Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #7

Spider-Man #7

Spider-Man #7

"Masques" - Part 2

Postacie
Cytat

Adam: "It's okay, Spidey, Mr. Goblin is only trying to get rid of the bad people and help the good. He sent my mommy to heaven."

Streszczenie

Spider-Man nie może uwierzyć w to, co zrobił z Adamem Hobgoblin. Niespodziewanie pojawia się Ghost Rider, który zaczyna walczyć z szaleńcem. Spidey w tym czasie zajmuje się chłopcem, który wciąż jest przekonany, że Hobgoblin robi wszystko dla jego dobra. Kiedy tocząca się obok walka zaczyna wymykać się spod kontroli, bohater każe Adamowi trzymać się z dala od wszystkiego i dołącza do starcia.

Między Spider-Manem a Ghost Riderem dochodzi do krótkiej wymiany zdań, po chwili jednak Spidey postanawia pomóc chłopcu. Tymczasem Hobgoblin orientuje się, że bohater zajął się jego młodym "uczniem" i stara się go odnaleźć. Spidey zostawia Ghost Ridera z szaleńcem, sam zaś chce wyprowadzić chłopca z miejsca walki. Nie udaje mu się to i w ogólnym zamieszaniu Hobgoblin odnajduje Adama, który wtula się w niego, jakby szaleniec był jego najbliższą osobą. Ghost Rider wykorzystuje chwilę nieuwagi Hobgoblina i wjeżdża na niego swoim motocyklem. Spidey w porę chwyta wyrzuconego w powietrze Adama i tym samym ratuje mu życie.

Ghost Rider zaczyna katować nieprzytomnego Hobgoblina, jednak przerywa mu Spider-Man. Ma pretensje do Ducha Zemsty, że ten zapomniał, na czym polega bycie bohaterem. Wyrzuca mu, że tak bardzo skupił się na unicestwieniu Hobgoblina, że naraził życie niewinnego chłopca. Ghost Rider niespecjalnie daje się przekonać, jednak po chwili odjeżdża, obiecując, że kiedyś jeszcze wymierzy Hobgoblinowi sprawiedliwość. Spidey tymczasem wynosi z pobojowiska psychicznie wykończonego Adama, próbując go jakoś pocieszyć i na nowo nauczyć, co jest dobrem, a co złem.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Spider-Man #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.