Avalon » Serie komiksowe » Sub-Mariner: The Depths » Sub-Mariner: The Depths #4

Sub-Mariner: The Depths #4

Sub-Mariner: The Depths #4

Chapter Four

Postacie
  • * Randolph Stein
  • * Nelson, Ryan, Singh, Rawlings, Cobb, Castro

    * captain Marlowe

Zapowiedź

Legendarny podróżnik Randolph Stein ruszył do głębin oceanu, żeby obalić mit Namora. Niestety, podwodny stwór istnieje i ma pewne plany względem przerażonego odkrywcy.

Streszczenie

Towards thee I roll, thou all-destroying but unconquering whale.

- - Herman Melville: "Moby Dick" - -

 

Stein po raz kolejny ogląda filmy znalezione w przyczółku na skraju rowu mariańskiego i po rozważeniu wszystkich opcji dochodzi do wniosku, że będzie bezpieczniej jeśli ukryje je przed resztą załogi. Zamyka więc taśmy w skrytce i wychodzi by wziąć udział w pogrzebie. Cierpliwie znosi ceremoniał, chociaż znaczną jego częścią są zabobonne opowieści ludzi morza, a tymczasem ciała zamordowanych marynarzy są kolejno wystrzeliwane z luku torpedowego w mroczne wody. Gdy uroczystość dobiega końca, rozkazuje wszystkim natychmiast wrócić na stanowiska i zająć się poszukiwaniami Marlowe'a. Ryan sprzeciwia się jednak, domagając się pokazania filmów z bazy. Doktor oświadcza, że nie ma tam nic ciekawego i podaje koordynaty kursu, a wtedy marynarz rzuca się na niego i przyciskając do luku torpedowego żąda oddania filmów, które należą im się bardziej niż jemu. Ostrzega, że bardzo łatwo może upozorować śmiertelny wypadek, ale Stein prowokuje go tylko, by pokazać, że się nie boi. Inni wzywają Nelsona, ale ten wstrzymuje się od interwencji. W końcu Ryan rezygnuje i wycofuje się, rzucając tylko kolejne groźby. Wtedy Nelson stwierdza, że o mogło się źle skończyć, ale Stein konsekwentnie oświadcza, że jego groźby nie ruszyły. Kłamał jednak i po powrocie do kajuty wymiotuje z nerwów, ale wie, że może przetrwać tylko jeśli nie okaże strachu. W tym momencie dostaje komunikat o odnalezieniu Platona.

 

Kiedy udaje się połączyć dwie łodzie, Stein wchodzi na Platona na czele oddziału marynarzy. Od razu uderza ich smród śmierci, a po chwili marszu zaczynają znajdywać zmasakrowane ciała. Stein ocenia, że marynarze zginęli kilka tygodni temu, a to znów podnosi teorie o gniewie oceanu i jego mściwego syna. Nagle, z oddali dobiegają odgłosy kroków, więc wszyscy ruszają ku nim. W ciemności miga sylwetka uciekającego człowieka, a gdy udaje im się zagonić go do kąta okazuje się, że to kapitan Marlowe. Jest wychudzony, zaniedbany i poraniony, ale to bez wątpienia on.

 

Po powrocie, Marlowe zostaje zabrany do ambulatorium, dokładnie zbadany i opatrzony. Opowiada, że naprawdę znaleźli Atlantydę, ale zaraz potem zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Prześladowały ich upiorne wrzaski, a jakiś stwór zepchnął ich z kursu. Wspomina, że widok Atlantydy był przepiękny i niósł ze sobą prawie religijne doznania, ale Stein oświadcza, że interesują go tylko fakty. Kapitan mówi, że ukrył się w schowku i wstydzi się tego.

 

Przeglądając dzienniki znalezione na pokładzie Platona, Stein ma mieszane uczucia i stwierdza, że zaczynają przejmować go obawy. Zrzuca winę na głębiny, które zmieniają go i wypaczają spojrzenie na świat. Nie zauważa bladej twarzy, która obserwuje go z drugiej strony wizjera.

 

Marlowe czuje się już lepiej i w najlepsze gawędzi z marynarzami, kiedy nagle pojawia się Stein i pyta, dlaczego się ukrył, skoro był kapitanem łodzi. Ten przyznaje, że jego odwaga umarła dawno temu, kiedy ocean odebrał mu żonę, ale zrozumiał to dopiero wtedy, kiedy zaczęły się krzyki. Dlatego przesiedział w ukryciu długi czas, aż wrzaski ustały, gdy zaś wyszedł, znalazł kilku swoich ludzi zamordowanych. Nie wiedział co robić z pozostałymi, bo wśród nich musieli być mordercy, więc zaczął się zachowywać jak szaleniec - gadać i biegać bez sensu - z nadzieją, że przestaną zwracać na niego uwagę. W końcu sam zapomniał, że udaje i prawie postradał zmysły. Stein twierdzi jednak, że to wszystko kłamstwo, by wymigać się od odpowiedzialności za morderstwa i oświadcza, że zamierza wrócić na powierzchnie by oddać go w ręce władz. Marlowe krzyczy, że muszą odnaleźć Atlantydę, ale Stein odpycha go i każe zamknąć w ambulatorium do czasu wypłynięcia.

 

Po powrocie do kajuty, Stein postanawia raz na zawsze rozwiać swoje wątpliwości i obejrzeć ostatni film, na którym rzekomo jest Atlantyda. Tymczasem Ryan ogłusza kluczem pilnującego ambulatorium Rawlingsa i uwalnia Marlowe'a. Gdy film dobiega końca, Stein z przerażeniem stwierdza, że to co widział naprawdę może być Atlantydą. Postanawia natychmiast zniszczyć taśmę, jednak wtedy pojawia się Marlowe, który zarzuca mu, że chce zniszczyć prawdę. On odpiera, że próbuje ocalić całe dekady rozwoju nauki i wdają się w bójkę. Marlowe okazuje się silniejszy i powala go, ale gdy szykuje się do zadania ciosu, obaj zauważają, że w drzwiach kajuty stoi nie kto inny jak Namor.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Sub-Mariner: The Depths #4 Sub-Mariner: The Depths #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.