Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #6

Deadpool vol. 2 #6

Deadpool vol. 2 #6

"How Low Can You Go?" - part 1: "Dead In The Water"

Postacie
Zapowiedź

Myśleliście, że dzielna postawa Deadpoola podczas Secret Invasion zostanie nagrodzona? Nic z tego, Norman Osborn zrobi wszystko, żeby świat nie dowiedział się o wyczynach Wade'a i nasyła na niego Tiger-Sharka.

Cytat

głos wewnętrzny Deadpoola nr 1: "Wait... You're going into the water? With Tiger Shark?!"
głos wewnętrzny Deadpoola nr 2: "Uhm. Is Bob really that much of a friend?"
Deadpool: "Hell, no, but that rifle was sweet!"

Streszczenie

Deadpoolowi śni się, że jest na konferencji prasowej i opowiada, jak pokonał Tiger Sharka. W rzeczywistości jednak leży martwy na wybrzeżu w Newport Beach, a jakiś chłopiec wierci mu patykiem dziurę w oku.

Oceanarium w San Diego, wieczorem. Tiger Shark odbiera telefon od Normana Osborna, który jest niezadowolony, że zabójca nie wykonał zadania. Mówi mu, że Deadpool został znaleziony w Newport Beach i przewieziony do miejskiej kostnicy, z której uciekł kilka godzin później. Osborn każe Tiger Sharkowi przynieść sobie głowę Wilsona, za co dostanie podwójną zapłatę, albo pożałuje. Zanim rusza w drogę, Arliss wrzuca do basenu z rekinami pracownika oceanarium.

Schronisko dla bezdomnych w Newport Beach, następnego dnia rano. Deadpool zostaje obudzony siostrę Rosario, która mówi mu, że teraz musi zjeść śniadanie i iść, ale może wrócić wieczorem. Kiedy Wade podnosi się z łóżka, kobieta widzi ślady krwi i chce wezwać lekarza, ale Wilson nalega, żeby pozwoliła mu iść. Rosario zgadza się, ale dodaje, że zawsze może wrócić. Deadpool wychodzi na zewnątrz, planując zemstę na Tiger Sharku. Zastanawia się, jak go znaleźć, kiedy zauważa, że Arliss zmierza w stronę schroniska uzbrojony w maczetę. Wade szybko wraca, a Rosario cieszy się, że zmienił zdanie. Wilson zastanawia się, czy powinien kazać ślicznej pielęgniarce uciec, zanim Tiger Shark coś jej zrobi, czy zaimponować jej, pokonując złoczyńcę na jego oczach, ale dylemat rozwiązuje się sam, kiedy Arliss wpada do środka, a Rosario i reszta personelu schroniska uciekają do innego pomieszczenia i zamykają za sobą drzwi. Deadpool unika ciosów Tiger Sharka, który nie radzi sobie zbyt dobrze z maczetą, aż w końcu zabiera mu ją i rani go. Stojąc nad powalonym przeciwnikiem, chce wyciągnąć z niego informację, kto go wynajął, ale wtedy pojawiają się policjanci i strzelają do Wilsona gumowymi kulami. Arliss wykorzystuje zamieszanie i ucieka, a Wade znajduje Rosario, zabiera jej telefon, przez który rozmawiała z policją, i zaczyna się wygłupiać, mówiąc, że zaraz zacznie zabijać zakładników. Następnie mówi przestraszonej pielęgniarce, że żartował, wiedząc, że kobiety lubią facetów z poczuciem humoru. Policjanci jednak nie poznali się na dowcipie Deadpoola, więc padają do środka i oddają do niego kilka strzałów. Dowódca oddziału każe zapakować Wilsona w worek na zwłoki i zabrać.

Wieczorem. Deadpool wydostaje się w worka i widzi, że znajduje się na pomoście nad zatoką, a nie w kostnicy. Na dodatek Tiger Shark czeka już tu na niego z siekierą, ale zanim może odrąbać mu głowę, Bob, agent HYDRY, oddaje strzał w jego kierunku i każe zostawić mu swojego przyjaciela. Wade jest zdziwiony obecnością Boba, ale nagle zauważa, że Arliss zniknął, więc każe mu rzucić sobie strzelbę, żeby mógł go obronić przed zabójcą. Niestety, Wilson zapomniał, że agent HYDRY rzuca jak baba i broń ląduje w wodzie, a chwilę później w ślad za nią podąża wciągnięty przez Tiger Sharka Bob. Deadpool rzuca się do zatoki, ale nie na pomoc przyjacielowi, tylko po strzelbę, która bardzo mu się spodobała i nie chce jej zgubić.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #6 Deadpool vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.