Avalon » Serie komiksowe » Lethal Foes of Spider-Man » Lethal Foes of Spider-Man #4

Lethal Foes of Spider-Man #4

Lethal Foes of Spider-Man #4

"Re-Disunited"

Postacie
Cytat

Stegron (mocując się z Strikebackiem): "I'll crusssh you--claw you--thrasssh you--kill you!!"

Streszczenie

Opuszczony kampus Uniwersytetu Empire State. Chaotyczna bitwa między złoczyńcami trwa nadal. Oprzytomniały Octavius postanawia zostawić Spider-Mana Swarmowi i opuszcza pole bitwy. Nie jest świadom, że śledzi go jego kuzyn Elias Hargrove. Tymczasem Hardshell postanawia pomóc Strikebackowi, w którym rozpoznaje swojego męża. Razem udaje im się pokonać Beetle'a i Boomeranga. Korzystając z chwili wytchnienia, Anthony wyjaśnia, jak udało mu się wrócić do życia. To A.I.M. zrobiło z niego cyborga, a po wykonaniu dla nich kilku misji pozwolili mu pójść swoją drogą. Hardshell chwyta blaster i postanawia dobić Beetle'a. Strikeback powstrzymuje ją. Chce, by teraz zaczęli nowe życie, walcząc po stronie dobra.

Spider-Man odzyskuje przytomność - w porę, by uniknąć pszczół Swarma. Ten jednak nie daje za wygraną.

Rozwścieczony Stegron atakuje Strikebacka. Leila zastanawia się, czy pomóc po raz kolejny mężowi, czy uciec z blasterem.

Wschodnia część Manhattanu, jedno z ukrytych laboratoriów Octaviusa. Octopusowi udaje się odtworzyć swoje oryginalne mechaniczne ramiona [zniszczone w Lethal Foes Of S-M #1, ich resztki odzyskane w Lethal Foes Of S-M #3 – Don D]. Nagle do pomieszczenia wpada Answer. Dzięki swojej mocy udało mu się w końcu uwolnić spod wpływu więzi telepatycznej z Ottem. Właśnie dlatego nie widzi, jak od tyłu zbliżają się do niego dopiero co odnowione mechaniczne ramiona Ocka.

Korzystając z zamieszania, Vulture przechwytuje blaster. Zostaje jednak bardzo szybko powalony przez Rhino. Nim ten jest w stanie nacieszyć się bronią, wpada na niego Spider-Man. Przypadkowy wystrzał sprawia, że obaj padają nieprzytomni. Najbardziej obrywa ścigający Spideya Swarm, z którego zostają tylko kości.

Ramiona Octopusa obijają Answera, gdy nagle do laboratorium wkracza Hargrove z pistoletem. Otto ma opory przed zabiciem krewnego. W końcu zbliżające się policyjne radiowozy zmuszają go do ucieczki. Na obchodne oznajmia Answerowi, iż ich rachunki są wyrównane i by nigdy więcej nie wchodził mu w drogę. Gdy Doc Ock znika, Hargrove uśmiecha się z ulgą. Znalazł w sobie na tyle odwagi, by się mu postawić, i przetrwał.

Po wyrównanej walce Strikeback pokonuje Stengrona. Następnie namawia Hardshell, by zwróciła blaster. Ich dysputę przerywa Spider-Man. Leila usiłuje strzelić do niego z broni, lecz nie ma w niej już energii. Chwilę po tym, gdy Spidey wyrywa jej blaster z rąk, Strikeback chwyta żonę i teleportuje się w nieznane. Spider-Man zostaje sam pośród pokonanych złoczyńców.

Autor: Don David

Galeria numeru

Lethal Foes of Spider-Man #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.