Avalon » Serie komiksowe » War Of Kings: Darkhawk » War Of Kings: Darkhawk #1

War Of Kings: Darkhawk #1

Postacie
Zapowiedź

Kiedy zbliża się WAR OF KINGS, nadchodzi wzejście Darkhawka! New Warrior... Avenger... Międzygalaktyczny niszczyciel?! Chris Powell pracował w wielu zawodach w czasie swego młodego życia, ale teraz ma nowe życie na Wschodnim Wybrzeżu i poważną pracę przy projekcie PEGASUS. Kiedy jednak jego przeszłość powraca, aby go prześladować i nowe informacje o jego amulecie oraz jego dziedzictwie brutalnie wyciągniętym na światło dzienne, Darkhawk zrouzmie, ze musi zmierzyc sie ze znacznie mroczniejszym przeznaczeniem niż kiedykolwiek mu sie wydawało. Wszystko to, plus powrót Loners... i przedruk DARKHAWK #1!

Cytat

Chis: "Please, Mickey, I need..."
Mickey: "Need to what? Gloat? To feel better about yourself?"
Chris: "Help. I need your help."

Streszczenie

Chris Powell ubiera się w biegu. Jego budzik nie zadzwonił i teraz jest spóźniony do pracy. Schodzi na dół, gdzie już czeka na niego matka ze śniadaniem. Po wydarzeniach w Los Angeles [miniseria Loners – przyp. S_O] postanowił zmienić otoczenie i wrócił do domu, a zgodziwszy się na zasadę "żadnych sekretów", ujawnił najbliższym swoją sekretną tożsamość. Jego dwaj bracia, Johnatan i Jason, chcą zobaczyć jego transformację, ale powstrzymuje go matka, która prosi o całusa na pożegnanie. Chris obiecuje jeszcze wziąć wkrótce wolny dzień i wychodzi na zewnątrz, gdzie transformuje się w Darkhawka i odlatuje w stronę siedziby projektu P.E.G.A.S.U.S., gdzie jest szefem ochrony.

Na miejscu doktor Necker informuje go, że wybuch bomby pozostałej po inwazji Skrullów spowodował krótką przerwę w dostawie prądu, co wykorzystało paru z U-Foes. W tym samym momencie przez podłogę przebija się Vector. Darkhawk nawiązuje z nim walkę i na chwilę zdobywa przewagę, jednak łotr zna naturę mocy Chrisa i próbuje zerwać mu z piersi zapewniający mu je klejnot. W następnej chwili zostaje powalony potężnym promieniem optycznym. Powell stwierdza, że amulet musiał przejąć nad nim kontrolę, a widząc nieruchome ciało Vectora, zaczyna histeryzować. Doktor Necker próbuje go uspokoić, ale zostaje brutalnie odepchnięta, a gdy sugeruje, żeby zbadać klejnot, Darkhawk wzbija się w powietrze, tłumacząc, że nie chce wyrządzić komuś jeszcze krzywdy.

Kościół Świętej Trójcy na Manhattanie. W zakrystii odbywa się kolejne spotkanie towarzystwa samopomocy dla byłych superbohaterów, prowadzone przez Mickey Musashi. Pokrótce przedstawia ona nowym członkom historię "klubu" i tego, jak zostali zdradzeni przez jednego ze swoich. W tym momencie Chris decyduje się wejść do środka. Mimo że reakcje jego starych znajomych są jednoznacznie nieprzyjazne, prosi ich – a w szczególności Mickey - o pomoc.

Zajadając sushi w japońskiej restauracji, Mickey nie może zrozumieć, czemu nie poprosił któregoś z naukowców projektu P.E.G.A.S.U.S. o przebadanie kryształu, a gdy Chris odpiera, że nie chciał zostać królikiem doświadczalnym, dziewczyna stwierdza, że tu nie chodzi o niego, lecz o ludzi, którym na nim zależy. Dodaje, że amulet to tylko część problemu i że Chris powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy. Prosi go o to w imieniu własnym i jego rodziny.

Mickey odprowadza Chrisa do domu, a gdy ten próbuje ją pocałować, delikatnie go powstrzymuje. Nagle amulet Darkhawka zaczyna parzyć go jak ogień, a po chwili coś spada z nieba prosto do ogródka przy domu Powellów. Gdy Chris dobiega na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że tym "czymś" jest drugi Darkhawk. Gdy mówi, że jego kryształ miał być jedyny w swoim rodzaju, niespodziewany gość odpiera, nazywając go po nazwisku, że tak właśnie miał myśleć. Gdy na podwórko zaglądają matka i bracia Chrisa, ten mówi im by schowali się w domu i zadzwonili na awaryjny numer Inicjatywy, po czym każe drugiemu Darkhawkowi powiedzieć, po co tu przybył. Ten enigmatycznie wyjaśnia, że muszą sobie nawzajem pomóc, i dotykiem zmienia Chrisa w Darkhawka. Po chwili na niebie pojawia się kolejny spadający obiekt, który uderza w dom Powellów.

[uwaga: w numerze znajduje się także reprint komiksu Darkhawk #1 z 1991 - przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

War Of Kings: Darkhawk #1 War Of Kings: Darkhawk #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.