Avalon » Serie komiksowe » Doctor Strange vol. 3 » Doctor Strange vol. 3 #61

Doctor Strange vol. 3 #61

Doctor Strange vol. 3 #61

"Siege of Darkness" - part 15 - "Sacrifice Supreme"

Postacie
Cytat

Salomé: "Salomé was Supreme before you, fool! Before the Ancient One! Before Green Myrrdin himself! Thus, Salomé challenges!"

Streszczenie

Cmentarz Cypress Hills rozbłyskuje nagle zielonym płomieniem, a z ziemi wyłania się pewna postać, która następnie wzlatuje na swych nietoperzowych skrzydłach. Salomé odrodziła się, a teraz zaczyna się żywić negatywnymi emocjami ludzi, wyciągając je na wierzch. Zarathos jest wściekły -wszyscy Upadli powinni służyć jemu, a jedyny terror zadany temu światu powinien być skutkiem jego działań. Patriarch uspokaja go jednak, stwierdzając, że czarownica zawsze była samolubna i radzi ją ignorować - przynajmniej na razie.

Doctor Strange razem z Vicki Montesi zjawia się w ruinach Sanctum Sanctorum, gdzie z pomocą czarów przywołuje artefakty mające pomóc w nawiązaniu kontaktu z Caretakerem. Starzec rzeczywiście się pojawia, tylko po to, by przypomnieć o tym, że czarnoksiężnik miał go zostawić w spokoju. Każe też Stephenowi przypomnieć sobie swój koszmar, w którym znajdzie rozwiązanie nurtujących go kłopotów. Podczas, gdy Strange zastanawia się, o co chodziło Caretakerowi, Victoria z powodu porannych nudności słania się i opiera się o niego, co wywołuje oburzenie przybyłego właśnie Sama Buchanana, który zaczyna celować w czarodzieja z pistoletu. Ten jednak bez problemu telekinetycznie wyszarpuje mu broń i przywołuje do porządku. Nagle jednak atakuje Salomé, uderzając w całą trójkę swym "płynnym ogniem". Jej widok budzi u Strange'a wspomnienia z poprzedniej nocy, zaklęciem zapisane w pamięci. Tymczasem na miejscu zjawiają się Midnight Sons, którzy mogą jedynie obserwować walkę dwóch magów. Czarownica dziwi się, że Strange żyje po jej ataku, ale przypomina sobie, że jest przyzwyczajona do walki z nim w snach, po czym atakuje znowu, żądając zwrotu tytułu Sorcerera Supreme. Stephen spokojnie stwierdza, że tytułu nie można żądać, a gdy wściekła Salomé przygotowuje się do kolejnego uderzenia, przypominając, że była pierwszą Najwyższą Czarownicą, dodaje, że tytuł może zostać tylko nadany, co też postanawia zrobić. Informując, że nie łączy się on z rządzeniem, lecz służeniem, znika razem z całym swoim dobytkiem i pozostałościami swej siedziby, zostawiając jedynie swą pelerynę, którą łapie Vicki...

Budzi się naga w całkiem białym pokoju, u boku równie nagiego Stephena, po raz pierwszy od miesięcy nie czując na sobie wpływu stron Darkhold. Stwierdza, że musi nie żyć, ale Strange informuje ją, że są w jego sanktuarium. Nagle kobieta czuje przejmujący ból i opada na łoże, gdzie zostaje pochłonięta przez prześcieradła.

Wściekła Salomé wyładowuje swoją złość na Midnight Sons, którzy nie są w stanie nawet jej dotknąć. Nagle znikąd pojawia się postać, która uderza czarownicę jej własną mocą. Postać odziana w strój podobny do tego Strange'a, ale ciemniejszy i z maską. W kilka chwil powala Upadłą, po czym bez słowa kieruje się ku cmentarzowi Cypress Hills. Synowie Północy postanawiają podążyć za nim.

Autor: S_O

Galeria numeru

Doctor Strange vol. 3 #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.