Avalon » Serie komiksowe » Runaways vol. 3 » Runaways vol. 3 #6

Runaways vol. 3 #6

Runaways vol. 3 #6

"Dead Wrong" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Koniec walki Runaways i Majesdan, która wstrząśnie naszymi bohaterami i zmieni ich życie.

Cytat

deHalle: "YOU! I nearly froze to death on account of you!"
Nico: "You wrecked my kitchen. I'd say we're even."

Streszczenie

Long Beach. Nico jest wściekła, ponieważ przybycie Chase'a zniweczyło ich plan przeczekania w ukryciu, aż Majesdanie odlecą. Wie, że nie ma wyboru i Runaways muszą mu pomóc. Kiedy Karolina zdejmuje bransoletę, Minoru pyta się jej, czy na pewno chce wziąć udział w tej bitwie, ale dziewczyna mówi, że tak. Xavin proponuje Victorowi, aby poczekał z Żabą w odwodzie, po czym razem z Karoliną i Nico rusza do walki. Minoru, wyczarowawszy sobie skrzydła, atakuje deHalle, która chce się zemścić za wysłanie ją na jeden z biegunów. Kosmitka strzałem z broni paraliżuje stopę Nico, a ta w odpowiedzi obrzuca ją wyczarowanymi przez siebie jajkami. Xavin, zmagając się z vaRikkiem, mówi mu, że pragnie pokoju, a nie walki, na co Majesdanin opowiada, że oni również nie chcą zrobić krzywdy Skrullowi i Ziemianom, ale Karolina mu się im poddać. Jeden ze strzałów vaRikka trafia w furgon Chase'a, który w poszukiwaniu nowych rodzajów broni w swoim pojeździe przypadkiem doprowadza do emisji z niego dużej porcji oleju.

Tymczasem walka Runaways i Majesdan zwraca uwagę innych, między innymi Vala Rhymina, który nienawidzi tego typu wydarzeń i w swojej audycji nawołuje, aby słuchacze udali się do Long Beach i rozprawili się z super-istotami. Jeden z pracowników rozgłośni uważa, że Val w końcu oszalał, a drugi stwierdza, że on nigdy nie był normalny.

Long Beach. Podczas gdy Nico, Chase, Karolina i Xavin zajmują Majesdan, Victor ląduje Żabę na statku kosmitów i zaczyna przebijać się do jego wnętrza. Nagle Molly zauważa śmigłowiec z dziennikarką telewizyjną przeprowadzającą relację na pokładzie. Pozostali również zdają sobie sprawę, że przybysze znajdują się w niebezpieczeństwie, ale za późno: Karolina odbija jeden z wystrzałów deHalle i trafia on w śmigło pojazdu. Kosmitka proponuje zaprzestać walki i razem z Nico rusza na ratunek reporterom. deHalle niszczy uszkodzone śmigło, aby nie zrobiło nikomu krzywdy, a Minoru wyczarowuje balony, które unoszą helikopter i każe Chase'owi zepchnąć go nad park, gdzie będzie mógł bezpiecznie wylądować. Runaways i Majesdanie również tam się udają, aby przedyskutować sytuację, ale Xavin najpierw porywa Karolinę i ląduje z nią na molo. Mówi jej, że kosmici nie dadzą się przekonać do odlotu bez niej, a on nie ma zamiaru jej puszczać. Dziewczyna pyta się, jakie ma inne wyjście.

Chwilę później, Karolina dołącza do Runaways i Majesdan i mówi im, że zdecydowała się polecieć z jej pobratymcami. Wciąż uważa, że nie jest winna zbrodni, jakie popełnił jej ojciec i zamierza przekonać o tym samym resztę ocalałej populacji. Przyjaciele Karoliny nie chcą jej puścić i próbują wpłynąć na jej decyzję, mówiąc, że nikt z Majesdan nie będzie chciał słuchać. Dziewczyna mówi, że tak jak ona po ucieczce od rodziców odcięła się od wszystkiego, co miało z nimi coś wspólnego, tak i ocalali kosmici będą musieli zapomnieć o przeszłości, a ona pokaże im, jak. Nico widzi, że nie przekona przyjaciółki i pyta się, gdzie jest Xavin. Karolina odpowiada, że już się z nią pożegnała i ona nie chciała dalej na to patrzeć. Molly daje dziewczynie na pożegnanie kompas, który znalazła w płatkach śniadaniowych. Piątka Majesdan wsiada na pokład ich statku i odlatuje. Runaways już zaczynają tęsknić za przyjaciółką, ale Nico mówi im, że ona wcale nie odleciała i proponuje jej poszukać. Klara znajduje dziewczynę, która mówi, że Xavin postanowiła zająć jej miejsce i odlecieć z Majesdanami, a kiedy ona nie chciała się zgodzić, znokautowała ją. Nico mówi, że jest po wszystkim i kiedy Karolina pyta się, dlaczego ona to zrobiła, odpowiada, że z miłości do niej.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Runaways vol. 3 #6 Runaways vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.