Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #6

Spider-Man #6

Spider-Man #6

"Masques" - Part 1

Postacie
Cytat

Spidey: "That Mary Jane, what a sport! Someday I'm going to have to divorce her... Just so I can marry her all over again."

Streszczenie

Hobgoblin stoi pośród swoich spętanych ofiar. Wydaje mu się, że słyszy ich głosy, po czym jego uwagę skupia matka z kilkuletnim synkiem Adamem. Chwilę później szaleniec zabija kobietę, a chłopca wybiera na swojego ucznia.

Ghost Rider stoi na dachu wieżowca, trzymając na łańcuchu mężczyznę, który kręcił pornograficzne filmy z udziałem dzieci. Zrzuca go z budynku, po czym łapie na dole tuż przed tym, jak mężczyzna ma uderzyć w ziemię. Bohater odchodzi, zostawiając śmiertelnie przerażonego pedofila, by przemyślał swoje czyny.

Peter po cichu zakłada kostium, lecz nie udaje mu się wymknąć bez budzenia Mary Jane. Kobieta nie jest zadowolona z tego, że jej mąż znów udaje się nocą do swej "pracy", ale on jest nieubłagany i po chwili wyrusza patrolować miasto.

Głosy w głowie Hobgoblina stają się coraz bardziej natarczywe. Szaleńcowi wydaje się, że to sprawka jego spętanych ofiar, postanawia więc poszukać nowej kryjówki. Odlatuje, zabierając ze sobą tylko chłopca, a na budynek zrzuca bombę, zabijając wszystkich, którzy tam pozostali.

Kiedy Ghost Rider dowiaduje się o tej masakrze, postanawia raz na zawsze rozprawić się z Hobgoblinem. Szaleniec staje się również celem Spider-Mana. Bohater odnajduje narkomana, który może wiedzieć, gdzie aktualnie przebywa Hobgoblin. Wyciąga z niego informacje, po czym zostawia spętanego siecią, by patrzył, jak wiatr rozwiewa jego rozsypaną kokainę. W tym samym czasie również Ghost Rider dowiaduje się od pewnego handlarza bronią, gdzie przebywa szaleniec.

Hobgoblin rozmawia ze swoim "uczniem", któremu zdążył zrobić już pranie mózgu, by ten ślepo mu ufał. Do jego kryjówki wpada Spider-Man i wywiązuje się walka. Chwilę później bohater zwraca uwagę na chłopca i okazuje się, że Hobgoblin zdeformował jego twarz. Jednak Adam wydaje się być z tego zadowolony - stwierdza, że on i pan Goblin są teraz kumplami. Tymczasem do kryjówki szaleńca zbliża się już Ghost Rider.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Spider-Man #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.