Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 3 » New Warriors vol. 3 #6

New Warriors vol. 3 #6

New Warriors vol. 3 #6

"The valley of the jerks" - Episode 106: Smyrna, Delaware

Postacie
Cytat

Nova: "Oh, I'm hogging the spotlight? Then please, Robbie, regale us with a tale of your heroic bouncing! Or Thrasher, maybe you could find a skateboard and do an ollie for us!"

Streszczenie

Miasto Smyrna w Delaware było jednym z najbardziej przyjaznych miast w kraju. Do czasu, gdy jego obywatele wybrali na burmistrza Johna Peabody'ego, wybuchowego człowieka, który potrafił przerwać składanie przysięgi i zbesztać wiwatującego dzieciaka. Wkrótce jego nastawienie rozprzestrzeniło się wśród ludności miasta. Jak się okazało, było to winą samego burmistrza, gdy celnie rzucony balon z wodą zmył farbę z jego twarzy i ukazał wszystkim niebieską skórę. John Peabody okazał się Corruptorem.

Podczas gdy w jadącym vanie Speedball - ku zdenerwowaniu Nity, -rozprawia o związku niebieskiego koloru skóry z byciem superłotrem, prowadzący wóz Nova tłumaczy Debrii istotę mocy ich nowego przeciwnika. Nie zauważa przez to nadjeżdżającego z boku auta i uderza weń. Robbie próbuje załagodzić sytuację, ale właściciele samochodu - starsza para - atakują go najpierw werbalnie, a następnie za pomocą łomu. Przerażony Baldwin każe ekipie uciekać, a kolejne uderzenie narzędziem, tym razem w wóz, przyspiesza decyzję.

New Warriors znajdują Brothersa w kawiarni, napawającego się atmosferą wzajemnej nienawiści. Producent tłumaczy im, że nie mogą się dobrać do prawomocnie wybranego urzędnika, dopóki nie udowodnią, że maczał palce w jakimś większym przekręcie. Nova sugeruje, że mógł znaleźć sposób na "korumpowanie" całego miasta, ale Ashley - stojąc wśród wciąż kłócących się mieszkańców - stwierdza, że najpierw muszą zdobyć jakieś dowody.

Później Wojownicy obserwują rezydencję burmistrza. Mimo interwencji ich prawników muszą zostać wpuszczeni do środka przez właściciela, ale Thrasher ma już plan. Puka do drzwi, które otwiera lokaj. Słysząc, że superbohaterowie przybyli, by skopać tyłek jego szefa, zaprasza do środka i kieruje ich do gabinetu Corruptora. Tam Wojownicy znajdują go biegającego na elektrycznej bieżni w dziwnym kombinezonie. Podłączone do niego rury prowadzą do szklarni pełnej egzotycznych kwiatów, więc Speedball stwierdza, że łotr zbiera swój toksyczny pot, którym następnie nawadnia rośliny, ale Nova stwierdza, że nie są głupi i nie musi im cały czas wszystkiego tłumaczyć. W krótkim czasie Wojownicy zaczynają skakać sobie do oczu - poza Microbe'em, który zaczyna czuć się niedobrze i jest przerażony zachowaniem kompanów. Wkraczający do szklarni Corruptor stwierdza, że obnażona natura ludzka w istocie jest straszna i szczuje Wojowników na samych siebie. Coraz bardziej chory Microbe pyta, czego chce złoczyńca, więc ten zaczyna się użalać nad swoim losem, przepełnionym nienawiścią. Zarazki na Zacharym też padają ofiarą mocy Corruptora i nie dość, że wywołują chorobę, to jeszcze wyzywają go od najgorszych. W przeciwieństwie do innych bohaterów Microbe może jednak normalnie myśleć, co za późno zauważa "burmistrz". Zachary dochodzi do wniosku, że Corruptor potrzebuje serdecznego uścisku, a przytulając go, mdleje i przebija szklaną ścianę pomieszczenia. Dzięki napływowi świeżego powietrza Wojownicy przestają walczyć między sobą.

Później do siedzących przy wozie i kurujących się Wojowników podchodzi Ashley, informując, że ma złe nowiny. Nie chodzi mu jednak o śmierć Microbe'a, jak obawia się Rich, lecz o fakt, że ich stacja postanowiła przenieść program na ławkę rezerwowych. Nita nie może uwierzyć, że tyle wysiłku poszło na marne, ale Robbie po namyśle stwierdza, że po ostatniej nocy przyda im się przerwa.

Jeszcze później Thrash przegląda papiery - orzeczenie sądowe, które nakazuje ogłosić upadłość Taylor Foundation i zezwala na upłynnienie wszystkich ich aktywów przez wierzycieli, ze szczególnym uwzględnieniem firmy Ashley Brothers Production. Po chwili namysłu Dwayne rzuca kluczyki do wozu na śnieg i odchodzi w kierunku zachodzącego słońca.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.