Avalon » Serie komiksowe » Bloodstone » Bloodstone #2

Bloodstone #2

Bloodstone #2

"Mummy's Girl"

Postacie
Cytat

Elsa (dostając wielką kanapkę): "What's this?"
kelner: "Club sandwich, miss."
Elsa: "And the rest of the club will arrive to help me eat it when?"

Streszczenie

Cmentarz gdzieś w Bośni. Dracula dziwi się, widząc przed sobą Elsę Bloodstone, a nie Ulyssesa. Dziewczyna mówi wampirowi, że jej ojciec nie żyje. Ten, choć nigdy nie byli sprzymierzeńcami, żałuje tego, po czym stwierdza, że Elsa zapłaci za nieumiejętnie zastawioną pułapkę. Dziewczyna próbuje wytłumaczyć się, że to nie jej sprawka, ale wampir rzuca się na nią. Oboje są zaskoczeni, kiedy najpierw Kamień Krwi odrzuca Draculę, a potem sama Elsa skutecznie uderza go pięścią. Nagle pojawia się grupa ludzi, z których jeden przebija wampira kołkiem. Otaczają Elsę i każą się jej poddać, ale ona znika.

Dom Bloodstone'ów w Bostonie. Elsa materializuje się i pyta Adama, co się stało. Ten zaczyna wyjaśniać, że lampa, którą trzymała, spełnia życzenia, ale wtedy dziewczynę woła Elise, więc odkładają rozmowę na później. Obie idą na obiad, podczas którego matka pyta się Elsy, czy podoba się jej Ameryka i czy chciałaby tu zostać. Mówi, że zastanawia się nad tym, aby jednak zatrzymać dom i kolekcję, zwłaszcza, że wkrótce urodzi syna i ma dosyć przenoszenia się z miejsca na miejsce. Elsa stwierdza, że mogłaby tu zostać. Elise dodaje, że jest umówiona na kolację z Charlesem Barnabusem, ale pomimo podejrzeń córki mówi, że to jest spotkanie w interesach, a nie randka.

Później, Charles przyjeżdża po Elise, a dziadek Dluga, powstrzymywany przez syna, znów wyzywa go od wampirów. Kiedy jej matka odjeżdża, Elsa wymyka się z domu, ale Tomas zauważa ją i podąża za nią.

Podczas kolacji, zapytana o zmianę decyzji, Elise wyjaśnia, że kiedy byli razem, próbowała przekonać Ulyssesa, aby porzucił jego krucjaty przeciwko potworom i zajął się na przykład handlem przedmiotami, które zgromadził podczas swoich przygód. On jednak był uparty i nie zgodził się na to, ale teraz, widząc, co jej zapisał, kobieta uznała, że przed śmiercią Ulysses zmienił zdanie i chciał spełnić jej prośbę. Postanowiła kontynuować jego dzieło, ale pod jednym warunkiem: Elsa nie może się dowiedzieć prawdy o Ulyssesie. Barnabus mówi, że to nie będzie problemem.

Dom Bloodstone'ów. Elsa przymierza kostium przygotowany przez Adama i dowiaduje się, że w lampie uwięziony jest dżin, który spełnia życzenia i jednocześnie stanowi system ostrzegania przed działalnością zła na świecie. Lampa zaczyna znów się świecić, więc dziewczyna wypowiada życzenie i razem z Adamem przenoszą się do Egiptu. Potwór Frankensteina mówi, że pierwszy raz jest na takiej misji, więc nie wie, co dalej. Nagle zostaje postrzelony, ale nie dzieje mu się wielka krzywda i razem z dziewczyną zaczynają rozprawiać się z napastnikami. W pewnym momencie Adam ostrzega Elsę przed przeciwnikiem, który zachodzi ją od tyłu, więc ta wyciąga strzelbę i zabija go. Przez chwilę jest jej przykro, że pozbawiła życia człowieka, ale szybko zauważa, że mieli do czynienia z żywymi trupami. Elsa i Adam wbiegają do grobowca zastanawiając się, co ich czeka wewnątrz. Nagle dziewczyna wpada w dziurę w podłodze i ląduje w komnacie, gdzie czeka już na nią mumia.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Bloodstone #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.