Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 3 » New Warriors vol. 3 #4

New Warriors vol. 3 #4

New Warriors vol. 3 #4

"Nütown, nücar, nümember..." - Nüwarriors episode 104

Postacie
Cytat

Nova: "Well, look. Microbe and Debrii don't have the 'power' to fly, so they can worry about themselves."
Debrii: "Hey! Fish-girl has one more arm!!"
Namorita: "Oh, sorry, this guy's really fat."
Brad: "Hey!"

Streszczenie

Miasteczko Nüponder w Minnesocie znajdowało się w czołówce najczystszych i najbardziej przyjaznych miast w Stanach, a to dzięki niemieckiemu koncernowi samochodowemu Nücar, który postawił tu swą fabrykę. Niedawno jednak wszystko się zmieniło, gdy pewna człekokształtne istota zaczęła porywać zwierzątka domowe mieszkańców. New Warriors postanowili interweniować.

Podczas jazdy Microbe prezentuje pozostałym członkom drużyny swoją "bombę bakteryjną" - pojemnik wypełniony zieloną i śmierdzącą jak nieszczęście mazią, którą może rzucać w przeciwników i kazać znajdującym się wewnątrz zarazkom atakować. Otwiera przy tym zbiorniczek, uwalniając mało zachęcającą woń i wprowadzając popłoch wśród Wojowników.

Wkrótce New Warriors przybywają do Nüponder, gdzie zostają przywitani przez rzesze fanów i dwójkę dyrektorów Nücar. Night Thrasher przeprasza za brzydki zapach, jednak zarządca niczego nie czuje i zaprasza na krótką przechadzkę po mieście. Nadzwyczaj czystym i pozbawionym zarazków mieście, w którym - dzięki priorytetowemu traktowaniu zagadnienia czystości - udało się zniwelować choroby prawie do zera. Mężczyzna stwierdza jednak, że zewnętrzna siła zaczęła wpływać na zdrowie psychiczne mieszkańców, a podając Wojownikom zdjęcia winowajcy, dodaje, że jego działania mają tragiczny wpływ na psyche mieszkańców. W tym samym czasie jedna z miejscowych oddaje pod opiekę Speedballa swojego kotka, Pana Ticklesa, a Thrash rozpoznaje na jednym ze zdjęć Terraxa. Nova domyśla się, że były herold Galactusa zastawił na nich pułapkę i proponuje odpłacić się pięknym za nadobne. Potrzebując przynęty, zwraca się do Robbie'ego.

Wieczorem Pan Tickles siedzi na schodach, obserwowany przez rozdzielonych na grupy New Warriors. Mimo zapewnień Richa, że kotu nic się nie stanie, Robbie cały czas daje do zrozumienia, że pójdą za to do piekła. Po chwili zza krzaków wychodzi Terrax i zbliża się do zwierzaka. Wojownicy czekają na sygnał Thrashera, jednak nagle do akcji wkracza czarnoskóra dziewczyna z imponującym afro na głowie, która - rozsypawszy zawartość kosza na śmieci - zaczyna ją kontrolować i wdaje się w walkę z kosmitą. Bohaterowie chcą przyłączyć się do pojedynku, jednak Microbe ich zatrzymuje i rzuca swoją "bombą bakteryjną", która jednak nie skutkuje. Terrax łapie kota i ucieka, a Thrash, wykorzystując chwilę spokoju, pyta się nowoprzybyłej, kim właściwie jest. Pojawiający się znikąd Ashley wyjaśnia, że Debrii jest najnowszym członkiem zespołu, co wywołuje niezadowolenie Novy i Thrashera oraz jawną (przy okazji odwzajemnioną) wrogość Nity. Gdy Dwayne kłóci się z Brothersem, a Namorita z Debrii, Speedball rozpacza po utracie kota, a Microbe rozmawia z zarazkami ze swojej bomby. Rich w końcu nie wytrzymuje i krzykiem ucisza przyjaciół, pytając Microbe'a, czego chce. Gdy Zachary wyjaśnia, że bakterie nie zaatakowały Terraxa, gdyż ten jest maszyną, Nova każe starszym stażem Wojownikom udać się do fabryki samochodów. Ashley oponuje, twierdząc, że Dwayne nie może zakazać nowszym członkom zostać na miejscu, więc Rider odpiera, że nowi "nie mogą" latać, po czym odlatuje z Speedballem i Thrasherem w rękach, a za nim podąża Nita z Bradem. Debrii jest wściekła, że została tak potraktowana i postanawia udać się za nimi, choćby na piechotę, ciągnąc za sobą Smitha i Dave'a, drugiego kamerzystę.

Wojownicy pojawiają się przed wejściem do fabryki Nücar - ku ich zdziwieniu otwartemu. Wewnątrz czekają już na nich miotacze laserowe, których jednak unikają, lądując wprost przed Terraxem. Nadchodząca współwłaścicielka Nücar uspokaja ich, mówiąc, że robot wykonał swoje zadanie i został zdezaktywowany. Przedstawia się jako Virginia Woolf, a swego kompana jako Zygmunta Freuda. Zaprasza też do poznania "innych": mężczyzny z długą brodą i odzianego w płaszcz z kapturem oraz drugiego - w swetrze i z burzą siwych włosów, który w imieniu najtęższych umysłów świata wita Wojowników w godzinę ich śmierci.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.