Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #130

Ultimate Spider-Man #130

Postacie
Zapowiedź

Ciocia May została aresztowana, a Spider-Man zmaga się z powodzią w Nowym Jourku. Życie Petera Parkera i jego przyjaciół już nigdy nie będzie takie samo.

Cytat

Spider-Woman: "Have no fear, Underd... Aunt May?"
detektyw Lambow (do May): "Is this another one of yours?"

Streszczenie

Sto trzeci posterunek nowojorskiej policji, Queens. May Parker zostaje zaprowadzona do sali przesłuchań, gdzie po dłuższej chwili dołącza do niej detektyw Mary Lambow. Policjantka zadaje jej pytania na temat Spider-Mana i jej siostrzeńca Petera, przez co May prosi o adwokata. Lambow mówi, że nie jest jej potrzebny, ponieważ nie jest aresztowana. Kiedy pyta się, dlaczego tu jest, wchodzi drugi policjant i krzyczy, że kobieta może zostać oskarżona o ukrywanie poszukiwanego, za co grozi dwadzieścia pięć lat więzienia. Wyjaśnia, że Peter, co do którego jest pewny, że jest Spider-Manem, sprawia wiele problemów policji i jest przyczyną zniszczeń w mieście, a na dodatek sąsiedzi Parkerów składają na nich skargi. May mówi, że nie wie, o co chodzi, a Lambow stwierdza, że kobieta miała już problemy z prawem, kiedy trzydzieści lat temu uczestniczyła w paleniu flagi na schodach siedziby ONZ. Nagle rozlega się hałas, a światła gasną. Policjanci każą May zostać, a sami idą sprawdzić, co się stało. Po jakimś czasie Parker ma dosyć czekania i wychodzi z sali. Posterunek jest opuszczony, więc idzie na zewnątrz, a tam na środku ulicy widzi przewrócony statek.

Manhattan. Spider-Man porusza się nad zalanymi ulicami i wyciąga kolejnych ludzi z wody, zastanawiając się nad ogromem zniszczeń. W międzyczasie otrzymuje telepatyczną wiadomość od Charlesa Xaviera, który wzywa bohaterów do zebrania się przeciwko Magneto, który jest sprawcą tego kataklizmu. Z taksówki wyciągniętej przez Petera próbuje się wydostać przestraszona widokiem zakrwawionego kierowcy kobieta, ale wpada do wody. Parker wyciąga ją, zostawia z innymi uratowanymi i wraca po taksówkarza, ale jest już za późno.

Queens. May pomaga pasażerom wyrzuconego na ląd statku. Znajduje również detektyw Lambow, która jest przywalona kawałem gruzu. Kobieta wydostaje ją, ale nagle słup wysokiego napięcia zaczyna się przewracać na nie. Na szczęście pojawia się Spider-Woman i je ratuje. Jessica rozpoznaje kobietę i nazywa ją ciocią May, przez co Lambow pyta, czy z nią też jest spokrewniona.

Battery Park. Kitty, po tym jak pomogła Peterowi wydostać się z wagonu, wraca do środka, co powoduje panikę wśród pasażerów, którzy domyślają się, że jest mutantem, i podejrzewają, że to właśnie homo superior są odpowiedzialni za to, co się dzieje. Pryde mówi, że to na pewno nie jest prawdą i proponuje, że wydostanie wszystkich z zatrzymanego pociągu w bezpieczne miejsce. Po naleganiach dziewczyny, ponieważ nikt nie chce jej zaufać, pasażerowie w końcu godzą się. Kiedy jest już po wszystkim, Kong jest zdenerwowany, że wszyscy uciekają, nawet nie podziękowawszy Kitty za pomoc. Gwen jest przestraszona, ponieważ niewiele brakło, aby wpadliby w środek powodzi, a nie chce znów umierać. Boi się również o Petera, który poszedł do zalanej części miasta, ale Mary Jane pociesza ją, że chłopakowi na pewno nic się nie stanie. To jednak nie jest takie pewne, ponieważ gdzie indziej Spider-Man natknął się właśnie na Hulka.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #130 Ultimate Spider-Man #130

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.