Avalon » Serie komiksowe » Bloodstone » Bloodstone #4

Bloodstone #4

Postacie
Cytat

Dracula: "We must combine our strengths!"
Adam: "Right. You and me, together. All we need now is Abbott and Costello and it'll be like old times."

Streszczenie

Elsa, Adam i Tomas zostają przeniesieni przez magiczną lampę do centrum do walki z zarazami w Emson Bend w Wyoming. Zastanawiają się, dlaczego trafili właśnie tu, ale szybko się to wyjaśnia, kiedy zostają zaatakowani przez wampiry. Używając srebrnych kul, wody święconej i latarki ultrafioletowej radzą sobie z nimi i zaczynają szukać Charlesa.

Gdzie indziej, Nosferatu wyjaśnia uwięzionym w tubach Draculi, Barnabusowi i innym, że on i jego ród jakiś czas temu odkryli, że działanie pewnych wirusów powoduje, że krew zarażonych jest bardzo pożywna dla wampirów. Po latach badań udało się uzyskać odpowiednią mieszankę wirusów, ale zwykły człowiek ginie po zarażeniu nią. Nieśmiertelny natomiast pod jego wpływem staje się dawcą krwi, która nigdy się nie skończy. Nosferatu każe użyć wirusa na jednym ze schwytanych. Każe sobie podać próbkę odprowadzonej krwi i poddać temu samemu procesowi pozostałych. Przyglądająca się temu Elsa zauważa, że znajdują się w silosie, więc każe Adamowi otworzyć właz na samej górze. Następnie skacze na dół i zaczyna zabijać kolejne wampiry wspomagana przez Tomasa, który rzuca bombami z wodą święconą. Nosferatu wypija otrzymaną krew, przez co powiększa się i staje się silniejszy. Szybko radzi sobie z Elsą i gryzie ją w szyję. Dziewczynie jednak nic się nie dzieje, ponieważ jej krew dzięki Kamieniowi ma teraz magiczną moc, która w razie potrzeby przywraca ją do życia. Ponieważ Nosferatu się jej napił, na niego działa tak samo: zmienia go z powrotem w człowieka, który ma dziesięć tysięcy lat. Elsa rozbija go w pył uderzeniem pięści, po czym uwalnia więźniów. Wampiry otaczają ich, więc Dracula leci w kierunku sufitu, zostawiając swój płaszcz, którym każe Elsie przykryć Charlesa. Hrabia pomaga Adamowi otworzyć właz i po chwili promienie słoneczne spalają wampiry. Kiedy jest już po wszystkim, Dracula opuszcza swoich tymczasowych sprzymierzeńców, a oni wracają do domu Bloodstone'ów. Tam Charles dziękuje Elsie za uratowanie i stwierdza, że skoro już poszła w ślady ojca, to przynajmniej będzie starał się jej pomagać. Razem z dziewczyną decyduje też, że wszystko zachowają w tajemnicy przed jej matką.

Sześć tygodni później. Elsa wraca do domu po zajęciach na uczelni. Elise i Charles czynią ostatnie przygotowania przed jutrzejszym otwarciem sklepu. Dziewczyna również nie zamierza się nudzić: Adam i Tomas mają już dla niej zadanie, w którym przyda się jej harpun: Elsa będzie musiała się zmierzyć z Krakenem. Chwilę później młoda pogromczyni potworów jest gotowa do kolejnej przygody.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Bloodstone #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.