Avalon » Serie komiksowe » War Machine vol. 2 » War Machine vol. 2 #2

War Machine vol. 2 #2

War Machine vol. 2 #2

"Dark Reign" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

W rozdartej wojną Aqirii nikt nie przestrzega praw człowieka. War Machine rzuca wyzwanie najemnikom z Eaglestar International.

Cytat

War Machine: "Sorry, soldier... but Rhodey don't bleed."

Streszczenie

Colorado. Bethany Cabe prowadzi konwersację z Parnellem, który znajduje się na pokładzie satelity. Oboje próbują zlokalizować zaginioną żonę, posługując się prototypowym robotem-muchą. Poszukiwania kończą się powodzeniem - Glenda jest przetrzymywana przez oddział obronny Eaglestar International w jednym z kontenerów. Po jej zlokalizowaniu, oboje są zszokowani fatalnym stanem kobiety i czym prędzej wysyłają namiary Rhodesowi.

Aqiria. War Machine zrzuca odrzutowiec na budynek, w którym znajduje się Davis Harmon – dyrektor Eaglestar. Następnie Rhodes dzwoni do Davisa i nakazuje mu odwrót wojska . Jeśli nie wejdą mu w drogę, to nikomu nie stanie się krzywda. Dyrektora nie zachęca jednak ta oferta i bez wahania wysyła rakiety samonaprowadzające w kierunku Rhodesa.

Bohater unika rakiet. Pomagają mu przy tym wskazówki i uwagi Parnella. Trzy z nich lecą w kierunku ludzi. Rhodes ratuje ich, przyjmując rakietę na siebie. Niestety w wyniku wybuchu sam zostaje uszkodzony. Żołnierze widząc jego porozrzucane kończyny są pewni, że już nie żyje. Ku ich zaskoczeniu War Machine łączy swój tułów z tankowcem, po czym rusza uratować Glendę. Davis próbuje ukryć swój gniew, lecz naprawdę jest zaskoczony tym, że jego przeciwnik przeżył atak. Nikt nawet nie ma odwagi go zaatakować, wszyscy rzucają się do ucieczki.

Jim wraz z byłymi agentami S.H.I.E.L.D. odnajduje zaginioną, lecz przed jej wydostaniem chce zabić tych, którzy są odpowiedzialni za jej uprowadzenie. Dziewczyna nie chce ich śmierci, uświadamia go, że zabijając, zrobi z nich bohaterów.

War Machine wypuszcza w głąb pustyni rakiety, które powodują kilkuminutową ślepotę jednostki wojskowej. Ten czas spożytkowują agenci S.H.I.E.L.D., aby uwolnić i ewakuować Glendę w bezpieczne miejsce.

Oślepiony oddział panikuje nie wiedząc, co się dzieje. Całą akcję opanowuje Davis, informując swoich ludzi, iż po kilku minutach skutki uboczne miną.

Tymczasem w Avengers Tower Norman Osborn dowiaduje się o poczynaniach Rhodesa w Aqirii. Rozwścieczony nagłym obrotem wydarzeń, decyduje się na realizację "Planu B". Osborn wysyła śmigłowce do Aqirii. Z jednego z nich wyskakuje Ares, który ma za zadanie spiętrzyć przeszkody przed naszym bohaterem.

Autor: Kisiel

Galeria numeru

War Machine vol. 2 #2 War Machine vol. 2 #2 War Machine vol. 2 #2 War Machine vol. 2 #2 War Machine vol. 2 #2 War Machine vol. 2 #2 War Machine vol. 2 #2 War Machine vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.