Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #10

Hulk vol. 2 #10

Hulk vol. 2 #10

"Love & Death"

Postacie
Zapowiedź

Oryginalny skład Defenders powraca! Hulk, Namor, Silver Surfer oraz Doctor Strange ponownie jednoczą swe siły, aby wspólnie pokonać zło, któremu żaden z osobna w pojedynkę nie dałby rady. A naprzeciw nim staną Rulk, Tiger Shark, Terrax oraz Baron Mordo, czyli tak zwani Offenders!

Cytat

Hulk: "Hockey stick face stop calling Hulk 'Green Monster!' or Hulk will smash!"
Galactus: "I highly doubt that."

Streszczenie

Pewnego razu... Hulk prowadzi szczęśliwe życie u boku ukochanej Jarelli. Wkrótce zamierzają się pobrać. Sielanka zostaje jednak dosyć brutalnie przerwana przez ogromną dłoń, która wyłoniwszy się sponad chmur, chwyta kobietę i uprowadza ją. Zielony nie jest w stanie pomóc narzeczonej.

Monument Valley w stanie Utah. Dzień dzisiejszy. Hulk prowadzi rozmowę z Grandmasterem, który składa mu propozycję nie do odrzucenia. Obiecuje przywrócić Jarellę do życia, jeżeli Zielony i jego dowolnie wybrani towarzysze zwycięsko wyjdą z pewnych zawodów. Jedynym haczykiem jest fakt, że to on, a nie Sałata, wybierze moment historyczny, z którego jego kompani zostaną wyrwani. Olbrzym zgadza się i od razu wyrusza kompletować drużynę.

Pewnego razu... Planeta Zenn-La. Norrin Rad właśnie zgodził się zostać heroldem Galactusa i dla dobra całej planety opuścić ją u boku swego nowego pana. Pożegnanie Silver Surfera z Shallą-Bal zostaje przerwane przez niespodziewane pojawienie się Hulka. Srebrny atakuje go, bowiem w chwili obecnej bohaterowie jeszcze się nie poznali. Zielony przekonuje jednak przyszłego przyjaciela, że istnieje sposób na to, aby został on u boku ukochanej. Musi tylko wesprzeć go w zorganizowanych przez Grandmastera zawodach. Nagle Norrin zostaje wezwany przez Galactusa. Pożeracz Planet wspaniałomyślnie daje heroldowi dwadzieścia cztery godziny na załatwienie frapującej sprawy. Nawet on nie może bez konsekwencji przeciwstawić się woli Starszego.

Pewnego razu... Atlantyda. Tragiczny dzień ślubu Namora i Dormy. Sub-Mariner trzyma swą wybrankę martwą w objęciach. Nagle obok pojawia się Silver Surfer i składa McKenziemu tę samą propozycję, którą Hulk złożył jemu. Bohater zgadza się, bowiem zrobiłby wszystko, aby przywrócić do życia swoją ukochaną. Mężczyźni wylatują na powierzchnię, gdzie czeka na nich Zielony. Przeczuwając podstęp, władca podwodnego świata atakuje olbrzyma. Szybko zostaje jednak przez niego poskromiony. Namor wstępnie zgadza się zaufać przybyszom.

Pewnego razu... Inny wymiar. Stephen i Clea toczą nierówną walkę z groteskowymi istotami. W pewnym momencie kobieta ulega zmasowanym siłom wroga. Dopiero wtedy trójka bohaterów pojawia się u boku Strange'a, aby wesprzeć go w bitwie. Oczywiście złożona zostaje propozycja dołączenia do drużyny. Mag zgadza się, jednocześnie zastanawiając się, kto jest na tyle potężnym mistykiem, że mógł pozwolić sobie na przeniesienie ekipy Hulka do tego niedostępnego śmiertelnikom wymiaru. Hulk wzywa Grandmastera. Jego zespół został skompletowany.

Defenders dostają wreszcie szansę stanięcia naprzeciw sprawcy całego zamieszania. Przedstawia on im również swego brata, Collectora. Ten skompletował swoją własną grupę, Offenders. W jej skład wchodzą Rulk, Terrax, Tiger Shark i Baron Mordo. Złoczyńcy są pewni zwycięstwa, jednak Grandmaster ma w rękawie jeszcze jednego asa. Przywraca Hulkowi umysł Bannera.


[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Chrisa Giarrusso - nietendon]

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #10 Hulk vol. 2 #10 Hulk vol. 2 #10 Hulk vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.