem. Magnus mówi, że powinno udać mu się załatwić synowi wyjście za kaucją, ale na ulicach nie uchroni się przed przyjaciółmi Le Beau. Sebastian Shaw mógłby mu pomóc uciec z kraju, ale w zamian Peter będzie musiał zabić Unusa. Chłopak godzi się i mówi, że chce pojechać do Transii, skąd pochodzą Magnusowie.

Dom Hallowaya. Tom mówi Marie, że już wkrótce zdobędzie dowody przeciwko Magnusowi, dzięki czemu zmusi go do przyznania się do zabicia Jean. Dziewczyna dziwi się, że mściciel w kostiumie ma taki dom. Angel odpowiada, że kupił go za spadek otrzymany po śmierci adoptowanych rodziców, a kostiumu używa, ponieważ zwraca uwagę, a pomysł zaczerpnął z książek fantastyczno-naukowych, które wskazał mu jego brat, Robert. Marie całuje Toma i zaczyna się z nim kochać.

Cmentarz miejski na wyspie Harta. Ktoś zbliża się do jednego z grobów i zaczyna go odkopywać.

Budynek Empire State, następnego dnia. Ochroniarze eskortują Unusa na zewnątrz. Tam czeka już Magnus i jego ludzie. Dukes mówi szefowi, że nie wiedzą jeszcze, kim jest Angel, ale dowiedzieli się, że Xavier został odwiedzony przez niejakiego Toma Hallowaya. Słysząc to, Magnus robi się niespokojny. Tymczasem wewnątrz Iceman zmusza jednego z mechaników do wyłączenia windy. Kiedy ona się zatrzymuje, przez szyb dostaje się do niej Beast, nokautuje ochroniarzy Unusa i mówi mu, że jeżeli chce żyć, to powinien iść z nim. Na zewnątrz Cyclops ostrzeliwuje przechodniów, co wywołuje panikę i odwraca uwagę ludzi Magnusa. Do unoszącego się nad miastem sterowca, gdzie Peter Magnus czeka, aby oddać strzał do Unusa, wpada Angel i mówi, ze plan jego ojca się nie powiedzie. Niedoszły snajper unika ciosu Toma i zaczyna strzelać do niego. Angelowi udaje się uciec, ale kule trafiają pilota sterowca, który uderza w budynek Empire State, a chwilę później eksploduje.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men Noir #3 X-Men Noir #3 X-Men Noir #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.