Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #220

X-Men: Legacy #220

X-Men: Legacy #220

"Salvage" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Krótko - wraca Rogue!

Streszczenie

Baza S.W.O.R.D., trzy miesiące temu. Skrull podszywający się pod Dum Dum Dugana wysadza stację kosmiczną. Strażnik więzienny każe jednemu z agentów pomóc sobie w wypuszczaniu więźniów z cel, ponieważ nie chce, aby zginęli w zamknięciu. Jeden z nich zabija obu mężczyzn i ucieka ze stacji.

Nowy Orlean, teraz. Profesor Xavier spotyka się z Gambitem i proponuje mu wspólne odnalezienie Rogue, ponieważ chce pomóc jej w zapanowaniu nad jej zdolnościami. Remy pyta się, dlaczego wybrał jego, i mówi mu, że kiedy widział się z nią ostatni raz, Rogue zakazała mu iść za sobą. Charles uważa, że kobieta pomimo wszystko potrzebuje pomocy i ma nadzieję, że obaj będą w stanie jej udzielić. Gambit mówi, że się zastanowi, jak tylko zajmie się dwoma czekającymi na niego przy drzwiach zabójcami przysłanymi przez Bella Donnę.

Maynards Plains w zachodniej Australii. Ktoś obserwuje medytującą Rogue, która równocześnie rozmawia z prześladującym ją wspomnieniem Mystique. Ma nadzieję, że wkrótce uda się jej zyskać kontrolę nad swoją mocą i uwolni się od „ducha” swojej matki, który słysząc to, obraża się. Zjawa pyta Rogue, czy zdaje sobie sprawę, że ktoś ją obserwuje, a ta odpowiada, że Mystique jest tylko częścią jej umysłu, więc skoro nie może nie wiedzieć, skoro ona wie. Dodaje, że zauważyła nieznajomą trzy dni temu i zastanawia się, kiedy do niej podejdzie.

Lotnisko w Sydney. Xavier i Gambit przybywają do miasta, ponieważ profesor wykrył niedawne wspomnienia Rogue w umysłach tutejszych ludzi. Sądzi, że kobieta udała się na spotkanie z Gatewayem, ale Remy uważa, że znajdą ją w starej bazie X-Men w Maynards Plains, ponieważ to właśnie tam Rogue uwolniła się od wspomnień Carol Danvers. Dwaj mutanci wynajmują samochód i ruszają w drogę. Jadą tak długo, jak pozwala im teren, a resztę trasy zamierzają przebyć pieszo. Gambit ustala z profesorem, że jeżeli Rogue nie będzie chciała ich widzieć, to zawrócą i nie będą zakłócać jej spokoju.

Maynards Plains. Nieznajoma kobieta wchodzi do miasteczka w poszukiwaniu wody, ale nie znajduje jej. Rogue wychodzi z hotelu i mówi jej, gdzie może ją znaleźć, zaskakując przybyłą. Ta stwierdza, że nie spodziewała się zastać nikogo w opuszczonej górniczej osadzie, którą zamierza zbadać. Zapytana przez Rogue mówi, że jest historykiem społecznym i przygotowuje się do napisania kolejnej pracy. Mutantka nie do końca w to wierzy, ale stwierdza, że może sobie oglądać miasteczko do woli, jeżeli nie będzie jej przeszkadzać.

Statek złomiarzy Shi’Ar, gdzieś w kosmosie. W poszukiwaniu kolejnego celu nawigator Jat odkrywa bardzo interesującą technologię, za którą z pewnością można dostać dużo pieniędzy. Reszta załogi dziwi się, że znajduje się ona na Ziemi. Kapitan Sovel rozkazuje ruszyć w kierunku planety i przygotować się do ewentualnej walki.

Maynards Plains. Nieznajoma, pomimo ostrzeżeń Rogue, przychodzi do niej i pyta się, czy nie wie, dlaczego w dawno opuszczonej osadzie są rzeczy, które wyglądają na nowe. Mutantka przypomina sobie walkę X-Men z Reaverami i późniejsze ich zamieszkanie w miasteczku, ale mówi, że nie ma pojęcia. Widząc, że kobieta nie ma zamiaru wyjść, sama opuszcza hotel, ale kiedy jest na ulicy, tamta woła do niej po imieniu. Rogue stwierdza, że, tak jak myślała, nieznajoma jest kimś więcej, niż na to wygląda i biorąc ją za Mystique, każe jej wrócić do prawdziwej postaci. Kobieta mówi, że nie rozumie, o co jej chodzi, ale przerywa jej statek kosmiczny, który zaczyna do nich strzelać. Nieznajoma odsuwa Rogue z linii ognia, po czym odpowiada napastnikom wiązką energii emitowaną z ust. Następnie wyłącza kamuflaż i okazuje się, że kobieta to naprawdę Danger. Robot mówi, że Rogue jest istotną częścią planu zemsty na Xavierze i wszystkiego jej wyjaśni, jak tylko zabije wtrącających się kosmitów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Legacy #220 X-Men: Legacy #220

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.