Avalon » Serie komiksowe » Nightstalkers » Nightstalkers #15

Nightstalkers #15

Nightstalkers #15

"Siege of Darkness" - part 9 "Bad Blood"

Postacie
Cytat

Frank Drake: "It's night. Let's do some stalking."

Streszczenie

King, Blade i Drake stoją otoczeni przez armię Lilin, mając nadzieję, że Blaze, Vengeance i Ghost Rider wykonają swoje zadanie. Nagle mgła, którą otoczeni byli wszyscy zebrani, zaczyna znikać, zabierając ze sobą demony. Pozostaje tylko Blackout z racji tego, że jest tylko pół-lilinem. Zespół udaje się za nim w pogoń, lecz nagle zostają sprowadzeni przez Doctora Strange'a w inne miejsce na cmentarzu, gdzie czekają już Blaze, Rider, Morbius i Badallino. Nightstalkers nie mają zamiaru współpracować z resztą Midnight Sons i wszystko sprowadza się do wielkiej kłótni. Strange informuje zespół, że po zniszczeniu Lilith muszą stawić czoła jeszcze większemu zagrożeniu, jakim są Fallen. Nightstalkers nie chcą tego słuchać i odchodzą.

Chwilę po tym jak się oddalają, Midnight Sons zostają zaatakowani przez Zarathosa i Fallen, którzy bez problemu kładą wszystkich na ziemię i porywają Caretakera. Słyszący odgłosy walki Nocni Łowcy ruszają na miejsce, ale trafiają tylko na odchodzącego Zarathosa ze swoją grupą. Blade każe Kingowi ich śledzić. Demon zabiera Caretakera do katakumb, które znajdują się pod jednym z budynków cmentarnych. Po chwili do Hannibala dołączają Blade i Frank i po wytłumaczeniu całej sytuacji postanawiają udać się za demonami, nie czekając na posiłki.

W katakumbach, Zarathos znęca się nad związanym łańcuchami Caretakerem, opowiadając mu historię Prometeusza. Nagle jego tyrada zostaje przerwana przez Nightstalkers. Drake zaczyna strzelać do nich z Egzorcysty, a moc broni dziwi zebranych Fallen. Demon Zemsty zostawia Grabarza, mówiąc mu, że jeszcze wyciągnie od niego potrzebne informacje, po czym rusza za przeciwnikami. Po jego odejściu King chce pomóc związanemu mężczyźnie, jednak ten każde się tu zostawić, ponieważ w ten sposób może zwolnić demony. Przekazuje Kingowi informacje, które mają pomóc w walce z Fallen i każe je powtórzyć Midnight Sons.

W innym miejscu otoczeni Blade i King walczą z Fallen. Nagle Frank wypycha Erica z pomieszczenia, każąc mu iść po pomoc. Wie, że zostanie tu jest zadaniem samobójczym, ale będzie wiedział, że jego życie coś znaczyło. Blade obiecuje po niego wrócić. Drake używa na Fallen całej mocy Egzorcysty, po czym rzuca w przeciwnika przeładowaną bronią. Całe katakumby wybuchają, a Brooks zostaje uratowany przez Kinga. Obaj zaczynają się kłócić w związku z całą sytuacją. W końcu wampir rusza powiadomić resztę o tym, co usłyszał od Caretakera, a Blade pozostaje na miejscu, aby odszukać Drake'a lub choć to, co z niego pozostało.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Nightstalkers #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.