Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #125

Incredible Hercules #125

Incredible Hercules #125

"Love & War" - part 5: "Liberated"

Postacie
Zapowiedź

Ms. Fantastic, X-Wolverine-23, Mary-Jane Spider-Woman oraz Emma "White Phoenix" Frost! Oto najpotężniejsze Mścicielki Stanów Zjednoczonych Amazonii. Teraz, gdy kosmiczna oś została przesunięta, a świat się zmienił, pozostał im do pokonania już tylko jeden, ostatni z bojowników o równouprawnienie mężczyzn - Hercules.

Cytat

Namora: "...I'm being summoned by my comrade the Uranian."
Hercules: "What? I didn't hear any..."
Namora: "It's telepathic. The Agents of Atlas face a crisis..."
Hercules: "Ohhh! Telepathy! How conveeenient!"
Namora: "Enough. I'll call you."
Hercules: "I don't have a phone!"
Namora: "Fine! Then I won't!"

Streszczenie

Sfeminizowana rzeczywistość. Prezydent Stanów Zjednoczonych Amazonii, Artume, właśnie wygłasza w telewizji orędzie do narodu. Dumnie informuje, iż ostatni i zarazem najgroźniejszy z liderów organizacji terrorystycznej Y-Men, Hercules, został pokonany przez żeńskie Avengers (Ms. Fantastic, X-Wolverine-23, Mary-Jane Spider-Woman i Emmę "White Phoenix" Frost) i aresztowany. Po przemówieniu, Amadeus Cho przedstawia jej harmonogram na resztę dnia. Większość spraw dotyczy nadmorskich ataków terrorystycznych Atlantofaszystów lub równouprawnienia mężczyzn. Artume je wszystkie przekłada bądź całkowicie odwołuje. Pani prezydent ma teraz ważniejsze sprawy na głowie i chce, aby Cho coś dla niej zrobił.

Okazało się, iż Cho ma dostarczyć paczkę do więzienia dopiero co schwytanemu Herculesowi. Nie jest to zbyt miłe miejsce dla mężczyzn. Wszędzie stoją wielkie i uzbrojone po zęby strażniczki, a w ambulatorium przeprowadza się na masową skalę sterylizację bądź przymusowe leczenie hormonami, wszystkich samców, którzy przejawiają zbytnią agresję lub indywidualność. W końcu Cho dotarł do celi Herculesa i przekazał mu paczkę od Artume. Lecz ten nawet nie chciał jej otworzyć. Obydwaj wdali się w dyskusję na temat wyglądu świata rządzonego przez kobiety. Amadeus argumentował, że terrorystyczne akcje Y-Men tylko psują opinię innym mężczyznom. A Herc stwierdził, że Cho mimo, iż uważa się za wolnego, nie jest niczym innym jak tylko pieskiem na posyłki ślepo wierzącym w rękę, która go karmi. Według niego chłopak, jako pierwszy doradca Artume, jest jedynym mężczyzną na tak wysokim stanowisku i mógłby zdziałać wiele dobra na rzecz równouprawnienia, jeśli by tylko mu zależało. Wygląda na to, że obydwaj nie znają się w tej rzeczywistości i najwyraźniej nie przepadają za sobą, co podkreślają wieloma kąśliwymi uwagami na swój temat.

Wieczorem, w jednej z restauracji. Cho spotkał się przy kolacji z Delphyne Gorgon. Obydwoje są parą, ale wciąż nie sformalizowali swojego związku. Amadeus nie rozumie, jak Delphyne, która kilka lat temu była pierwszym z generałów Artume, teraz może być zwykłą nauczycielką. Dziewczyna natomiast nie do końca ufa Cho. Jej zdaniem, Amadeus zbyt łatwo przystosował się do panujących warunków i nigdy nie kwestionuje tego, co mu się rozkaże. Jakby bał się poznać prawdę. Wtedy ich rozmowę przerwała nagła eksplozja. Ktoś wysadził pomnik Hippolyty na placu przed restauracją, za co obwiniono oczywiście terrorystów z Y-Men i Atlantofaszystów.

Później, siedziba władz. Pod wpływem ostatnio odbytych rozmów z Herculesem i Delphyne Gorgon, Amadeus postanowił udowodnić sobie, że niczego się nie boi, a jego rozmówcy nie mieli racji co do sposobu, w jaki pani prezydent rządzi światem. Cho ustalił terminy spotkań Artume i pozmieniał harmonogram wartowniczek tak, żeby mógł zajrzeć do jedynego pomieszczenia, do którego nie miał wstępu nawet jako pierwszy prezydencki doradca. Jego plan się powiódł i bez problemu włamał się on do zakazanego pokoju. A tam ku swojemu zaskoczeniu Cho znalazł zaschnięte ze starości, martwe ciało Namory. A więc robienie z niej pierwszego wroga narodu i obwinianie za wszystkie ataki terrorystyczne Atlantofaszystów, wszystko to okazało się kłamstwem. Wtedy do pomieszczenia weszły Artume oraz Emma Frost i przyłapały Amadeusa na szpiegowaniu, za co grozi wyłącznie śmierć. White Phoenix nieustannie skanuje umysły wszystkich pracowników, więc kobiety już od dawna wiedziały o planie Cho. Kilka lat temu Namora została pokonana przez Delphyne Gorgon, ale nie podano tego do publicznej wiadomości, ponieważ Artume stwierdziła, że będzie jej się łatwiej rządzić, kiedy naród będzie myślał, że jest w ciągłym zagrożeniu. Nawet prawdopodobnie sama sprokurowała kilka zamachów terrorystycznych. Delphyne nie chciała na to przystać, dlatego musiała odejść w niesławie. Wszystko to widziała i słyszała X-23, która niezauważenie przemknęła obok drzwi.

W tym samym czasie, w więzieniu. Hercules wpatrywał się w paczkę, którą przesłała mu Artume. Nagle z pudełka wystrzeliły mechaniczne ramiona, które dezaktywowały pole siłowe więżące Greka. To samo przydarzyło mu się jakiś czas temu, kiedy też został złapany. Hercules domyśla się, że to Artume za tym stoi i że jego ucieczka jest jej na rękę, gdyż wciąż będzie mogła despotycznie rządzić i skupiać uwagę wszystkich na wspólnym wrogu. Jednak Lew Olimpu nie ma zamiaru marnować tej okazji i zaczyna uciekać. Lecz po chwili trafia wprost na Delphyne Gorgon oraz Ms. Fantastic, X-23 i Spider-Woman. Kobiety nie przyszły go powstrzymać, ale pomóc. Dzięki Hercowi oraz Cho udało im się zebrać dowody na machlojki Artume, a generał Delphyne w końcu będzie mogła powrócić na należne jej miejsce.

Tymczasem na arenie, w obecności tysięcy ludzi i milionów widzów przed telewizorami, Artume chce na wizji odrąbać głowę Cho za dopuszczenie się zdrady. Wtedy nagle przez betonowe ściany przebija się Hercules, a tuż za nim na arenę wpadają Delphyne, Ms. Fantastic, X-23 oraz Spider-Woman. Kobiety ujawniają wszystkie zbrodnie pani prezydent i obezwładniają Emmę Frost. A Delphyne nie traci czasu i powołując się na prawo, wyzywa Artume na śmiertelny pojedynek o władzę. Kobiety zaczynają zaciekle walczyć na miecze, co kończy się zwycięstwem pretendentki. Delphyne ciosem miecza pozbawiła Artume głowy, wtedy...

Momentalnie rzeczywistość powróciła do normalności, a świat rządzony przez kobiety został wymazany ze świadomości ludzi. Nasi bohaterowie ponownie byli w Waszyngtonie. A zdekapitowane ciało Artume, które wciąż trzymało Omfalosa, skamieniało i obróciło się w proch. Amazonki domyślając się, że to dzieło Delphyne, okrzyknęły ją swoją nową królową. A ta chwilę później zerwała z Cho, mimo uczucia, jakie ich łączyło, i odeszła razem ze swoimi podwładnymi. Królowej Amazonek nie wypada się zadawać z mężczyzną. Nieco dalej Hercules chciał wiedzieć czy to prawda, że Namora kocha wyłącznie swojego kuzyna. Taką wizję widział, kiedy to księżniczka Atlantydy trzymała przez chwilę Omfalosa. Namora skwitowała to mówiąc, że Grek był dla niej tylko przelotną znajomością i pospiesznie odleciała pod pretekstem pilnego, telepatycznego wezwania od Agents of Atlas.

Później. Athena wykorzystała resztkę mocy Omfalosa, żeby odbudować miasto i ponownie uwięzić Atlasa, zmuszając do wiecznego podtrzymywania niebieskiego sklepienia. Jednak ani Cho, ani Hercules nie byli zainteresowani jej słowami. Obydwaj dopiero co przeżyli zawód miłosny i poszli się pocieszać, pozostawiając Athenę samą sobie.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hercules #125 Incredible Hercules #125

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.