Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider: The Road To Damnation » Ghost Rider: The Road To Damnation #2

Ghost Rider: The Road To Damnation #2

Ghost Rider: The Road To Damnation #2

"The Road to Damnation" Part 2

Postacie
  • * Ghost Rider
  • * demony

    * Malachi

    * Earl Gustav, panna Catmint, członkowie rady nadzorczej

    * Kazann

Streszczenie

Biznesmen, Earl Gustav, jest w kiepskim humorze. Jest w takim stanie od dłuższego czasu, ponieważ jeździ na wózku inwalidzkim. Władzę w nogach stracił podczas wypadku, gdy pijany wjechał w szkolny autobus. Kilkoro dzieci zginęło. Teraz zwalnia radę nadzorczą swojej firmy i udaje się do pokoju, gdzie jego asystentka, panna Catmint, narysowała na podłodze pentagram. Gustav chce przywołać demona, ten jednak mówi mu, iż będzie potrzebował czegoś więcej, niż kreda i świece. Mężczyzna każe asystentce zarócić członków rady nadzorczej.

Piekło. Ghost Rider ucieka w stronę bramy prowadzącej poza królestwo potępionych. Jak zwykle goniące go demony są tuż-tuż. O dziwo jednak, Riderowi udaje się dojechać do celu. Po chwili okazuje się to iluzją. Anioł Malachi zwiódł demony, które gonią teraz jego wabika, dzięki temu ma chwilę na rozmowę z "Widmowym Jeźdźcem". Anioł składa swoją propozycję. Jeśli uda mu się sprowadzić demona Kazanna z powrotem do Piekła, jego grzechy zostaną zapomniane i odzyska wolność od "ducha zemsty", będzie mógł spędzić resztę życia jako Johnny Blaze. Malachi instruuje także Johnny'ego, iż będzie musiał działać szybko, bowiem Niebo i Piekło zdążyły wysłać swoich agentów - Hossa i Ruth - a aniołowi zależy, aby to on pierwszy dopadł Kazanna. Anioł kłamie, iż jest przedstawicielem odłamu aniołów, którzy przejmują się dobrem ludzi, a jak wiedzą, Ruth będzie dążyć do złapania demona, nie licząc się z kosztami. Ghost Rider poznaje jeszcze jeden fakt - Kazann chwilowo jest bezcielesny i aby pojawić się na Ziemi, musi mieć ciało. Johnny zgadza się wypełnić misję i po chwili ląduje na Ziemi. Wreszcie jest wolny.

Gustav zaprasza członków rady nadzorczej do swojej komnaty i każe ustawić się im się na pentagramie. Po chwili wszyscy zostają rozerwani, a ze szczątków powstaje groteskowe ciało, w które przyobleka się Kazann.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ghost Rider: The Road To Damnation #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.