Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Zone vol. 2 » The Punisher: War Zone vol. 2 #6

The Punisher: War Zone vol. 2 #6

The Punisher: War Zone vol. 2 #6

"The Resurrection Of Ma Gnucci" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Najnowsza pozycja z linii Marvel Knights przyniesie nam powrót nowatorskiego duetu twórczego w osobach Gartha Ennisa oraz Steve'a Dillona w specjalnej, cotygodniowej, sześcioczęściowej mini-serii kontynującej legendarną historię "Welcome Back, Frank".
Ona wróciła i chce zemsty. Ma Gnucci. Osiemdziesiąt pięć funtów bezwłosego, bezrękiego i beznogiego zła. I to nie koniec kłopotów Franka Castle'a! Okazuje się, że ktoś jeszcze, kogo posłał do piachu, ożył i jest gotów do zabawy - i chce być pierwszym w kolejce, by stawić czoła Punisherowi. Elite wkracza do gry.

Cytat

Molly do Franka podczas strzelaniny: "Funny thing is... I should be in bed with a supermodel now."
Punisher: "Shouldn't we all?"

Streszczenie

Molly i Frank ramię w ramię odbierają ataki gangsterów. Ci święcie wierzą w Ma i ruszają do ataku z jej imieniem na ustach. Całą akcję oglądają z dystansu Elite z sobowtórem Mamuśki Gnucci. Castle i pani detektyw są przytłoczeni ilością przeciwników i nie dają rady trzymać ich z daleka od domu. Po chwili przestępcy wchodzą wszystkimi wejściami i walka przenosi się na krótszy dystans. Krew leje się gęsto i spływa między deskami do piwnicy, gdzie Schitti zabawia się z dynią. Strzelanina sprowadziła policję, która nie wierzy w to, co widzi. Wewnątrz walka przenosi się do kuchni. Gangsterzy wchodzą do środka jeden po drugim i padają martwi. Jedna z kul trafia w kuchenkę, przez co urządzenia staje w ogniu, który przenosi się na ubranie Molly. Punisher zrywa z niej ciuchy i jednocześnie każe cały czas strzelać. Kolejny przestępca pada martwy, gapiąc się na bieliznę detektyw Richthofen. Nad miejscem strzelaniny zaczynają latać telewizyjne helikoptery. Z tego powodu ludzie Elite'a zaczynają panikować, ale złoczyńca chce zobaczyć finał.

W kuchni Frank strzela do gangsterów wchodzących przez okno, a von Richthofen używa jednego z przeciwników jako tarczy i zabija kolejnych wchodzących drzwiami. Po chwili kończy się jej amunicja i Punisher musi ją ratować, podcinając następnemu gangsterowi gardło kawałkiem szyby. Chwilowo mają spokój, więc domyślają się, że reszta mafiosów walczy z policją. Postanawiają wesprzeć stróżów prawa. Ci mają spore problemy, ponieważ złoczyńcy mają dużą siłę ognia. Po chwili przestępcy muszą walczyć na dwóch frontach, bo z domu wybiegają Punisher i pani detektyw w samej bieliźnie. Na ten widok reporterzy w śmigłowcach nie mogą uwierzyć w swoje szczęście. Te zdjęcia obiegną świat. Po walce Frank wraca do domku. Chowa się w piwnicy, a Molly ma go kryć.

Następnego dnia von Richthofen idzie do swojej kochanki. Ta jest wściekła za zdjęcia z gazet, w których Molly wygląda jak królowa barbarzyńców. Wdała się w strzelaninę z seryjnym mordercą i nic dziwnego, że została zawieszona. Modelka trzaska drzwiami, krzycząc, że wraca do Davida. Policjantka zmierza zrezygnowana do swojego samochodu. Tam widzi kolesia, który nabija się z niej, a jego pudelek sika na samochód. Wkurzona kobieta z zimną krwią strzela do psa.

Punisher spędza całą noc w piwnicy. Nikt nawet tam nie zajrzał, ale musiał czekać wiele godzin, aż policja opuści dom. Schitti został znaleziony zaraz po strzelaninie i od tamtej pory Frank go nie widział. Castle powinien teraz odpocząć i wygoić rany, ale najpierw musi zamknąć tę sprawę. Bohater domyśla się, że nie ma do czynienia z oryginalnym Elite'em. Szybko odkrywa, że syn przestępcy od 3 miesięcy nie pojawił się na uniwersytecie. Bez problemu znajduje także adres posiadłości, którą chłopak kupił. Nocą mściciel zakrada się tam i po cichu eliminuje ochronę. Jednego z ludzi nakrywa podczas mordowania sobowtórów Ma Gnucci. Od niego dowiaduje się, że kobiety pochodzą z całego świata. Zgodziły się na operacje plastyczne w zamian za pieniądze dla ich rodzin. Mężczyzna zdradza też, gdzie jest pokój, w którym jest Elite. Chłopak siedzi nad komputerem i spisuje pamiętnik. Chce teraz przeczekać, aż wszystko się uspokoi, a później znów powróci. Powoli podchodzi do niego Punisher i czyta mu przez ramię. Przestępca jest kompletnie zaskoczony i nie jest w stanie wypowiedzieć jednego wyraźnego słowa. Frank strzela do niego.

Autor: Spell

Galeria numeru

The Punisher: War Zone vol. 2 #6 The Punisher: War Zone vol. 2 #6 The Punisher: War Zone vol. 2 #6 The Punisher: War Zone vol. 2 #6 The Punisher: War Zone vol. 2 #6 The Punisher: War Zone vol. 2 #6 The Punisher: War Zone vol. 2 #6 The Punisher: War Zone vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.