Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #28

Amazing Spider-Girl #28

Amazing Spider-Girl #28

"Grim, be my Goblin!"

Postacie
Zapowiedź

Spider-Girl musi zmierzyć się z nowym Green Goblinem, którym jest... Peter Parker. Walka z własnym ojcem będzie bez wątpienia największym wyzwaniem, przed jakim do tej pory stanęła dziewczyna.

Cytat

May (dowiedziawszy się, że Black Tarantula i Araña byli dawnej parą): „So that’s why she’s so determined to kill him.”

Streszczenie

Fabian demoluje swój gabinet, walcząc z May, którą w dalszym ciągu bierze za Arañę. Dziewczyna próbuje zyskać dystans, wskakując na ścianę, ale Black Tarantula zwyczajnie ją burzy i posyła za dziewczyną swoje promienie optyczne. Zastanawia się głośno, czy bardziej wkurzyło go to, że Araña ukradła ciało Spider-Girl, by go podejść, czy to, że miała czelność go pocałować, po czym zresztą ją rozpoznał. To podsuwa May pomysł - ląduje na nim i całuje go. Fabian jest zaskoczony na tyle, że daje się trafić własnym promieniom, ale szybko dochodzi do siebie. Teraz już wie, że dziewczyna, która przed nim stoi, to Spider-Girl. May mówi, że jeśli chce ją przeprosi, to niech pomoże jej znaleźć jej maskę.

Araña budzi się, spadając z dachu budynku. Domyśla się, ze to sprawka Spider-Girl i widząc ją, zaraz przystępuje do ataku. Jednak szybko zdaje sobie sprawę, że nie ma do czynienia z prawdziwą bohaterką, tylko z jej kopią.

Normie przedstawia kompanom sytuację - dziewczyna, która obecnie lata po mieście w stroju Spider-Girl, nie jest tą May, którą znają. Wyjawia im też, że postanowił przyjąć propozycję Fury i dokonać wymiany - on za Petera Parkera.

May udało się wytłumaczyć cały obecny zamęt Fabianowi, zmieniając tylko porwanie swojego ojca na porwanie ojca bliskiej przyjaciółki. Ponieważ Black Tarantula nie ma powodów, by dażyć sympatią Osborna, obiecuje jej pomóc - zlokalizuje siedzibę Goblin Cult. May daje mu na to czas, a sama zmierza do domu, po drodze kłócąc się z głosem blondwłosej May, który wciąż słyszy. Jej „duchowa przewodniczka” nie pochwala jej znajomości z Black Tarantulą.

Normie dzwoni do Fury, a gdy odbiera Rene, przekazuje mu swoją decyzję. Rene informuje o tym Osborna. Norman każe mu zaaranżować spotkanie - chce osobiście powiedzieć wnukowi, że już go nie potrzebuje.

May odwiedza dom, aby uzupełnić zapasy sieci i sprawdzić, czy z jej mamą i bratem wszystko gra. Mały Ben dosłownie rzuca się jej w ramiona, a jej duchowa przewodniczka wydaje się być dogłębnie poruszona widokiem Mary Jane i jej syna.

Dach Osborn Chemical. Normie uspokaja Brendę, zapewniając, że nic mu się nie stanie. Tymczasem Norman wykorzystuje ciało Parkera, aby podejść i znokautować Green Goblina.

Spider-Girl i Black Tarantula wpadają do siedziby Goblin Cult i po pobiciu wszystkich ochroniarzy biorą Rene’a na spytki. Ten próbuje się powołać na umowę wiedzy kultem i Tarantulą - boi się, że jego mistrz zabije go, jeśli coś powie. Fabian obala jednak obydwa argumenty - uważa ich obecne działanie za pogwałcenie umowy i grozi, że jeżeli nie dostanie, czego chce, połamie mu wszystkie kości - bardzo powoli.

Araña okłada drugą May, która wciąż powtarza, że to ona jest prawdziwa. W odpowiedzi Araña mówi jej, że pierwsza Spider-Girl przewyższa ją prawie we wszystkim, i próbuje zdjąć jej maskę. Nagle doznaje szoku, gdy coś dziwnego zaczyna się dziać z oczyma drugiej May. Chwilę później ta rzuca się na nią z furią.

Goblin Lord dosłownie zamiata podłogę Darkdevilem, który nie miał odwagi zaatakować, by nie skrzywdzić Parkera. Norman przewidział dokładnie takie reakcje sojuszników Spider-Mana - dlatego wybrał jego ciało.

Blond May po raz kolejny krytykuje Spider-Girl za zadawanie się z Fabianem, prowokując ją do zapytania go, czy rzeczywiście miał zamiar zabić Rene’a. Black Tarantula odpowiada, że nie - przynajmniej będąc w jej towarzystwie. Potem oboje idą w swoje strony - May kieruje się do Osborn Chemical, bo ten adres podał Rene, a Fabian wyrusza na poszukiwania Arañy. Blond May pyta dziewczynę, czy pozostawienie tych dwojga samych sobie to dobry pomysł - a co, jeśli się pozabijają? May przypomina, że teraz jej priorytetem jest uratować ojca. Dociera do siedziby firmy i widzi, jak na jednym z dachów Goblin Lord spuszcza tęgie lanie Kaine’owi. Atakuje go i zaczyna okładać, krzycząc, aby ujawnił, gdzie trzyma Petera Parkera. Wówczas jej przeciwnik odsłania maskę i szokuje ją widokiem twarzy jej ojca. Powala ją bombą z gazem, kopie kilka razy i nokautuje Kaine’a. Wzywa swoją nową lotnię i informuje Spider-Girl, że będą się ścigać do jej domu - jeśli on dotrze tam pierwszy, jej rodzina zginie. Jedynym sposobem, aby go powstrzymała, jest zabicie go. Dziewczyna przyczepia się siecią do jego lotni i oboje przelatują tuż nad zszokowanymi Normiem i Brendą. May zaczepia się siecią o jakiś komin, przez co, trzymając dwie pajęczyny, unieruchamia Goblina. Norman śmieje się, że w końcu będzie musiała go puścić albo pęknie na pół, a i tak są już tak blisko, że może z tego miejsca zbombardować jej dom, ale wówczas May puszcza sieć przyczepioną do komina i jak wystrzelona z procy uderza w niego. Oboje spadają wprost do jej domu. May krzyczy do matki, żeby uciekała, gdy nagle ktoś atakuje ją od tyłu - to druga May. Norman Osborn cieszy się, że rodzina Parkerów swe ostatnie chwile życia spędzi razem.

[Komiks zawiera też krótką historyjkę z udziałem małego Bena Parkera, oraz opisy bohaterów komiksu Agents of Atlas]

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #28 Amazing Spider-Girl #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.