Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #583

Amazing Spider-Man #583

Amazing Spider-Man #583

"Platonic"

Postacie
Zapowiedź

Po wydarzeniach z historii "Mind on Fire" miłość unosi się w powietrzu i dotyczy to więcej niż jednej postaci z obsady TASM. Tak czy inaczej, zobaczymy w końcu Petera na randce.

Cytat

Betty: "...And, oh, God, the shoes he wears... The awful, awful shoooooes! A cow should not hafta die for those shoes...!"
Haley: "Heh. Moooooooo."

Streszczenie

Czekając na Petera Parkera, Betty Brant obserwuje potyczkę Spider-Mana z trzecioligowym przestępcą. Chwilę po tym, jak bohater znika po pokonaniu przeciwnika, do Betty podchodzi Pete i przeprasza za spóźnienie. Przyjaciele razem idą na imprezę dla singli. Betty ma nadzieję, że Peter pozna tam kogoś ciekawego, ten jednak nie ma zbyt wiele szczęścia tego wieczoru.

Później Pete pyta dziewczynę o plany na piątek. Tego dnia Betty obchodzi urodziny, zgadza się więc na jego propozycję, podejrzewając, że przyjaciel chce zrobić dla niej przyjęcie-niespodziankę. Razem udają się do schroniska, w którym pracuje May, z którą Pete rozmawia na osobności przez dłuższą chwilę. Betty tłumaczy to sobie tym, że Parker chce zaprosić na jej urodziny również swoją ciotkę. Chwilę potem mężczyzna zauważa na ulicy złodzieja, udaje więc, że czegoś zapomniał, po czym wybiega ze schroniska. Betty chce odprowadzić May w zastępstwie bratanka, jednak kobieta odmawia jej dość chłodno.

Dwa dni później Betty spotyka Petera, rozmawiającego akurat z Joem Robertsonem. Od razu kojarzy sobie to z jej urodzinowym przyjęciem, lecz gdy chce zamienić kilka słów z Robbiem, ten tłumaczy się brakiem czasu i ucieka do taksówki. Jakiś czas potem Betty przypadkiem spotyka pewnego sympatycznego starszego pana. Po chwili rozmowy z nim uznaje, że powinien on poznać May Parker i zapisuje mu jej numer telefonu, nie wiedząc, że mężczyzna to ojciec J. Jonaha Jamesona.

W dalszym ciągu próbując znaleźć Peterowi drugą połowę, Betty umawia się w barze z nim i swoją koleżanką Haley. Parker, zajęty ratowaniem ludzi jako Spider-Man, oczywiście się spóźnia. Kiedy przychodzi na miejsce, okazuje się, że dziewczyny zdążyły już się zupełnie upić. Haley zostaje w knajpie z przypadkowo poznanym mężczyzną, Pete natomiast zabiera Betty do Coffee Bean - w nadziei, że gorąca kawa pomoże jej choć trochę wytrzeźwieć. Tam Parker rozmawia z Harrym, jednak kompletnie pijana dziewczyna nie zauważa, że Osborn niezbyt entuzjastycznie reaguje na jej widok. Pete odprowadza ją potem do taksówki. Przed odjazdem Betty prosi go, by nie zawiódł jej w ten piątek.

W dniu swoich urodzin przygotowana do wyjścia na imprezę Betty czeka na Petera. Kiedy ten wreszcie przychodzi, okazuje się, że nigdzie nie wychodzą - Parker wypożyczył film i zamówił jedzenie na wynos. Po seansie zdenerwowana Betty oznajmia przyjacielowi, że wie o planowanym przez niego przyjęciu, i żąda, by powiedział jej, dlaczego na nim nie są. Pete jest z nią szczery - nikt nie chciał na nie przyjść. May była wściekła na Brant z powodu artykułu szkalującego Martina Li, Harry - z powodu artykułów na temat Billa Hollistera, natomiast Robbie miał jej za złe, że pozostała w przejętym przed Dextera Bennetta "The DB". Dziewczyna jest załamana tym, co słyszy, Parker jednak pociesza ją, że przyjaciołom w końcu przejdzie złość na nią, a tymczasem może polegać na nim. Wzruszona tym Betty całuje go w policzek. Siedzą razem przez cały wieczór, a dziewczyna w myślach nazywa Petera swoim najlepszym przyjacielem.


Scenariusz: Zeb Wells
Rysunki: Todd Nauck

"Spidey Meets the President!"

Postacie:
* Barack Obama, Spider-Man
* Chameleon

Peter Parker fotografuje uroczystość zaprzysiężenia nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kiedy jednak niespodziewanie pojawia się tam dwóch mężczyzn wyglądających jak Barack Obama, Pete dochodzi do wniosku, że musi zainterweniować i po chwili staje pomiędzy nimi w kostiumie Spider-Mana. Aby rostrzygnąć, kto z nich naprawdę jest Obamą, bohater pyta o jego boiskową ksywkę z czasów licealnych. Prawdziwy prezydent oczywiście pamięta, że brzmiała ona "Barry O'Bomber". Chwilę potem okazuje się, że podszywającym się był Chameleon, który szybko zostaje znokautowany przez Spider-Mana. Barack Obama dziękuje bohaterowi za pomoc, a sama ceremonia zaprzysiężenia przebiega dalej bez zakłóceń.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #583 Amazing Spider-Man #583 Amazing Spider-Man #583 Amazing Spider-Man #583

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.