Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #131

Ultimate Spider-Man #131

Postacie
Zapowiedź

Kiedy wydaje się, że gorzej być już nie może w zalanym Nowy Jorku, Spider-Man staje twarzą w twarz z Hulkiem. Ponadto, Spider-Woman, Daredevil i Doctor Strange też znajdują się w centrum katastrofy, którą nie wszyscy przetrwają.

Cytat

Spider-Man: "Hulk!! Friend!!"
Hulk: "Hulk!! SMASH!!"

Streszczenie

Biuro Daily Bugle’a w Dover, New Jersey, gdzie schronili się ocalali z powodzi pracownicy gazety. Ben Urich dzwoni do kobiety, którą kocha, a której nigdy nie wyznał miłości. Joe Robertson pyta się Jonaha Jamesona, czy ma wieści o swojej żonie, ale naczelny jest przekonany, że ona nie żyje. Dodaje, że mylił się do Spider-Mana, a Robertson miał rację, kiedy twierdził, że jest on bohaterem. Dzisiaj podczas powodzi widział, jak zamaskowany nastolatek robił wszystko, co mógł, ratował tylu ludzi, ilu się dało. Jameson mówi, iż jest mu teraz głupio, że przez cały czas szkalował Spider-Mana i nazywał go złoczyńcą. Teraz ma zamiar to naprawić i przedstawić światu prawdę, którą poznał. Jonah siada przy biurku i zaczyna pisać.

Queens. May Parker pyta Spider-Woman dlaczego powiedziała do niej "ciociu". Dziewczyna zabiera ją na dach budynku, aby była bezpieczna przed wodą, i próbuje jej powiedzieć, że się przesłyszała, ale May nie daje się oszukać i domyśla się, że Spider-Woman ma coś wspólnego z Peterem. Kiedy Jessica potwierdza, że go zna, May prosi, aby sprowadziła do niej jej siostrzeńca całego i zdrowego.

Manhattan. Spider-Man stoi przed Hulkiem i zastanawia się, co powinien zrobić. Przez chwilę zastanawia się, czy to on jest odpowiedzialny za powódź, ale przypomina sobie telepatyczną wiadomość od Charlesa Xaviera. Zdając sobie sprawę, że gdzieś w głębi Hulka jest osobowość Bruce’a Bannera, postanawia dogadać się z olbrzymem. Przekonuje go, że jest jego przyjacielem i wyjaśnia, że ludzie potrzebują ich pomocy. Nagle słyszy krzyki z płonącego budynku. Spider-Man rusza w tamtą stronę i każe ludziom zjechać po sieci na ulicę, gdzie kolejno łapie ich Hulk i stawia na ziemi. Gigant następnie klaśnięciem dłoni wytwarza podmuch i gasi ogień. Spider-Man idzie na dach budynku, gdzie znajduje leżący wagon pociągu - wszyscy jego pasażerowie jednak są martwi. Hulk dołącza do niego i stawia wagon na kołach. Nagle Peter zauważa ciało w kostiumie pośród gruzów. Idzie tam i odkrywa, że to Daredevil. Mówi, że może się nie lubili, ale zawsze podziwiał jego umiejętność robienia tego, co trzeba. Spider-Man ściąga maskę Daredevila i stwierdza, że nawet nie wie, kim on jest [tak naprawdę Peter poznał jego tożsamość w Ultimate Spider-Manie #107]. Banner, który w międzyczasie wrócił do postaci człowieka, mówi, że to Matt Murdock, który był kiedyś jego prawnikiem. Bruce rozgląda się i z przerażeniem zauważa, że znajduje się w zniszczonym Nowym Jorku. Spider-Man uspokaja go, mówiąc, że to nie jego robota. Banner przyjmuje to do wiadomości, ale wciąż jest zdenerwowany. Prosi Parkera, aby go zabił, ale kiedy ten nie chce tego zrobić, zmienia się w Hulka, który tym razem nie zachowuje się przyjaźnie wobec chłopaka i zaczyna go gonić. Uciekając przed olbrzymem, Spider-Man dociera do Soho i domu Doctora Strange’a, w dach którego jest wbita taksówka. Peter zastanawia się, czy w ten sposób magiczna pieczęć trzymająca złą magię i demony wewnątrz budynku nie została naruszona. Po chwili poznaje odpowiedź, kiedy z domu wylatują dziesiątki stworów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #131 Ultimate Spider-Man #131

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.