Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 3 » Squadron Supreme vol. 3 #8

Squadron Supreme vol. 3 #8

Squadron Supreme vol. 3 #8

"Gather, Darkness!"

Postacie
Zapowiedź

Jego dawny największy wróg, Hyperion, właśnie powrócił po pięciu latach przebywania w kosmosie. Jego nowy największy wróg, Nick Fury, ma większą władzę niż prezydent USA. Dlaczego więc Emil Burbank się cieszy? Ponieważ jego dwaj najwięksi wrogowie zaczęli wojnę między sobą.

Cytat

pani Ford: "I don't know who you think you're talking to, honey..."
Nell Ruggles: "Don't 'honey' me, bitch..."
pani Ford: "Tucker, are you letting this little tramp talk to me this way?"
Nell Ruggles: "Who you calling a tramp, you skank?"

Streszczenie

Plaża Zuma w Malibu. Hyperion próbuje przekonać Arcannę Jones , że powinna stanąć po jego stronie, ponieważ nie jest zwykłym człowiekiem. Kobieta jednak wciąż uważa się za część ludzkości i nie ma zamiaru się wywyższać, więc w odpowiedzi wywołuje wielką falę i trafią nią w Marka. Niedaleko, na pokładzie zmierzającego w stronę zachodniego wybrzeża myśliwca, znajdują się Doctor Spectrum, Nick Fury i Old Soldier. Ledger mówi dyrektorowi S.H.I.E.L.D., że chociaż ostrzegł go przed zamiarami Hyperiona, sam jeszcze nie wie, po której stronie chce stanąć. Nagle Joe słyszy telepatyczne wezwanie od Amphibian i zaraz potem śpieszy do niej. Tymczasem Arcanna, osłabiona zmaganiami z Hyperionem, wpada do wody. Przez chwilę dziwi się, że Kingsley nie rusza jej na pomoc, ale szybko zdaje sobie sprawę, że telepatka jest zajęta czym innym: jej ukochany wreszcie do niej wrócił.

Los Angeles. Burbank mówi zebranym przez siebie czterem nadludziom, że jego plan polega spokojnym przeczekaniu nadchodzącej wojny między grupami Hyperiona i Fury'ego, a następnie wyeliminowaniu zwycięzców, przez co zostaną bohaterami. Po wyjściu Emila mężczyźni decydują, że pozbędą się go, jak tylko przestanie im być potrzebny.

Mill Valley w Kalifornii. Nell Ruggles, Tucker Ford i jego matka jedzą kolację, która szybko zmienia się w walkę na wyzwiska między obiema paniami. Na szczęście dla siebie, Biogeneral dostaje wezwanie od Fury'ego. Po tym, jak Nell obiecuje mu, że będzie grzeczna, zdejmuje jej obrożę neutralizującą jej zdolności i oboje odlatują.

Kwatera główna S.H.I.E.L.D. w Waszyngtonie. Czwórka astronautów zastanawia się, jak powinni wykorzystać swoje zdolności. W końcu Peter i Kathy przekonują Jona i Teda, aby odpowiedzieć na wezwanie Fury'ego i pomóc mu.

Żelazna Góra. Członkowie stałego rządu spotykają się i zastanawiają nad tym, czy sojusz z Hyperionem był dobrym pomysłem. Wtedy do pokoju wdziera się Milton w towarzystwie Inertii, Shape'a i Nuke'a. Mark mówi, że po wczorajszej konfrontacji z Arcanną już wie, że nie może liczyć na jej pomoc. Gringas obawia się, czy nie powie ona wszystkiego Fury'emu, ale Hyperion nie przejmuje się tym i jest pewny, że on i jego ludzie poradzą sobie z każdym przeciwnikiem.

Chicago. Nighthawk odnajduje mężczyznę wykorzystującego dzieci i wyrzuca go przez okno. Na dole spotyka Blura i mówi mu, że się go spodziewał. Stan pyta się, czy to dlatego, że też dostał wiadomość od Hyperiona.

Los Angeles. Biogeneral, Old Soldier i Nell pilnują ciała Mangoga. Nagle pojawia się Wolf, który mówi pozostałym o nadchodzącej wojnie, do której należy zebrać wojowników. Następnie Zeldow dotyka ciała Callahana i przywraca go do życia.

Gdzie indziej, w samochodzie Fury'ego pojawia się astralna forma Arcanny. Mówi mu, że powinien potraktować Hyperiona poważnie, a ona sama wciąż ma wątpliwości, po której stronie powinna stanąć. Nagle w radiu słychać doniesienia z Waszyngtonu, gdzie Hyperion właśnie ogłosił, że rozpoczyna się nowa era w dziejach ludzkości.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 3 #8 Squadron Supreme vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.