Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 3 » New Warriors vol. 3 #5

New Warriors vol. 3 #5

New Warriors vol. 3 #5

"The New Warriors' Excellent Adventure" - Episode 105: Nüponder, Michigan

Postacie
Cytat

Microbe: "I can hear Namorita's Atlantean bacteria bickering with everyone else's..."
Debrii: "Even her germs have attitude? Figures!"
Microbe: "I think it's kind of cute..."

Streszczenie

Nüponder, Minnesota. Siwy mężczyzna przedstawia się jako Albert Einstein, a jego kompan jako Leonardo da Vinci. Podczas gdy Virginia Woolf gratuluje drużynie przyjęcia kobiety, a Zygmunt Freud zauważa w hełmie Novy pewne podobieństwa, niemiecki fizyk przedstawia Wojownikom sztucznego Terraxa. Zapytany, wyjawia los porwanych zwierząt - są one cały czas przetrzymywane wewnątrz robota. Wyjaśnia też, że afera z uprowadzaniem zwierząt miała za zadanie przyciągnąć do miasteczka New Warriors, bo według ich obliczeń to właśnie takiego typu przestępstwo dawało na to największą szansę. Jak się okazuje, czwórka zmarłych myślicieli to tak naprawdę intelektualne roboty Mad Thinkera. Einstein opowiada, jak zostali stworzeni przez wroga Fantastycznej Czwórki, by dyskutować z nim na ważkie tematy, jednak nie mogąc wyjść poza zaprogramowane filozofie, szybko znudzili swego twórcę i zostali wygnani. Po nieudanej próbie wmieszania się między ludzi postanowili stworzyć miasto, w którym mogliby badać ludzkość i planować jej eksterminację. Stwierdzili jednak, że przed wybiciem ludzi trzeba się zająć nadludźmi - i tu jest miejsce dla New Warriors, którzy, jako najsłabsza drużyna, jaką można było znaleźć, stanowią doskonałe źródło informacji. Gdy Albert stwierdza, że po ich pokonaniu zajmą się "poważnymi" Great Lakes Avengers, Nova pęka i każe atakować. Roboty jednak szybko uzyskują przewagę. Freud zakłada Novie "nelsona", po czym rozpoczyna "sesję terapeutyczną". Da Vinci i Night Thrasher używają przeciw sobie coraz bardziej wymyślnych wynalazków. Einstein używa na Speedballu gadżetu własnej produkcji, który uniemożliwia jego ciału postrzeganie czasu [a więc i ruchu - przyp. S_O], zakłócając tym samym moce Robbie'ego. Woolf wdaje się w walkę z Namoritą, dotykając pewnych drażliwych, "rasowych" tematów, na których samo wspomnienie Nita wścieka się i przebija z przeciwniczką do huty.

Tymczasem Debrii i Microbe dostają się do budynku Nücar. Wewnątrz Microbe nie wyczuwa żadnych zarazków, więc domyśla się, że Wojownicy walczą z robotami. I rzeczywiście, w tym samym momencie z ukrycia atakuje ich kolejna maszyna, a porażony elektrycznością Zachary przewraca się na Deborę, przebijając ścianę. Po jakimś czasie w innym pomieszczeniu nowi Nowi Wojownicy stwierdzają, że są już bezpieczni, więc zapalają światło. Odkrywają, że są w magazynie, w którym znajduje się także olbrzymia ilość części do masowej produkcji robotów. Microbe uważa, że świadczy to o planowanej inwazji, ale Debrii widzi tylko stertę odpadków...

Sytuacja nie wygląda różowo dla pozostałych Wojowników - Speedball jest bity na miazgę, Nova lata bez opamiętania, próbując zrzucić z siebie i uciszyć Freuda, Namorita znacznie słabnie na skutek przebywania wśród gorącego, roztopionego metalu i tylko Thrasher godnie stawia czoła Leonardowi da Vinci. Gdy jednak Einstein szykuje się do zadania ostatecznego ciosu, przez ścianę przebija się gigantyczne metalowe monstrum i miażdży go. Jak się okazuje, jest to kontrolująca liczne kawałki robotów Debrii, która następnie wykorzystuje chwilę dekoncentracji Leonarda, gdy ten zamiast kolejnej broni wyciąga pędzel, i także wbija go w podłogę. Robbie odciąga Freuda od Richa, a gdy psycholog protestuje, zostaje uciszony przez Debrii znanym takim samym sposobem jak wcześniej. Gdy Virginia dowiaduje się o porażce swych kompanów, zaniechuje dalszej walki i prosząc Namoritę, by ta zawsze świeciła przykładem dla innych kobiet, rzuca się do zbiornika z roztopionym metalem [prawdziwa Virginia Woolf popełniła samobójstwo, rzucając się do rzeki - przyp. S_O].

New Warriors wracają do swojego vana, odprowadzani przez mieszkańców. Nova i Thrash próbują pocieszyć Nitę, która nadal uważa, że mogli się wiele nauczyć od zniszczonych robotów. Gdy odjeżdżają, jeden z dzieciaków znajduje coś wśród złomu pozostawionego przez Debrii. Pokazuje owe "coś" - kawałek metalu - swojej matce, przypominając jej, że niedawno zgubił identyczny fragment swojego mechanicznego ciała. Jego matka wie o tym, ale każe machać do nic nie podejrzewających Wojowników, którym zawdzięczają mnóstwo danych.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.