Avalon » Serie komiksowe » Lethal Foes of Spider-Man » Lethal Foes of Spider-Man #2

Lethal Foes of Spider-Man #2

Lethal Foes of Spider-Man #2

"Hate Is A Many Splendored Thing"

Postacie
Cytat

Stegron (wrzucając rybę do akwarium): "Live on, sssea-dweller. And rejoiccce in knowing that Ssstegron will rule..."

Streszczenie

Vault. Plan Octaviusa i Answera runął, gdy nuklearny blaster został skradziony [Lethal Foes Of S-M #1 – Don D]. Otto ma jednak jeszcze jeden pomysł.

Central Park. Spacerująca nocą parka zostaje zaatakowana przez bandytów. Nagle z krzaków wyskakuje Stegron, który masakruje bandziorów. Następnie kieruje swoją uwagę ku zaatakowanym. Cała rasa ludzka jest jego wrogiem.

New Jersey. Abner Jenkins dowiaduje się, że stoi na skraju bankructwa. Telefonuje do jednego ze swoich kontaktów, który informuje go, iż jego dawni wspólnicy Rhino i Boomerang [z czasów mini-serii Deadly Foes Of Spider-Man – Don D] wzięli udział w kradzieży nuklearnego blastera. Jenkins zakłada kostium Beetle'a i rusza na ich poszukiwania.

Śródmieście Manhattanu, biuro Michaela Gerdesa. Kuzyn Octaviusa - Elias Hargrove - niechętnie przekazuje jego adwokatowi zakodowaną wiadomość. Gdy Elias wychodzi, Gerdes dzwoni do Otta.

Strażnik Ernie, któremu Doc Ock pomaga w projekcie naukowym, prowadzi go do pomieszczenia z telefonem. Octavius jest bardzo zadowolony, słysząc Gerdesa.

Yonkers, kwatera drużyny Hardshell. Vulture, grzebiąc przy blasterze, uświadamia sobie, że może on pomóc w leczeniu jego raka. Nagle do pomieszczenia wpadają walczący ze sobą Rhino i Boomerang. Dopiero interwencja Hardshell przekonuje ich, by odłożyli na bok dawne waśnie.

Muzeum historii naturalnej. Stegron "rozmawia" ze szkieletami dinozaurów. Jego monolog przerywa pojawienie się Spider-Mana. Przeciwnicy toczą zaciekłą walkę, aż w końcu gad rozbija Spidey'em wielkie akwarium. Gdy Stegron wychodzi, niosąc nieprzytomnego wroga, na jego drodze staje Beetle. Niespodziewanie proponuje on gadowi współpracę.

Vault. Dr Octopus udaje, iż pomaga Ernie'mu przy jego projekcie. Tak naprawdę przy pomocy kodu od Hargrove'a sprawia, że maszyna przywraca Answerowi materialną postać. Ten ogłusza strażnika i postanawia złamać obietnicę, uciekając bez swego wybawcy. Otto jednak, wykorzystując ich psycho-więź, zmusza go, by zabrał go ze sobą. Koniec końców dwójce udaje się uciec z więzienia i zgubić ścigających ich Guardsmen.

Yonkers. Hardshell i jej drużyna postanawiają sprzedać blaster A.I.M. Jedynie Vulture jest przeciwny. Nagle do budynku gwałtownie wdzierają się Beetle i Stegron. Mają ofertę nie do odrzucenia. Blaster za pochwyconego przez nich Spider-Mana.

Tymczasem gdzieś indziej Octavius pracuje nad nowym zestawem mechanicznych ramion.

Autor: Don David

Galeria numeru

Lethal Foes of Spider-Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.