Avalon » Serie komiksowe » Captain Britain and MI: 13 » Captain Britain and MI: 13 #9

Captain Britain and MI: 13 #9

Captain Britain and MI: 13 #9

"Hell Comes To Birmingham" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Kapitan Britain i Meggan są znowu razem. Ale czy przetrwają atak doktora Plokty? Tymczasem Black Knight poddaje się pokusom i dowiaduje się prawdy o swym Czarnym Ostrzu.

Cytat

Captain Britain: "I am Captain Britain! I can do anything!"

Streszczenie

Korytarz Marzeń, Birmingham. Wisdom jest wściekły na Kapitana Midlandsa, że ten zdradził resztę zespołu. W odwecie zabija podarowaną przez Ploktę żonę Sida, a ten zaczyna rozpaczać, zdając sobie sprawę, że demon nie spełni ponownie jego życzenia. Pete każe mu się zamknąć, obiecuje, że odpowie za to i każe mu powiedzieć, gdzie się tak naprawdę znajdują. Ridley wyjaśnia, że to inny, zamknięty wymiar, a Wisdom i jego drużyna nie mogą go opuścić, ponieważ nie weszli do niego z własnej woli. Pete każe Black Knightowi dać sobie jego miecz. Mówi do ostrza, że wie, że pragnie ono krwi i pyta się go, czy zamierza ono całą wieczność spędzić tylko z szóstką ludzi. Miecz w dłoni Wisdoma zaczyna ciąć przez marzenia zamkniętych w Korytarzu ludzi, tworząc przejście z powrotem na Ziemię.

Na ulicach Birmingham Alistaire Stuart korzystając ze swoich zdolności manipulowania materią i magią przekształca schwytanego Mindless One w portal i dostaje się do Korytarza Marzeń. Tam znajduje Kapitana Britaina, który zdaje sobie sprawę, że skoro nie pragnął zobaczyć Alistaire'a to znaczy, że jest on prawdziwy. Każe Stuartowi myśleć o Ziemi i mówić, dokąd mają lecieć. Szybko docierają do portalu i przechodzą przez niego. Nie zdążają zauważyć, że za nimi pojawiła się Meggan, która próbuje przekonać Briana, że nie jest jedną z iluzji.

Gdzie indziej, Plokta czuje, że źródło jego mocy zaczyna gasnąć i nawet pani Dunsley wymyka się spod jego kontroli. Zaraz potem pojawiają się przed nim bohaterowie z uwolnionymi z Korytarza ludźmi. Demon śmieje się, że ludzie rzucają mu wyzwanie, zwłaszcza, że właśnie spala miecz Blade'a, jedyną ich broń, która może mu coś zrobić. Eric mówi, że wyczuwa drugie źródło magii poza Ploktą. Faiza stwierdza, że jest nim Korytarz Snów. Bohaterowie dochodzą do wniosku, że skoro demon użył Midlandsa, aby ich wprowadził do Korytarza, to znaczy, że on tam nie może wejść, ponieważ zostałby uwięziony. Postanawiają wepchnąć Ploktę przez portal, ale ten rzuca do walki kolejne zastępy Mindless Ones i śmieje się, że jest niematerialny, więc nawet nie mogą go dotknąć. Wtedy pojawia się Kapitan Britain, mówi, że on może zrobić wszystko i wrzuca demona przez portal. Plokta zaczyna pożywiać się własną energią, ale zanim dochodzi do jego samozniszczenia, Alistaire zamyka go w magicznym polu siłowym i wraca z nim na Ziemię. Kiedy jest już po wszystkim, Wisdom każe aresztować Ridleya, a zaraz potem Blade'a. Spitfire staje jednak w obronie Brooksa mówiąc, że się z nim dogadała i wkrótce będą się musieli zmierzyć z wampirami, więc pomoc łowcy na pewno się przyda. Pete zgadza się, aby Blade dołączył do zespołu na okres próbny.

Whitehall. Blade stwierdza, że dziwnie się mu będzie pracować w miejscu, które miał zamiar zinfiltrować. Spitfire mówi, że mają ze sobą wiele wspólnego i całuje go. Tymczasem Alistaire mówi Brianowi o jego nowych zdolnościach, które nabył podczas spotkania z Morganą le Fay i opowiada o tym, że podczas badania Korytarza Snów znalazł wiele portali do innych światów, skąd Plokta i jemu podobni porwali wiele różnych istot. Stuart stwierdza, że to raczej nie jest ich problem, ale z pewnością byłby innego zdania, gdyby wiedział, że jedną z uwięzionych w świecie demonów jest Meggan.

Więzienie Vault. Wisdom odwiedza Kapitana Midlandsa, który mówi, że nie wytrzyma procesu. Pete daje mu więc pistolet, przez co chce okazać Sidowi litość. Następnie odchodzi zastanawiając się, czy usłyszy strzał, ale ten nie następuje, co ostatecznie wcale go nie dziwi.

Księżyc. Dwóch wampirów prowadzi dziewczynę, która cieszy się, że wreszcie spełni się jej marzenie i zostanie przemieniona. Dracula jednak zabija ją i pożywia się jej krwią, po czym mówi swoim podwładnym, że w MI-13 wiedzą już, że miecz Black Knighta nie jest Czarnym Ostrzem, ale jest za późno. Każe powiedzieć swoim oddziałom w Londynie, aby były gotowe do pierwszej fazy ataku i zaaranżować spotkanie z Doctorem Doomem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Captain Britain and MI: 13 #9 Captain Britain and MI: 13 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.