Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: Treachery » Dark Tower: Treachery #5

Dark Tower: Treachery #5

Postacie
Zapowiedź

Podczas celebracji z okazji mianowania na rewolwerowców Rolanda i jego ka-tet, Walter O'Dim i Dobry Człowiek Farson chcą skłonić Gabrielle do zabicia męża, władcy Gilead. Kiedy Deschain zginie, nic już nie będzie stało na drodze pomiędzy Kryształem Maerlyna, a Karmazynowym Królem.

Cytat

Alain: "Typically new gunslingers are seated at the head table next to their prospective bride selected by their father."
Bert: "Bride! For god's sake, I'm fifteen! When do I get to plant my mad barley?"
Alain: "Sow you wild oats?"
Bert: "Right! That!"
Alain: "Tragically, our youthful 'farming' needs aren't considered."

Streszczenie

Alain i Cuthbert żywo dyskutują o nadchodzącej ceremonii i mających się na niej pojawić pannach, ale Roland nie chce tego słuchać. Nie może myśleć o czymś tak przyziemnym, kiedy Gilead jest otoczone przez wrogów. Zresztą, dobrze sobie zdaje sprawę z planów Corta dotyczących jego i Aileen, ale dla niego liczyć się będzie zawsze jedna - Susan Delgado.

W ciemnościach ponurego lasu Gabrielle Deschain czeka na posłańców. Są to Justus i muzyk Kingston. Dostarczają oni kobiecie sztylet, którego ostrze pokryto trucizną. Upewniają się też, że kiedy nadejdzie Farson, Gabrielle będzie miała gotową Kulę, którą jej mąż ukrył w sejfie.

Tymczasem w Gilead mistrz zagadek Abel Vannay skończył układać ostatnią. Uważa, że ceremonialne zawody w odgadywanie będą w tym roku naprawdę emocjonujące, nawet jeśli ponownie wygra Cort. Skoro już mowa o nauczycielu, to pojawia się on w kwaterach mistrza. Dołącza do nich Kingston, przechwalając się, że tym razem Cort nie zwycięży.

Idąc ulicami Gilead Cort i Vannay zastanawiają się, dlaczego Kingston został nowym nadwornym muzykantem. Gdyby nie list polecający od Charlesa Champignona, nie zostałby nawet wpuszczony w okręg murów miasta. Obydwoje nie ufają mu, więc Cort wraca na moment do kwater mistrza zagadek. Tam z ukrycia obserwuje, jak Kingston podmienia zagadki na te przyniesione przez siebie. Cort nie może zrozumieć, jak Charles mógł im polecić kogoś takiego.

Po prawdzie, Charles też nie mógłby tego zrozumieć, gdyby jeszcze żył. Bo jakiś czas wcześniej wraz z ciężarną żoną został schwytany przez Farsona i jego ludzi. Musiał patrzeć, jak oni wszyscy po kolei gwałcą jego lubą, jak żywcem wydzierają z niej płód, który potem osobiście Farson wylizał z ciepłej posoki. Jedyne szczęście, jakie spotkało Charlesa tamtego dnia, to utrata rozumu. Kiedy Farson w końcu zatrzymał jego serce, ciało Chamignona było już pustą skorupą.

Rozpoczyna się ceremonia mianowania ka-tet Rolanda na rewolwerowców. Uwadze chłopca nie uchodzi, że nowy muzyk trzyma się blisko jego matki, szepcząc jej coś do ucha. Gabrielle nadal się waha przed zabiciem Stevena, więc pod pretekstem zmęczenia opuszcza salę balową, udając się na spoczynek. Na korytarzu Kingston przypomina jej, by użyła sztyletu podczas nocy z mężem.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: Treachery #5 Dark Tower: Treachery #5 Dark Tower: Treachery #5 Dark Tower: Treachery #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.