Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #32

Wolverine: Origins #32

Wolverine: Origins #32

"Family Business" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Wolverine i Daken mierzą się z Cyberem. Jak Logan pokona jedynego wroga, którego się obawia, mając za sojusznika syna, który może go zdradzić w każdej chwili?

Cytat

Daken: "This world is mine for the taking and I do not plan to share it."

Streszczenie

Obóz Cybera w Halwanie. Wolverine budzi się przykuty do filara i strzeżony przez uzbrojone dzieci pracujące dla Burra. Dowiaduje się, że mają go pilnować do powrotu ich szefa. Mówi im, że Cyber nie wróci, że ich wykorzystał i nie mają powodu, żeby tu dalej być, ale oni go nie słuchają.

Osiem godzin temu. Burr czeka, aż Daken wskaże mu, gdzie mają się udać, aby znaleźć Romulusa. Ten odpowiada, że nie ma pojęcia: po tym, jak Charles Xavier wpadł w pułapkę w jego umyśle, jego wspomnienia się zniekształcone i nie może ich ze sobą powiązać. Cyber stwierdza, że mutant do niczego mu się nie przyda, na co on odpowiada, że po prostu potrzebuje czegoś, co wyzwoli jego wspomnienia: tak jak sobie przypomniał sobie obóz, w którym był trenowany przez Burra [Wolverine: Origins #27], kiedy go wczoraj zobaczył. Cyber mówi, że wie, gdzie powinni się udać: tam, gdzie ludzie Romulusa pokryli jego skórę adamantium, a Daken przy tym był. W drodze do Glasgow Daken przypomina sobie fragmenty z tamtego okresu, a wśród nich mężczyznę o imieniu Victor. Dotarłszy do celu, obaj przesiadają się do drugiego samolotu. Cyber zauważa, że Daken ma komunikator Wolverine’a i myśli, że ten chce go zdradzić, ale mutant tłumaczy, że nie chciał, aby jego ojciec wezwał X-Men na pomoc, kiedy się uwolni.

Halwan. Wolverine wyczuwa, że pilnujący go chłopcy, mimo pozorów, boją się go, więc dodatkowo mówi im, że kule nic nie mu zrobią, i przypomina, że już wcześniej go ostrzelali. Po chwili uwalnia się z łańcuchów, a jego strażnicy pakują w niego kilka serii ze swojej broni. Nie wiedząc, co robić dalej, postanawiają odejść. Logan podnosi się, opuszcza obóz i znajduje wioskę, w której jest telefon. Dzwoni do Beasta, który podaje mu współrzędne jego komunikatora. Następnie kontaktuje się ze starym znajomym, który zgadza się zawieźć go na wskazane przez Hanka miejsce.

Saskatchewan, Kanada. Cyber pokazuje Dakenowi opuszczony budynek, w którym jego ciało zostało połączone z adamantium. Mutant przypomina sobie, że rzeczywiście tak było. Burr żałuje, że wśród ludzi Romulusa nie było Tinkerera, który przeprowadził ten zabieg za drugim razem, bo wtedy sprawiło mu to wiele mniej bólu. Pod działaniem mocy Dakena Cyber zaczyna się zachowywać, jakby czuł, że ktoś bo obserwuje. Pyta się, czy mutant coś sobie przypomina, ale ten mówi mu, że nie. Kiedy Burr go atakuje, przyznaje, że Romulus od początku uważał go za nieudany eksperyment. Zapytany o pazury na dłoniach Cybera, Daken mówi, że one coś symbolizują, ale Burr i tak by tego nie zrozumiał. Najemnik jeszcze raz pyta się mutanta, gdzie jest Romulus, a ten odpowiada, że stoi przed nim. Cyber stwierdza, że Daken się myli, jeżeli myśli, że uda mu się zająć miejsce ich byłego pana. Nagle pada na ziemię, chwytając się za serce. Szuka potrzebnych mu pigułek, ale okazuje się, że ma je Daken. Mówi, że taki był od początku plan Wolverine’a: on miał udawać, że go zdradził, a kiedy Burr wszystko by mu powiedział, mieli razem go wykończyć. Plan jednak uległ zmianie i teraz mutant sam ma zamiar zdobyć należną mu pozycję, pokonując Romulusa.

Jakiś czas później. Wolverine znajduje ciało Cybera i zniszczony komunikator pozostawiony przez Dakena. Zdając sobie sprawę, że nie wie, co planuje jego syn, ani nie mając pomysłu jak go odnaleźć, idzie do baru. Po kilku kolejkach przysiada się do niego Nick Fury i mówi, że powinni porozmawiać o Dakenie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Origins #32 Wolverine: Origins #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.