Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #145

Marvel Comics Presents #145

Marvel Comics Presents #145

"Siege of darkness" - part 11 - "Speakeasy"

Postacie
Streszczenie

W siedzibie Zarathosa na cmentarzu Cypress Hills Patriarch ogłasza pozostałym Upadłym, że nie powinni przejmować się ludzkimi obrońcami Ziemi, lecz ich pobratymcami - Blood. Wyjawia imiona dwóch z nich, którzy stanowią największe zagrożenie: Raydara i Truthsayer. Przysłuchujący się temu Caretaker postanawia ostrzec Ghost Ridera, wykorzystując jedyny sposób, jaki mu przychodzi do głowy. Głośno obraża Zarathosa, a gdy demon zbliża się i proponuje przyłączenie do Fallen, spluwa na niego. Rozgoryczony potwór uderza go potężnie, doprowadzając na granicę śmierci...

Bar Nightclub, kryjówka Blood. Ghost Rider chce przekonać Stacy, by nie mieszała się do ich walki z Zarathosem, gdy nagle przez magiczne lustro przechodzi Speakeasy i zaczyna demolować pomieszczenie. Dolan powala go kilkoma wystrzałami z pistoletu, a gdy potwór ostatkiem sił sięga w jej stronę, Rider owija go swoim łańcuchem i, przyciągnąwszy do siebie, spogląda nań swym Pokutnym Wzrokiem. Ku zdziwieniu wszystkich Speakeasy się uspokaja i, przytwierdziwszy na nowo swoją szczękę, wyjaśnia, że Wzrok uciszył głosy zmarłych, które nieustannie słyszy i przystępuje do przekazania informacji od Caretakera.

Tymczasem pod cmentarzem Caretaker budzi się do życia. Zarathos jest zadowolony, że ofiara jego tortur pożyje jeszcze trochę, a następnie wysyła Fallen po Raydara i Truthsayer.


Scenariusz: Steven Grant
Rysunki: Lawrence Brown

"Siege of Darkness" - part 11 - "Dust" - part 1

Postacie:
* Frank Drake, Blade
* People of the Dust

W ruinach katakumb pod cmentarzem Cypress Hills Frank Drake budzi się. Podnosi swoją broń, teraz bezużyteczną, i mimo złamanej nogi zaczyna podróżować korytarzami. W pewnym momencie dotyka ideogramu na jednej ze ścian i niechcący wypuszcza na wolność grupę humanoidalnych istot zwanych People of the Dust - jednych z pierwotnych mieszkańców planety. Czują, że minęły całe ery, od kiedy zostali uwięzieni przez Caretakera, i domyślają się, że skoro udało im się uwolnić, starzec musi nie żyć i nic nie powstrzyma ich przed rozkoszowaniem się mięsem ludzi. Drake postanawia pokazać im, jak bardzo się mylą, jednak ofensywna moc jego "diademu" jest zbyt słaba i tylko na chwilę zatrzymuje potwory. Ze złamaną nogą nie może też uciekać, więc próbuje zgubić członków prehistorycznej rasy w labiryncie korytarzy, ale trafia prosto na jednego z nich. Gdy potwór szykuje się do zadania ostatecznego ciosu, znikąd pojawia się Blade i pomaga przyjacielowi. Teraz jednak obaj są otoczeni przez głodnych i złych przedstawicieli Ludzi Prochu.


Scenariusz: Gregory Wright
Rysunki: M.C. Wyman

"Siege of Darkness" - part 11 - "Casualties of War" - part 2

Postacie:
* Morbius, Hannibal King
* młody lilin

Morbius wyrusza z Nightclubu na poszukiwania Raydara, nie zauważając śledzącego go w swej "mglistej formie" Hannibala Kinga. Po kilku sekundach dzięki magicznym drzwiom ląduje na dachu wiele mil od baru i wyczuwa znajomy zapach. W jednym z zaułków znajduje przerażone i mocno krwawiące dziecko. Jest to lilinie dziecko, które pyta wampira, czy je też zabije - tak jak to uczynił z jego pobratymcami. Gdy Michael bierze je na ręce, demoniątko mówi, że nie chciało mieć nic wspólnego z wojną rozpętaną przez jego matkę i po prostu dobrze się czuło we Mgle. Obok ląduje King i ironicznie pyta, czy Morbius czuje więź z dzieckiem, po czym każe je zabić. Michael sprzeciwia się i wzlatuje z dzieckiem na dach jednego z budynków, wołając, że nie stanowi ono zagrożenia. Rozdziera swoją pelerynę, by zrobić z niej opatrunek, gdy nagle lilin przeciągle wyje i nieruchomieje. Morbius próbuje resuscytacji, jednak dziecię umiera mimo wszystko. Rozwściecza go rada Kinga, że powinien pozwolić demonowi umrzeć i pytając, czy taką samą karę przewiduje dla niego za to, że próbował ocalić mu życie, rzuca się na wampira. Łapie go za szyję i przyszpila do ściany, krzycząc, że walczył po obu stronach tej bitwy i zdążył zrozumieć liliny, których większość chce tylko odzyskać to, co niegdyś utraciła, a zostali uznani za czyste zło tylko dlatego, że nie są tak cywilizowani jak ludzie. Odrzuca od siebie Hannibala, przypominając, że dołączył do nich po to, by ratować życia, a nie je odbierać. King przeprasza, stwierdzając, że za bardzo przywykł do spoglądania na świat, jakby był on czarno-biały, po czym już razem kontynuują poszukiwania Raydara.


Scenaruiusz: Christian Cooper
Rysunki: Reginald Jones

"Siege of Darkness" - part 11 - "White Letter"

Postacie:
* Vicki Montesi, Sam Buchanan
* N'Garai

Przepowiednia Malachi:
"A Child born of no man
And of a woman marked by sin;
Daughter becomes mother;
Then will the dark return begin!"


Uwaga! Akcja tej opowieści dzieje się po wydarzeniach z Darkhold #16!

Ruiny Sanctum Sanctorum. Vicki Montesi siedzi przy niskim stoliku i przykłada sobie rewolwer do skroni. Do zamkniętych drzwi dobija się Sam Buchanan. A na stoliku leży list - ostatni list napisany przed śmiercią przez Louise Hastings - zaadresowany do Doctora Strange'a. List, w którym kobieta wyjawiła, że Vittorio Montesi, ojciec Vicki, od urodzenia był bezpłodny, a do zrodzenia córki użył zaklęcia z księgi Darkhold. Vicki nie jest zatem córką Vittoria, a samego Chthona - a co za tym idzie, źródłem ich narastających kłopotów z mroczną księgą. Słysząc wystrzał, Sam wyważa drzwi i widzi Victorię leżącą na podłodze, ściskającą rewolwer i płaczącą. Dziewczyna tłumaczy mu, że jest portalem, przez który Chthon zwiększa moce Darkhold, ale to nie wszystko. Wyjawia przyjacielowi, że chociaż nigdy nie była z mężczyzną, jest w ciąży. W jej łonie nie dorasta jednak zwykłe dziecko, lecz Chthon - Vicki jest bowiem spełnieniem Przepowiedni Malachi, kobietą zrodzoną poprzez Księgę Grzechów, jednocześnie córką i matką Chthona. Stwierdza jednak, że tak nie musi być i prosi Buchanana, by ją zastrzelił. Sam nie daje wiary w przepowiednię, ale nagle Sanctum Sanctorum zostaje zaatakowane przez hordy N'Garai, które poszukują matki swego mistrza. Sam, strzelając w belkę, przysypuje je kupą gruzu, po czym prowadzi Vicki na wąskie schody, by zyskać czas. Wbiegłszy do pokoju, barykadują drzwi, jednak demony prawie natychmiast się przebijają, powalając mężczyznę. Victoria jest otaczana przez N'Garai, kiedy ktoś łapie ją za ramię i ciągnie w stronę portalu. Doctor Strange chce wiedzieć, co się dzieje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #145 Marvel Comics Presents #145

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.