Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Captain Trips » The Stand: Captain Trips #5

The Stand: Captain Trips #5

Postacie
Zapowiedź

Supergrypa Kapitan Trips opanowała cały kraj. Ameryka szybko staje się państwem chorych, martwych... i potępionych. Randall Flagg zaś mocniej zaznacza swoją obecność.

Streszczenie

Randall Flag, człowiek nazywany czasem Wędrowcem, idzie sobie nocą po drodze 51 w kierunku południowym. W kieszeniach ma poupychane wszystko, co mu potrzeba. To taki człowiek, na widok którego kelnerkom w przydrożnych barach pękają szklanki, małe dzieci spadają z trójkołowych rowerków, a mężczyznom jeżą się włosy na karku.

Na Uniwersytecie Kentucky odbywa się pokojowa demonstracja. Ludzie głoszą, że rząd ich okłamuje, a tzw. "grypa" to śmiercionośny wirus. W Bostonie dziennikarze stacji WBZ-TV barykadują się od środka i po raz pierwszy od tygodnia przekazują nieocenzurowane przez wojsko informacje o transportach wyrzucających setki ciał prosto do zatoki.

Randall Flagg to człowiek, który z równym zainteresowaniem czytuje "Mein Kampf", co komiksy. Człowiek, który niezmordowanie wędruje w kierunku Gór Skalistych i który mijane ziemie traktuje już jak swoje.

W Los Angeles redakcja gazety LA Times drukuje list otwarty w kontekście nadchodzącego prezydenckiego orędzia. Zapytuje w nim o żołnierzy, którzy gwałcąc amerykańską konstytucję nie pozwalają im rzetelnie wykonywać obowiązków, o zabarykadowane drogi numer 5, 10 i 15, o wypełnione ludzkimi ciałami barki opróżniane na otwartym oceanie, o rzekomo istniejącą szczepionkę, której nikt nie widział na oczy.

Randall Flagg jest dobrze znany wśród tych, których życie kręci się wokół nienawiści. Przez ludzi planujących porwanie, morderstwo, czy dzieło zniszczenia. Kiedy się wśród takich pojawiał, od razu stawał się ich naturalnym przywódcą. A kiedy szedł do łóżka z kobietą, to rano była już tak zimna i martwa w środku, że to nieprawdopodobne, by jeszcze kiedykolwiek mogła wykrzesać z siebie odrobinę ciepła.

W Springfield w stanie Missouri prowadzący najpopularniejszej audycji radiowej Ray Flowers przyszedł do pustej stacji, zabarykadował się od środka i zaczął mówić o supergrypie i tuszującym ją wojsku. Zaczął zachęcać słuchaczy do dzwonienia i opowiadania o swoich wrażeniach. Tymczasem w Durbin w Zachodniej Wirginii redaktor miejscowego tygodnika James Hogliss wydrukował tysiące ulotek o supergrypie, w której opisał opowieść byłego wojskowego pracującego niegdyś w tzw. Project Blue. Nie zdążył ich jednak rozwieść, bo zaraza go dosięgła.

Prezydent Stanów Zjednoczonych w miejscu, które tylko przypomina Gabinet Owalny, rozpoczyna swoje orędzie. Apeluje o pozostanie w łóżkach, zażywanie aspiryny i dużej ilości płynów. Tymczasem w Nowym Jorku Larry Underwood opłakuje swoją matkę, w Ogunquit Frannie Goldsmith płacze nad ciałem ojca, a w Shoyo Nick Andros idzie pochować żonę szeryfa Bakera. Od czasu do czasu pokasłując prezydent zapewnia, że rząd amerykański nie miał nic wspólnego z powstaniem tej choroby. Tymczasem w Bostonie noszący maski gazowe żołnierze zrzucają kolejne ciała do zatoki. Prezydent zapewnia, że Gwardia Narodowa ma nieść pomoc ludziom. Tymczasem pokojowa demonstracja na Uniwersytecie Kentucky zostaje permanentnie spacyfikowana przez wojsko. Prezydent mówi, że nie ma prawdy w pogłoskach, że rząd manipuluje mediami. Tymczasem w Bostonie wybucha siedziba stacji WBZ-TV, w Los Angeles redaktorzy LA Times dostają od "chroniącej" ich gwardii po kulce, tak jak i Ray Flowers w Springfield.

A Randall Flagg, znany też jako Richard Fry w Mountain City, Richard Franq w Nowym Jorku, Ramsey Forrest w Georgii, pochodzi tak naprawdę z Nebraski i sięga pamięcią lat 60-tych. Tej nocy zatrzymał się na moment, czując w kościach nadchodzącą zmianę. Wiedział, że już niedługo się odrodzi, bo z jakiegoż by innego powodu potrafi się unieść w powietrze?

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Captain Trips #5 The Stand: Captain Trips #5 The Stand: Captain Trips #5 The Stand: Captain Trips #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.