Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men Annual vol. 2 » Uncanny X-Men Annual vol. 2 #2

Uncanny X-Men Annual vol. 2 #2

Postacie
Zapowiedź

Emma Frost nie raz i nie dwa podejmowała zaskakujące decyzje i tak stało się również w czasie Secret Invasion. Macie szansę poznać kilka scen z historii, które wpłynęły na jej obecną postawę - co łączyło ją z Namorem, Tony'm Starkiem i Normanem Osbornem?

Cytat

Namor: "If one of your witches pokes inside my head, I'll consider this an act of war against Atlantis and kill you all."

Streszczenie

Transporter więzienny S.H.I.E.L.D., teraz. Namor zostaje wypuszczony na wolność do wody przez agentów organizacji.

Siedziba Klubu Hellfire w Nowym Jorku, kilka lat temu. Nowy władca klubu, Czarny Król Sebastian Shaw, i jego dwie królowe, Selene i Emma Frost, są gospodarzami przyjęcia. Shaw mówi, że chce mieć Białego Króla w swoim Wewnętrznym Kręgu, ale wie, że nie będzie łatwo znaleźć odpowiedniego kandydata. Sebastian przedstawia kobietom Tony’ego Starka, który oddziedziczył członkowstwo w klubie po ojcu. Playboy jest już lekko wstawiony, podrywa kelnerki i przypadkiem wylewa szampan na Normana Osborna. Ten się wścieka, a kiedy Shaw próbuje go uspokoić, zaczyna wyładowywać swoją frustrację na nim. Sebastian wykręca mu palec i sugeruje, aby opuścił przyjęcie, ponieważ wygląda na to, że wypił wystarczająco dużo. Norman odchodzi, mówiąc, że kiedyś pokaże Starkowi i Shawowi, na co go stać. Na polecenie Sebastiana Selene telepatycznie sugeruje Tony’emu, aby poszedł na jedną z kelnerek i zostawił ich. Shaw stwierdza, że Stark nie nadaje się na przywódcę i Białego Króla, ale nagle widzi kogoś bardziej odpowiedniego do tej roli: Namora. Podchodzi do niego i zaprasza go na tajne spotkanie po przyjęciu. Atlantyda ostrzega, żeby telepatki Sebastiana trzymały się z daleka od jego umysłu, ponieważ próby naruszenia prywatności jego myśli zostaną uznane za wypowiedzenie wojny. Po chwili stwierdza, że podoba mu się Emma, ponieważ w jego królestwie nie ma blondynek, i ma nadzieję, że ona również pojawi się na spotkaniu.

Wieża Avengers, teraz. Kończy się pierwsze spotkanie stowarzyszenia zebranego przez Normana Osborna. Namor i Emma pozornie zamieniają kilka słów, lecz właściwa rozmowa toczy się za pomocą telepatii. Frost pyta się Atlantydy, dlaczego udawał, że się nie znają. Słysząc, że chciał ją chronić, mówi mu, że nie potrzebuje tego, i zdradza, że ma własne powody, by brać udział w tym stowarzyszeniu. Namor proponuje, aby porozmawiali jeszcze później.

Klub Hellfire, kiedyś. Sebastian Shaw opowiada Namorowi o przejęciu przez niego władzy w Wewnętrznym Kręgu, wypełnieniu go mutantami i proponuje mu pozycję Białego Króla. Atlantyda jest zdenerwowany, że Shaw widzi w nim jedynie mutanta, kiedy on jest władcą prawie trzech czwartych Ziemi. Każe mu nie marnować więcej jego czasu i wychodzi. Shaw jest wściekły i każe Emmie za wszelką cenę przekonać Namora do dołączenia do Wewnętrznego Kręgu.

Teraz. Przygotowując się do spotkania Emma dzwoni do Cyclopsa i mówi mu, że sprawy jej rodzinnej firmy, którymi się zajmuje idą dobrze i wróci za kilka dni. Następnie schodzi na dół do oczekującej na nią limuzyny, w której siedzi już Namor. Frost mówi mu, żeby nie oczekiwał na zbyt wiele na pierwszej randce, ale Atlantyda przypomina jej, że to nie ich pierwsze takie spotkanie.

Może Południowo-Chińskie, kiedyś. Ponieważ Namor nie odpowiada na telepatyczne wezwania Emmy, ta postanawia zwabić go inną metodą: oznajmia mu, że ma zamiar zabić się, skacząc do wody z przykutą metalową kulą do nogi. Atlantyda szybko przybywa i ratuje kobietę. Dwa tygodnie później Shaw zaczyna martwić się nieobecnością Frost. Nie wie, czy zdradziła go, czy została pojmana, ale ma zamiar coś zrobić. Znajduje w jej pokoju jej włos i zanosi go Donaldowi Pierce’owi, który programuje Sentinele, nad którymi pracuje, aby odnalazły właścicielkę zadanego DNA. Roboty wkrótce znajdują Emmę w sypialni Namora i próbują zabić oboje. Atlantyda niszczy jednego Sentinela i przygląda się zniszczeniom, jakie pozostali napastnicy wyrządzili w krótkim czasie. Zająwszy się pozostałymi, wraca do tonącej Frost i oskarża ją o ściągnięcie robotów do jego domu. Emma tłumaczy, że Sentinele polują na mutantów, więc oboje byli ich celem. Wyjaśnia, że Shaw chce, aby Klub Hellfire chronił homo superior przed właśnie takimi wrogami. Namor wierzy jej, wyciąga z wody i postanawia przeprowadzić kontratak.

Teraz. Aby przekonać Namora, że jest po jego stronie, Emma obiecuje dać mu na tacy głowę Shawa. Namor zgadza się na jej propozycję, że w zamian za telepatyczną ochronę przed Osbornem i jego sojusznikami, on sprzymierzy się z mutantami, kiedy Norman obróci się przeciwko nim. Frost śmieje się, ponieważ sądziła, że jego warunkiem będzie, aby spędzili razem noc. Namor odpowiada, że w końcu się to stanie, ale nie byłoby w tym przyjemności, gdyby Emma po prostu mu się oddała.

Kiedyś. Naukowcy na Atlantydzie lokalizują miejsce, do którego Sentinele przesyłały zebrane dane. Namor i Emma błyskawicznie się tam udają i znajdują tam Pierce’a i Shawa. Oboje są zdziwieni, że to Sebastian buduje Sentinele, a ten wyjaśnia, że skoro roboty i tak zostałyby stworzone, to dlaczego on miał na tym nie zarobić. Atlantyda rzuca się na Shawa, ale on, korzystając ze swojej mocy ładuje się energią kinetyczną ataku i powala przeciwnika na podłogę. Namor szybko odpowiada ciosem, ciesząc się, że ma przed sobą wyzwanie. Pierce kieruje w stronę Atlantydy dwa Sentinele i każe mu się poddać. Sebastian mówi, że razem mogliby być potęgą, ale Namor odpowiada że nie interesuje go współpraca z tyranami, którzy dla władzy zabijają swój własny lud. Emma wciąż nie może wybaczyć Shawowi tego, co zrobił, więc ten każe Selene wymazać jej to zdarzenie z pamięci. Namor, odchodząc, odgraża się, że to jeszcze nie koniec, ale Sebastian śmieje się, że ma do dyspozycji telepatów, którzy będą go chronili przed Atlantydą do końca jego życia.

Teraz. Emma telepatycznie wzywa Shawa do jednego z lokali Klubu Hellfire, proponując spotkanie. Namor ukrywa się w pokoju z lustrami weneckimi, skąd może obserwować całe zajście. Kiedy Sebastian przybywa, Emma każe mu się odprężyć na tronie i po chwili odcina mu mieczem głowę. Następnie kładzie ją na tacy i daje Namorowi, mówiąc, że zrobiła to, co obiecała. Atlantyda mówi Frost, że zgadza się na zaproponowany przez nią sojusz i chce ją pocałować, ale kobieta przypomina, że zdobycie jej miało być dla niego wyzwaniem. Namor odchodzi, mając nadzieję, że wkrótce się zobaczą. Kiedy go już nie ma, iluzja znika i okazuje się, że Shaw żyje i jest telepatycznie unieruchomiony na tronie. Odgraża się, że zabije Frost, ale ona mówi, że tak się nie stanie i będzie musiał na jakiś czas zniknąć. Emma telepatycznie zawiadamia Cyclopsa, żeby przygotował celę dla Sebastiana, a jemu samemu mówi, że świat się zmienił, a ona w końcu przejmie rolę królowej, do której Shaw ją przygotowywał.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men Annual vol. 2 #2 Uncanny X-Men Annual vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.