Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Worlds Apart » X-Men: Worlds Apart #4

X-Men: Worlds Apart #4

Postacie
Zapowiedź

Z jednej strony mąż, z drugiej drużyna. Podczas próby ocalenia Panthera i X-Men Storm postanawia wybrać opcję numer trzy - powstrzymać osobę odpowiedzialną za całe zamieszanie. Dostanie nawet nieoczekiwaną pomoc.

Cytat

T'Challa: "I have three broken ribs and a fractured jaw. How did you fare?"
Scott: "Lightning bolt to the heart."
T'Challa: "We are luck men. Now lets sit down and talk about how to never make her angry at us again."

Streszczenie

Storm nie często nagina rządzące przyrodą prawa do takiego stopnia, ale teraz musi się spieszyć. Jej odrzutowiec szybciej doleci do celu na skrzydłach huraganowego wiatru rozpościerającego się przez pół świata.

Tymczasem w Graymalkin Scott pokonał już część swoich przyjaciół. Teraz Angel i Beast próbują go powstrzymać, ale Cyclops nie bez powodu jest ich liderem. Kiedy przybiega Karma, rozpoznaje sprawcę zamieszania, ale Shadow King zna już ścieżki do jej umysłu. Pixie chce pokonać Scotta swoim sztyletem, ale i tego ataku Cyclops unika z łatwością. Właśnie wtedy pojawiają się Storm i Nezhno.

Tatuaże chłopca chronią go przed optycznymi promieniami na tyle, że udałoby mu się wygrać, gdyby nie Shadow King. Farouk opanowuje chłopca i pozostałych X-Men. Wszyscy rzucają się na Ororo, zarzucając jej to, co sama wielokrotnie sobie zarzucała. Storm nadal ma jednak w sobie wolę walki. Najpierw powala Karmę i Nezhno, potem nawiązuje walkę z Angelem i Beastem. Jest jednak zbyt zmęczona, by walczyć w takich warunkach. Przywołuje tornado, które rozdziela ją i Scotta od pozostałych.

Ororo wykorzystuje chwilę, by przemówić do Cyclopsa, ale Shadow King nie zwolnił swego chwytu. Scott wyrzuca jej wszystkie poniżenia, jakich zaznał z jej winy, np. kiedy pokonała go bez swoich mocy. Teraz chce się odpłacić. Strzela do niej, ale Storm paruje jego promień olbrzymią błyskawicą. Nawiązuje się walka wręcz i kiedy Ororo upada, jest już zdeterminowana. Jeśli nie może uwolnić swoich przyjaciół z władzy Kinga, to sprawi, żeby chociaż przez niego nie cierpieli. W tym momencie olbrzymi piorun trafia Cyclopsa. Lider X-Men pada bez oddechu.

W tym samym momencie Ororo nachodzą wyrzuty sumienia. Na to tylko czekał Shadow King i wykorzystuje to, by wejść do jej umysłu. Kiedy już się tam dostaje, Storm wybucha śmiechem. W jej głowie bowiem ukrywa się Bast, która za to, że Farouk śmiał uczynić kukłę z jej podopiecznego, pożera go.

Storm odzyskuje nad sobą władzę. Od razu przystępuje do reanimacji Cyclopsa. Trochę to trwa, ale w końcu Scott łapie oddech.

Kilka dni później Ororo budzi się u boku T'Challi. Oboje udają się na spotkanie z X-Men. Storm obiecuje towarzyszyć Nezhno do San Francisco, a Cyclops i T'Challa podają sobie prawice, obiecując, że już nigdy więcej nie podpadną Storm. Koszty leczenia są zbyt wielkie.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men: Worlds Apart #4 X-Men: Worlds Apart #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.