Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #107

Web of Spider-Man #107

Web of Spider-Man #107

"The coming storm"

Postacie
Streszczenie

Mary Jane bryluje na planie "Secret Hospital". Dzięki temu, że jej rola w serialu została ostatnio poważnie zredukowana, może podejść do odgrywanych scen z większym zaangażowaniem. Jej popis aktorski wywołuje spontaniczny aplauz wśród kolegów z ekipy i dziennikarzy. W studio obecny jest również Peter, który zatrudnił się tu jako fotograf. Małżonkowie zamykają się w garderobie MJ, zyskując krótką chwilę tylko dla siebie. Po chwili jednak Parker zauważa nagłówek leżącego na komodzie "Bugle'a", z którego wynika, że na Uniwersytecie Empire State prowadzone są niebezpieczne doświadczenia. Mężczyzna postanawia przyjrzeć się sprawie bliżej. Przebiera się w kostium i wyskakuje przez okno, zostawiając żonę samą.

Redakcja Daily Bugle. Jameson ma pretensje do Robbiego i Betty o artykuł, który ci umieścili na pierwszej stronie dziennika bez jego wiedzy. Sytuacja jest napięta, bowiem za badania na Uniwersytecie Empire State odpowiada żona Jonaha - Marla. W złości JJJ zwalnia Brant. Reporterka trzaska drzwiami i wychodzi. Joe biegnie za nią, aby załagodzić jakoś sytuację. Świadkiem całego zamieszania jest ukryty za oknem Spider-Man.

Uniwersytet Empire State. Opisany w gazecie Projekt "Sandstorm" wkracza w ostateczną fazę. Całemu przedsięwzięciu przeciwna jest doktor Madison. Uważa ona, że nie zostały podjęte wystarczające środki ostrożności. Jej współpracownik - doktor Devane wie, że postępowanie zgodnie z procedurami znacznie opóźni całe doświadczenie. Ma powody do takich przypuszczeń, ponieważ preparaty niezbędne do wykonania testu zostały pobrane od Sandmana i Quicksand niezgodnie z prawem. Aparatura zostaje uruchomiona wbrew woli Marli. Grudki piasku zaczynają oddziaływać na siebie w zaskakujący sposób. Już po chwili całym laboratorium wstrząsa wybuch. Ginie w nim Marcus. Nieznane pozostają losy Tony'ego Trainera, asystenta naukowców.

Eksplozja przykuwa uwagę przelatującego właśnie obok Spider-Mana. Wskakuje on do laboratorium i wyciąga z niego poobijaną doktor Madison. W pomieszczeniu jednak jest ktoś jeszcze - dziwna piaskowa istota, pochłaniająca wszelką materię nieorganiczną, jakiej dotknie. Marla wprowadza Pająka w szczegóły sytuacji. Bohater rusza powstrzymać kreaturę, w tej chwili walczącą z policjantami. Nieoczekiwanie na placu boju pojawiają się również, niezależnie od siebie, Sandman i Quicksand. Zarówno oni, jak i Spider-Man zostają wciągnięci w piaskową burzę, którą stworzyła powołana do życia w wyniku projektu "Sandstorm" istota.


"Tainted - part 1"

Scenariusz: Carl Potts
Rysunki: Bill Wyllie

Postacie:
* Cardiac, Scorpion

Cardiac dostaje się na statek, na który ładowane są właśnie tony leków nie dopuszczonych do sprzedaży przez Amerykańską Agencję d/s Żywności i Leków. Celem broniących ich najemników jest wywieść szkodliwe medykamenty za granicę, gdzie będą mogły zostać sprzedane na czarnym rynku. Bohater rozprawia się ze zbirami w zaledwie piętnaście sekund. Zostaje jednak zaskoczony od tyłu przez Scorpiona, który zatrudnił się jako ochroniarz towaru. Po krótkiej walce Cardiac zostaje pozbawiony swojej laski i powalony na łopatki.

Autor: nietendon

Galeria numeru

Web of Spider-Man #107

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.