Avalon » Serie komiksowe » Lethal Foes of Spider-Man » Lethal Foes of Spider-Man #1

Lethal Foes of Spider-Man #1

Lethal Foes of Spider-Man #1

"Deadly Reunion"

Postacie
Cytat

Dr. Octopus (odpierając telepatyczny atak) :"I may not be a telepath... but Octavius's will bends to no one's."

Streszczenie

Więzienie Vault. Otto Octaviusa przeszywa paraliżujący ból. Czuje, jak jego mechaniczne ramiona są niszczone.

Nowy Jork. Gurdsmen publicznie niszczą ramiona Octopusa z adamantium, a potem za pomocą lasera unieszkodliwiają te pierwsze, oryginalne. Całej scenie przyglądają się między innym robiący zdjęcia dla Daily Bugle Peter Parker i Michael Gerdes - adwokat Octaviusa.

Trochę później zadowolony Spider-Man buja się na pajęczynie. W końcu udało mu się pozbyć na dobre Doc Ocka.

Vault. Wyczerpany Otto jest obiektem telepatycznego ataku, docierającego do niego przez komputerowy chip, dzięki któremu kontrolował swoje ramiona. Octavius, używając całej siły woli, zmusza napastnika, by się ujawnił. Okazuje się nim być niejaki Answer. Kiedyś pracował on dla Fisków w Las Vegas i został ochotnikiem w badaniach nad stworzeniem super-człowieka. Został obdarzony umiejętnością wytworzenia odpowiedniej mocy w zależności od napotkanego zagrożenia. Jakiś czas później oddał on swoje życie w służbie Kingpinowi [Spectacular Spider-Man #96 – Don D] i stał się czystą energią błąkającą się po kosmosie. Niedawne zaburzenia w przestrzeni kosmicznej [wywołane w Excalibur #50 – Don D] zwróciły mu świadomość. Teraz geniusz Doc Ocka jest jego jedyną szansą na odzyskanie materialnej postaci. W zamian Answer uwolni go z Vault i pomoże odtworzyć jego ramiona. Urządzenie, które może pomóc w jego planach, znajduje się w ośrodku badań atomowych, gdzie miał miejsce wypadek, który stworzył Dr-a Octopusa [The Amazing Spider-Man #3 – Don D]. Otto zgadza się na propozycję.

Dolny Manhattan. Do Eliasa Hargrove'a dzwoni Gerdes. Mężczyzna nie jest z tego bynajmniej zadowolony.

Wyspa Rykera. Leila Davis zostaje wypuszczona z więzienia. Żegna się ze strażniczką, która życzy jej, by nigdy więcej tu nie trafiła.

Dwa dni później Leila spotyka się z Rhino, Boomerangiem i Vulture'em. Będą jej potrzebni do pewnego zadania. Jakiś czas później kobieta pogrąża się w rozmyślaniach o swoim zmarłym mężu. Dzięki napadowi na ośrodek badań atomowych zdobędzie środki, by go pomścić.

Dzień później - ośrodek badań atomowych w Yonkers. Parker odwiedza placówkę, by zrobić dodatkowe zdjęcia do artykułu o zniszczeniu ramion Ocka. Nagle do środka wdzierają się Rhino, Boomerang i Vulture pod dowództwem kobiety w zbroi - Hardshell. Grupa usiłuje ukraść nuklearny blaster. Na ich drodze staje jednak Spider-Man. Po jego początkowych sukcesach przewaga liczebna wrogów daje mu się we znaki. Niespodziewanie pomaga mu Hargrove, który okazuje się być jednym z pracowników ośrodka - oddziela on Spidera barierą od złoczyńców. Ci postanawiają nie marnować więcej czasu i uciekają z blasterem. Spider-Man po chwili podąża ich śladem.

Kilka godzin później - Central Park. Boomerang i Vulture wyrywają sobie z rąk blaster, który w końcu przypadkowo wystrzeliwuje. Hardshell, którą tak naprawdę jest Leila Davis, rozkazuje grupie zbierać się, zanim narobią więcej zamieszania. Nie są świadomi, że promień z broni trafił bezdomnego. Mężczyzna zmienia się w hybrydę człowieka i dinozaura. Stegron ponownie rusza na łowy.

Autor: Don David

Galeria numeru

Lethal Foes of Spider-Man #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.