Avalon » Serie komiksowe » Punisher vol. 2 » Punisher vol. 2 #1

Punisher vol. 2 #1

Punisher vol. 2 #1

"Living In Darkness" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Walka przeciwko "Dark Reign" rozpoczyna się, gdy obowiązki spisywania dziennika wojennego Franka Castle'a są przekazane nowemu, stałemu zespołowi artystów w osobach Ricka Remendera (End League, Fear Agent) oraz Jerome'a Opena (Wolverine, Fear Agent).
Jeden człowiek z jednym pociskiem, będąc we właściwym miejscu i we właściwym czasie, może zmienić świat. Właśnie dlatego Punisher usadowił się na szczycie budynku na wybrzeżu Jersey z dużej mocy karabinem Skrullów w dłoniach, jego cel znajduje się w śródmieściu Manhattanu. Lecz kto nim jest - i dlaczego? Jedna rzecz jest pewna: nie są oni bezsilni. Ktoś pilnuje ich pleców. Ktoś potężny. Sentry wkracza do gry!

Cytat

Frank: "Acid. Strong enough to melt through steel. I'll be lucky if it messes up his hair."

Streszczenie

Frank wspina się na komin starej fabryki z potężna snajperką. Na cel bierze Normana Osborna, który przemawia na jakimś wiecu. Kula leci z odległości kilku kilometrów w kierunku celu. Jednak kilka centymetrów od mówcy Sentry łapie ją w dwa palce, jakby to był motylek. Punisher przewidywał pewne problemy w tej akcji, ale nie to. Szybko zostaje wypatrzony, więc rzuca się do ucieczki. Jednak obok niego jest już najpotężniejszy człowiek na Ziemi. Frank skacze przez barierkę i zjeżdża po drabinie. Przez okno dostaje się do fabryki i kontynuuje ucieczkę. Robert jest jednak tuż za nim. Wyzywa Pogromcę od tchórzy i nie zauważa miny. Wybuch jednak nic nie zmienia. Reynolds podrywa za kamizelkę Castle'a w powietrze. Kilka strzałów w podbródek przeciwnika powoduje, że ten spada za hałdę piasku. Przy upadku wbija sobie pręt w bok, a dodatkowo wypada mu pilot do zdalnego sterowania. Pogromca mimo rany rzuca się w pogoń za urządzeniem. Reynolds nie spieszy się i spacerkiem podąża za niedoszłym zamachowcem. Frank odwraca się i z pistoletu strzela do pojemnika nad Sentrym. Z wnętrza wylewa się kwas zdolny przepalić stal, ale Frank będzie miał szczęście, jeśli chociaż zniszczy przeciwnikowi fryzurę. Po tej przymusowej kąpieli członek Avengers wydaje się być naprawdę wkurzony. Niszczy podest pod przeciwnikiem, krzycząc, że próbował załatwić to po dobroci. Spadając, Castle łapie pilot i ostatkiem sił chwyta się jedna ręką rury. Bob stwierdza, że urządzenie, dla którego się tak poświęcał, nie pomoże mu, i leciutkim pchnięciem wyrzuca przeciwnika przez okno na zewnątrz fabryki. Punisher ma twarde lądowanie jakieś 50 m od budynku. Ma jednak plan awaryjny. Przykuwa się kajdankami do rury i grozi wysadzeniem szpitala za 5 sekund. Sentry nie ma innego wyjścia i zostawia przeciwnika. Leci z pełną szybkością na drugi koniec miasta. W piwnicy znajduje ładunek wybuchowy. Teraz trzeba to zakończyć. Wraca, na miejscu jednak nikogo już nie ma. Wściekły bohater topi kajdanki promieniami z oczu.

 

Frank ostatkiem sił dociera do swojego vana, w którym panuje niezły bałagan. Nagle z ekranu przemawia do niego tajemniczy blondyn. Przedstawia się jako nowy najlepszy przyjaciel i radzi, aby bohater szybko się ewakuował, ponieważ Reynolds zaraz tu będzie. Robert zrywa dach samochodu, ale w środku nie ma już nikogo. Castle, słaniając się z powodu upływu krwi, ucieka dalej. Przez telefon dostaje instrukcje od tajemniczego nieznajomego. Udaje się na stacje metra i w ostatniej chwili wsiada do wagonu. Pod ziemią nie ma zasięgu, więc wysiada na najbliższej stacji. Bardzo stara się nie zemdleć, ale w alejce zaraz za wyjściem z metra traci przytomność. Tam znajduje go tajemniczy przyjaciel.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher vol. 2 #1 Punisher vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.