Avalon » Serie komiksowe » Runaways vol. 3 » Runaways vol. 3 #7

Runaways vol. 3 #7

Runaways vol. 3 #7

"Rock Zombies" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Szef Chase'a, Val Rhymin, od początku wydawał się mieć jakąś mroczną tajemnicę. Teraz dowiemy się, jaką.

Cytat

Policjant: "Is that true, you fired them?"
Pracownik wytwórni: "They're a lousy band! We leaked their record onto YouTube and it got three hits!"
Policjant: "So you don't want to negotiate."
Pracownik wytwórni: "We don't negotiate with losers. Shoot 'em, maybe it'll boost sales."

Streszczenie

Malibu. Chase szykuje się do wyjścia do pracy, podczas gdy Victor, Molly i Klara grają na konsoli. Na plaży spacerują Nico i Karolina, które wspominają, że jeszcze niedawno wszyscy byli zwykłymi nastolatkami. Minoru zauważa, że przyjaciółka wreszcie przestała być smutna po utracie Xavina. Karolina mówi, że ból po stracie ukochanej w końcu minął. Obie dziewczyny widzą jak Chase wsiada do swojego furgonu i są zdziwione, że chłopak na poważnie podchodzi do pracy. Po chwili denerwują się, kiedy Stein uruchamia silniki pojazdu i odlatuje, niepotrzebnie ryzykując, że ktoś go zauważy.

Siedziba rozgłośni KZiT. Val Rhymin rozmawia z czarodziejem o pseudonimie Matka i pyta się go, czy zmiana ludzi w zombie na wielką skalę jest wykonalna. Ten odpowiada, że Robert Minoru zawsze mówił mu, że wszystko jest możliwe dzięki magii i w tym przypadku należy znaleźć słabość dzieloną przez jak największą liczbę osób, na którą zadziałałby rzucony czar. Val sugeruje, że wiele ludzi jest zadłużonych, ale Matka uważa, że to musi jakiś fizyczny atrybut. Do gabinetu wchodzi Lydia Stumpmeyer i przynosi Rhyminowi jego zdjęcia do podpisu dla fanów. Matka zwraca na nią uwagę i po jej wyjściu pyta się Vala, jak wiele mieszkańców Los Angeles przeszło według niego jakąś operację plastyczną. Rhymin stwierdza, że przynajmniej połowa z nich, na co czarodziej mówi, że właśnie znaleźli wspólną słabostkę.

Siedziba Capitol Records. Członkowie zespołu The Rechting Pigs przetrzymują zakładników, chcąc wymusić na władzach wytwórni cofnięcie zerwania kontraktu. Ci mówią jednostce antyterrorystycznej, że nie będą negocjować z tak fatalnym zespołem i chcą, aby policja zajęła się muzykami. Antyterrotystów wyprzedzają jednak Runaways, którzy rozprawiają się z przeciwnikami tak szybko, że kiedy Victor chce dołączyć do walki po zaparkowaniu Żaby, jest już po wszystkim. Grupa odlatuje, nie chcąc ryzykować konfrontacji z policją. Nico jest zadowolona ze współpracy całego zespołu i uważa, że mogą powoli wracać do walki z przestępczością. Martwi ją tylko Chase, który coraz częściej zajmuje się swoimi sprawami.

Siedziba KZiT. Val i Matka postanawiają wypróbować zaklęcie tworzące zombie, które zmiksowali z piosenką. Rhymin daje ją Lydii i mówi, że to kawałek zespołu, który odkrył i zachęca kobietę do posłuchania. Lydia włącza płytę i mówi, że bardzo podoba się jej ta piosenka. Nagle zaczyna krwawić i zwijać się z bólu. Do pokoju wchodzi Matka i każe kobiecie powstać. Okazuje się, że zaklęcie zadziałało i Lydia zmieniła się w zombie. Val postanawia, że jutro to samo zrobi z innymi mieszkańcami Los Angeles.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Runaways vol. 3 #7 Runaways vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.