Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance » Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance #1

Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance #1

Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance #1

"Chapter one. Escape from the New York into the visions of hell"

Postacie
Streszczenie

Blaze i Ghost Rider uciekają autostradą Brooklyn-Queens przed goniącymi ich policjantami. Johnny jedzie na nowym, płonącym motocyklu [dlaczego płonącym? Sprawdź w "Ghost Rider" #28 - przyp. nietendon]. Mężczyźni znajdują się pod nieustannym ostrzałem ze strony stróżów prawa. W końcu jeden zbłąkany pocisk mija głowę kaskadera o milimetry, niszcząc mu okulary. John traci opanowanie i strzela w kierunku radiowozów ze swojej strzelby. Natychmiast żałuje nieprzemyślanego ruchu. Samochód wylatuje w powietrze i dachuje. Jedynie szczęście i błyskawiczna pomoc uciekinierów ratuje policjantów przed śmiercią.

Kilka minut później jest już po pościgu. Motocykliści ukrywają się przed policjantami wysoko na kolumnie Mostu Brooklyńskiego, poza zasięgiem ich wzroku. Blaze zamierza opuścić Ghost Ridera. Grozi mu bronią, po czym zrezygnowany ciska ją do rzeki. Duch Zemsty chwyta strzelbę w locie i ponownie wręcza ją właścicielowi. Johnny nie zamierza dłużej pomagać partnerowi, jeżeli ten nie opowie mu, co widział w swojej wizji, której rzekomo doświadczył. Widmowy Jeździec spełnia prośbę towarzysza i przy pomocy swego oskarżycielskiego spojrzenia pokazuje mu obraz, który sam ujrzał wcześniej - Lilith kroczącą pośród swych podwładnych. Blaze głęboko przeżywa to doświadczenie. Zmienia swoje nastawienie do Ghost Ridera na bardziej przychylne, jednak zanim zdecyduje, czy chce mu towarzyszyć w walce z Matką Demonów, chce spotkać się ze swoją rodziną.

Północna Grenlandia. Dwóch naukowców, doktorzy Henderson i Brigman, napawają się odkryciem, jakiego dokonali. Na skutym lodem pustkowiu leży prehistoryczny lewiatan. Gdy mężczyźni zbliżają się do niego, kobieca dłoń wciąga jednego z nich do wnętrza bestii. Po chwili w tym samym miejscu pojawia się oblepiona krwią i wnętrznościami naukowca Lilith. Szybko likwiduje drugiego z odkrywców, po czym zaczyna wróżyć z martwych kawałków mięsa. Widzi przyszłość, w której jej dzieci zostaną zamordowane przez Blaze'a i Ghost Ridera. Kobieta nie zamierza do tego dopuścić. Zamierza zniszczyć wrogów, zanim ci spotkają swoich sojuszników. Matka wzywa swoje potomstwo. Jako pierwszy pojawia się Pilgrim. Dwójka teleportuje się w poszukiwaniu reszty kompanów.

Ghost Rider podąża za Blazem do obozowiska w Providence. Już z daleka Johnny widzi, że coś jest nie tak. Wozy jego przyjaciół ustawione są tak, jakby spodziewali się ataku. Do tego światła są powyłączane. Gdy motocykliści zbliżają się, zostają zaatakowani przez członków trupy cyrkowej. Na szczęście napastnicy szybko rozpoznają w intruzie swojego lidera. Po szybkim powitaniu tłumaczą kaskaderowi, dlaczego go zaatakowali. Otóż Clara Menniger miała wizję, w której obozowisko zostaje zaatakowane przez demony. Blaze udaje się do przyczepy swojej rodziny. Wita się z żoną, zamyka strzelbę w sejfie, po czym kładzie się spać.

W Nowym Jorku Lilith zastanawia się, dlaczego tylko Pilgrim przybył na jej wezwanie. Mężczyzna odpowiada jej, że gdy ją uwięziono, jej dzieci rozproszyły się po różnych wymiarach. Dla większości z nich legendy już nic nie znaczą. Matka Demonów zamierza odzyskać dawną chwałę. Teleporter zabiera ich oboje do świątyni, w której modli się Creed. Jedyne, czego mnich chce, to spokój. Reaguje więc agresywnie, gdy zostaje zaczepiony. Już po chwili jednak rozpoznaje w przybyłej kobiecie Lilith i kłania się jej, obiecując swoje usługi. Na początek zamierza złożyć jej w ofierze intruza czającego się przy wrotach kościoła. Natrętem okazuje się być Blackout, który również chciałby wypełniać wolę matki. Wampir dostaje swoją szansę.

Johnny budzi się w środku nocy. Miał koszmar, w którym jego rodzina pada ofiarą demonów. Mężczyzna ubiera się i postanawia złożyć wizytę Clarze. Medium przyjmuje go i rozpoczyna seans. Informuje gościa, że przyciąga on do siebie mistyczne moce. Przez to jego najbliżsi mogą być w niebezpieczeństwie. Blaze musi odnaleźć sojuszników, których widział we śnie. John wychodzi wzburzony. Nie ma najmniejszej ochoty na żadną walkę z demonami. Udaje się do drugiego namiotu, aby porozmawiać z Wolfem.

Tymczasem w okolicy obozowiska pojawiają się Creed, Pilgrim i Blackout.

Johnny rozmawia z Wolfem. Nagle słyszy przeraźliwy krzyk swojej żony. Wskakuje z Ghost Riderem na jego motor i czym prędzej pędzi na ratunek rodzinie. Na miejscu rzuca się na Blackouta, lecz nawet z pomocą Ducha Zemsty nie jest w stanie powstrzymać demonów przed porwaniem syna. Tuż przed zniknięciem, Creed obiecuje Blaze'owi, że jeśli ten dobrowolnie odda się w jego ręce, Craig zostanie wypuszczony. John wraca do przyczepy po strzelbę.

Trzech synów Lilith oczekuje na motocyklistów poza obozowiskiem. Gdy ci się zjawiają, Creed ze spokojem oświadcza, że obiecał matce zabić jednego z nich. Następnie przy pomocy uwalnianych z dłoni wiązek energii atakuje Ghost Ridera. Blaze ratuje towarzysza, powalając oprawcę strzałem ze strzelby. Demon desperacko wysyła w kierunku Johna kolejne swoje kończyny, jednak żadna nie dolatuje do celu - zostają zestrzelone w połowie drogi. Z mnicha pozostaje tylko głowa. Do akcji wkracza rozwścieczony Blackout. Wdaje się w równy pojedynek na pięści z Duchem Zemsty. Ostatecznie jednak ucieka przez otwarty przez Pilgrima portal.

Lilith uświadamia sobie, że będzie musiała odnaleźć inne swoje dzieci, jeśli chce mieć szanse w walce z Ghost Riderem i Blazem.

Johnny żegna się z rodziną. Razem z płonącym kompanem zamierza wrócić do Nowego Jorku, aby odszukać Martine Bancroft. Clara widziała tę kobietę w jednej ze swoich wizji. Gdy motocykliści odjeżdżają, Menninger i ukrywający się w mroku Strange wyrażają nadzieję, że mężczyźni są gotowi na stawienie czoła swemu przeznaczeniu.

Autor: nietendon

Galeria numeru

Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.