Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 3 » Squadron Supreme vol. 3 #7

Squadron Supreme vol. 3 #7

Squadron Supreme vol. 3 #7

"One Fine Day"

Postacie
Zapowiedź

Nick Fury spotyka kilku dawnych znajomych, którzy mają swoją wizję przyszłości Ziemi 31916... w której niekoniecznie musi być miejsce dla Fury'ego.

Cytat

Hyperion: "We overthrow the United States government... to begin with... but honestly, why stop there?"

Streszczenie

Kwatera główna S.H.I.E.L.D. w Waszyngtonie. Nick Fury i Arcanna Jones witają Hyperiona i Doctora Spectruma, ale nie są specjalnie zadowoleni z ich przybycia. Mark cieszy się, że wrócił do domu, ponieważ została mu już tylko Ziemia. Opowiada, jak razem z Ledgerem po długich poszukiwaniach odnaleźli w końcu planetę, z której pochodzi Hyperion i kryształ będący źródłem mocy Spectruma, ale okazała się ona całkowicie zniszczona i pozbawiona życia. Teraz Mark ma zamiar ułożyć sobie życie na Ziemi i ma nadzieję, że jego powrót zostanie dobrze przyjęty.

Siedziba Ford Biochemical w północnej Kalifornii. Biogeneral i znajdująca się pod jego opieką Nell Ruggles działają sobie nawzajem na nerwy, ale jednocześnie nie potrafią zaprzeczyć, że się sobie podobają. W końcu prawie dochodzi do pocałunku między nimi, ale przerywa im matka Tuckera.

Biały Dom. Prezydent Dolores Miller przyjmuje Hyperiona i mówi mu, że ludzie wciąż pamiętają o wojnie między Squadronem i Ultimates, więc jego powrót nie będzie odbierany zupełnie pozytywnie. Dodaje, że jeżeli Mark chce zostać zatrzeć tamte zdarzenia, on i jego przyjaciele będą musieli nad tym popracować. Milton mówi, że jest do dyspozycji prezydent i musi tylko wiedzieć, co powinien zrobić. Po wyjściu z gabinetu zatrzymuje go szef CI, Paul Gringas, i zaprasza na rozmowę.

Kwatera główna S.H.I.E.L.D. Jon Mora wciąż jest zdenerwowany po tym, jak dowiedział się o romansie Teda Munna i jego żony, ale jeszcze bardziej drażni go to, że Kathy uważa jej nową zdolność bycia w dwóch miejscach na raz za doskonałe wyjście z sytuacji. Tymczasem na dole Peter Boyer udziela wywiadu, w którym mówi, że nie uważa swoich mocy za dar, ale będzie się starał poradzić sobie jak najlepiej może z sytuacją, w której się znalazł.

Los Angeles. W restauracji spotyka się czwórka mężczyzn, których zaprosił Emil Burbank. Geniusz ma dla nich propozycję i rolę do odegrania w nadchodzącym, jak się spodziewa, konflikcie.

Nad Waszyngtonem. Nick Fury i Dolores Miller rozmawiają na pokładzie helikoptera o nowej sytuacji, która wytworzyła się po powrocie Hyperiona. Nagle maszyna zaczyna szwankować, ale Doctor Spectrum, który przypadkiem spowodował usterkę, stabilizuje jej lot. Ledger przeprasza pasażerów za zamieszanie i mówi im o rozmowach Marka z przedstawicielami rządu, z czego raczej nie wyniknie nic dobrego.

Tajna baza zwana Żelazną Górą. Gringas i McCaslin mówią Hyperionowi o planowanym obaleniu prezydent i proponują mu współpracę. Mark odlatuje stwierdzając, że musi się nad tym zastanowić.

Plaża Zuma w Malibu. Arcanna spotyka się z Amphibian, która jest smutna, że Doctor Spectrum nie odwiedził jej jeszcze po powrocie na Ziemię. Jones pociesza Kingsley mówiąc jej, że na pewno o niej nie zapomniał. Do dwu kobiet dołącza Hyperion i pyta, czy są one zainteresowane dokonaniem przewrotu w Stanach Zjednoczonych, który będzie pierwszym krokiem do podporządkowania sobie całego świata.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 3 #7 Squadron Supreme vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.